Plzeň útočí na první čtyřku

Hokejisté Keramiky dnes zajížděli na led předposledního Kladna. Tomu se v poslední době dařilo kupodivu více než Plzni. Keramici získali v posledních jedenácti kolech devatenáct bodů, Kladenští však o tři více. Poslední dva zápasy Plzeň dohrávala s jednogólovým náskokem a oba dokázala dovést do vítězného konce s výsledkem 3:2. Bez zraněných Hanzlíka a Adamského, ale s cílem odvézt si alespoň jeden bod, nastoupili se čtyřmi pětkami na kladenský led.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň

2:3
0:1, 1:1, 1:1

9. Vlček (Švík) - 0:1, 31. Havel (Hájek) - 1:1, 35. Duda (Řezníček, Josef Straka) - 1:2, 44. Gardoň (Kříž) - 2:2, 55. Andrašovský (Josef Straka) - 2:3. Rozhodčí: Homola, Hejduk, Rittich. Vyloučení: 4:4, využití: 2:0 Střely: 27:33. Diváci: 3600

Rytíři Kladno

Orct - Kříž, Skrbek, Kruliš, Hájek, Dlouhý, Toman - Kysela, Gardoň, Geffert, Klimt, Horna, Plekanec, Hořava, Havel, Kalla, Kameš, L. Svoboda, Skuhravý

HC Škoda Plzeň

Barta - Výborný, Veber, Řezníček, Kubeš, Mazanec, Vlček - Duda, Josef Straka, Andrašovský - Švík, Krátoška, Brabenec -Koreis, Michal Straka, Sedlák - Volák, Voskár, Dvořák

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

Utkání začalo převahou hostů, hned v první minutě se sám před brankou domácích ocitl Michal Straka. Územní převahu však keramici jen ztěžka přeměňovali ve střelecké příležitosti. V polovině první třetiny se do útočného pásma probil Švík, domácí hráči jej stačili odblokovat, pro puk si však do rohu ještě dojel, uviděl najíždějícího Ivana Vlčka, který rutinérsky střelou po ledě poslal hosty do vedení, 0:1! Domácí zle zatápěli Plzeňanům při přesilové hře, ale střelecká nemohoucnost jim nedovolila vyrovnat skóre.

Do druhé třetiny domácí doslova vlétli, vypracovali si řadu příležitostí, ale skvěle je vychytal Libor Barta. Nestačil až na rychlý výpad v polovině utkání, kdy z levé strany přihrával před branku Hájek a přesila dvou útočníků proti jednomu obránci Plzně hru zvládla, Havel puk tečoval do levého dolního rohu, 1:1! Přesilovky nejsou plzeňským skvostem, ale v úterý se dařily, aspoň co se brankového vyjádření týče. Radek Duda byl na hřišti hodně vidět, a to nejen díky zlaté helmě. Střelou po ledě zařídil opět vedení pro Keramiku, 1:2! Do konce druhé třetiny se už nic význameného nestalo, všichni se soustředili na závěrečné dějství.

To začal stoprocentní šancí útočník domácích Gardoň, Barta jeho šanci skvěle vychytal. Jenže kapitán domácích přeci jen srovnal, po střele explzeňského Kříže dorážel do odkryté branky. Vidina bodového zisku však domácí možná trochu svazovala. K ničemu dalšímu se nedostávali, Plzeň dobrým fočekinkem dělala Kladnu velké problémy a jedno z těchto "obtěžování" vyřešili jen za cenu faulu. V přesilovce se k velké jízdě nadechl Dušan Andrašovský, za přispění Josefa Straky nadvakrát propasíroval puk za Orcta a rozhodl o tříbodovém zisku, 2:3! I když domácí asi moc chtěli, nic kloudného nevymysleli, ale keramici jim to ani způsobem své hry nedovolili. Cenné tři body z Kladna jdou tak opět do Plzně.

Ohlasy trenérů

Jaromír Šindel (Kladno): "Proti nepropustné obraně hostů předvedli naši hráči menší odhodlání, než jsem očekával. Potvrdilo se, že po bodovém dotažení soupeřů ze dna tabulky se na naše hole vloudila nervozita."
Milan Razým (Plzeň): "Vítězství jsme si zasloužili, neboť jsme v utkání působili klidnějším a bojovnějším dojmem. Navíc hráči do puntíku splnili stanovené taktické záměry. Rozhodlo také využívání přesilových her."