Zlí muži vyrovnali a Michal Straka rozhodl

Třetí utkání čtvrtfinálové série mělo velmi zajímavý průběh. Domácí vedli o dva góly, ale hosté skóre otočili. Velkou zásluhu na tom měli plzeňští rváči Duda a Dvořák, kteří hráli disciplinovaně a v polovině zápasu smazali dvougólové manko svého týmu. Vítězný gól dal centr nově složeného druhého útoku Michal Straka.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň

2:3

15. Tesařík (Galvas, Moravec), 25. Tesařík (Burger) - 30. Dvořák (Výborný, Andrašovský), 30. Duda (Z. Sedlák, M. Straka), 39. M. Straka (Duda, Z. Sedlák), Rozhodčí: Homola, Haškovec - Cambal, Unzeitig, Vyloučení: 4:4, Využití: 2:2, Diváci: 8703, Stav série: 1:2.

HC Vítkovice Ridera

Trvaj - Tesařík, Galvas, Jurečka, Seman, Výtisk, Zápotočný, Philipp, Škuta - Stantien, Burger, Moravec - I. Padělek, A. Padělek, Pavelek - Kaděra, Melenovský, Selingr - Irgl, Čermák, M. Tomášek.

Barta - Vobořil, Řezníček, Mazanec, Veber, Hanzlík, Výborný - Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Duda, M. Straka, Sedlák - Volák, Voskár, Brabenec - Švík, Krátoška, Adamský.

Úvod utkání patřil domácím. V prvních pěti minutách to zkoušeli Irgl, Selinger, Burger a bratři Padělkové, nikdo z nich však na Bartu nevyzrál. Potom tlak Vítkovic trochu ustál a hosté mohli vyrážet do brejků. Aktivně si počínal útok Michala Straky s Dudou na pravém a Sedlákem na levém křídle. V polovině první třetiny se plzeňští hráči usadili ve svém útočném pásmu, šance měli Brabenec, Voskár, Duda a Josef Straka. V 15. minutě byl vyloučen Burger, Plzeň si v přesilovce vytvořila několik šancí, ale s koncovkou měla problémy. V 19. minutě byl za krosček vyloučen Mazanec a domácí toho dokonale využili. Radim Tesařík si po sérii rychlých přihrávek najel mezi kruhy a poslal svůj tým do vedení- 1:0.

Nástup do druhé třetiny měla Plzeň rozhodně aktivnější než do té první, ale J. Straka ani Duda Trvaje nepřekonali. Ve 25. minutě byl vyloučen Andrašovský a domácí toho opět dokázali využít. Burger vyhrál buly a Tesařík opět prostřelil Bartu, tentokrát od modré- 0:2. Ve 29. minutě se nechal vyloučit Zápotočný a dal tím Plzeňským šanci ukázat, že i oni uméjí zahrát přesilovku. Ve 30. minutě tuto šanci využili střílející Výborný a tečující Dvořák- 2:1! To probudilo jak stovku plzeňských fanoušků, tak i ostatní hráče týmu Keramiky. 23 sekund po Dvořákově snížení totiž vyrovnal druhý plzeňský bijec, Radek Duda. Nesobeckou asistenci si připsal Sedlák- 2:2! Domácí to ale nepoložilo a třetí gól chtěli vstřelit sami. Ve 33. minutě šel opět na trestnou lavici Mazanec, ale jeho spoluhráči v oslabení pomohli Bartovi k udržení vyrovnaného stavu. Ve 37. fauloval Výtisk a výhoda početní převahy se naskytla hostům. 17 sekund před jejím koncem přihrál Duda ještě lépe postavenému Michalu Strakovi, který poslal Plzeň do vedení- 2:3! Za tohoto stavu se šlo podruhé do kabin.

Třetí dvacetiminutovka začla překpapivě opět před Trvajem. Pomohl tomu i faulující Stantien, ale v oslabení mohli domácí vyrovnat. Po akci dvojice Čermák-Kaděra se vyznamenal Barta. Ve 49. minutě si však brankář hostí vzal malý osobní time-out a na brankové čáře ho musel zastoupit Výborný. Jinak ovšem Západočeši hráli výborně takticky, nepouštěli soupeře před svého brankáře a sami vyráželi do brejků. V 54. jel Andrašovský dokonce sám na Trvaje, ale přestřelil. V 56. minutě fauloval na modré Burgra Výborný. Vítkovice si před zahájením přesilové hry vybraly time-out, ale v následujících minutách si vyloženou šanci nevypracovaly. Dvě a půl minuty minuty před koncem vychatal najíždějícího Vobořila Trvaj a potom už úřadovala jen plzeňská obrana v čele s Liborem Bartou. Ten měl v poslední minutě při power-play domácích i trochu štestí, ale puk do své branky už nepustil. To znamená, že Plzeň oplatila Vítkovicím domácí porážku a ve čtvrtfinálové sérii vede 2:1 na zápasy.

Alois Hadamczik (Vítkovice): "Za stavu 2:0 jsme zápas neměli ztratit. Rozhodující bylo, že z několika šancí jsme nepřidali třetí gól. V oslabeních jsme pak dostali dva góly, tomu třetímu předcházela hrubá herní nekázeň Výtiska, který zbytečně oplácel. V závěru už Plzeň dobře bránila. Utkání jsme jednoznačně měli dotáhnout do vítězného konce."
Radek Kampf (Plzeň): "Jsme velice rádi, že jsme utkání dotáhli do vítězného konce. Zkraje zápasu jsme nedali pár šancí, Vítkovice pak naopak dvěma góly získaly náskok. Při střelách Tesaříka měl Barta zakrytý výhled. I za tohoto stavu jsme stále věřili a snažili se dát kontaktní gól. To se podařilo a my se také vzchopili. Vítkovice pak na chvíli ztratily koncentraci a my hned vyrovnali. Třetí branka padla po perfektní akci v přesilovce."