PLZ - TRI 5:2 - Vynikající první třetina a Barta

P l z e ň - Především zásluhou skvělého týmového výkonu v úvodní dvacetiminutovce a 51 zákrokům Libora Barty porazila Plzeň ve čtvrtém kole Třinec 5:2. Druhým vítězstvím na domácím ledě potvrdili Plzeňští prozatimní nedobytnost své tvrze v nové sezóně.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec

5:2
3:0, 1:1, 1:1

8. Voskár (Řezníček), 11. Krátoška (Duda), 17. Vobořil (Voskár), 39. Andrašovský (V. Král), 59. Volák - 30. Martynek (Malinský), 54. Pavelek. Rozhodčí: Nečas - Čížek, Padevět. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 6867.

Barta - Dobroň, Řezníček, Chvojka, Vlček, Vobořil, Výborný - Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Duda, Krátoška, Matějovský - Štefanka, Voskár, Volák - V. Král, Švík, Adamský.

HC Oceláři Třinec

Lakosil (21. Horčička) - Nosek, Malinský, L. Procházka, Jančařík, Houdek, Žabka - Zadina, R. Král, Martynek - Janků, Marek, Pavelek - Hašek, Meluzín, Ivan - Horna, Polončič, Zbořil.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistentPozitivní účastNegativní účast
7:59 Josef Voskár Josef Řezníček Juraj Štefanka Voskár, Řezníček, Štefanka, Dobroň, Volák Malinský, Procházka, Hašek, Meluzín, Ivan
10:32 Aleš Krátoška Radek Duda Petr Chvojka Krátoška, Duda, Chvojka, Vlček, Matějovský Procházka, Jančařík, Marek, Hašek, Ivan
16:45 Milan Vobořil Josef Voskár Juraj Štefanka Vobořil, Voskár, Štefanka, Výborný, Volák Nosek, Jančařík, Zadina, Král
29:17 Rostislav Martynek Martynek, Nosek, Malinský, Zadina, Král Dobroň, Řezníček, Dvořák, Straka, Andrašovský
39:00 Dušan Andrašovský Václav Král Josef Straka Andrašovský, Král, Straka, Dobroň, Řezníček Nosek, Malinský, Prochazka, Zadina, Král,
53:13 Zdeněk Pavelek Jan Marek Pavelek, Marek, Horna, Procházka, Jančařík Dobroň, Řezníček, Štefanka, Voskár, Volák
58:44 Milan Volák Martin Výborný Volák, Výborný, Vobořil, Štefanka, Voskár Procházka, Jančařík, Zadina, Král, Janků, Pavelek
Reportáž

P l z e ň - Především zásluhou skvělého týmového výkonu v úvodní dvacetiminutovce a spolehlivým zákrokům Libora Barty, který měl celkem 51 zásahů, porazila Plzeň ve čtvrtém kole Třinec 5:2. Druhým vítězstvím na domácím ledě potvrdili Plzeňští prozatimní nedobytnost své tvrze v nové sezóně.

Plzeň vstoupila do dnešního utkání tradičním náporem, ale hned na konci 1. minuty se dostal do protiútoku hostující Marek, kterého jen za cenu nedovoleného zákroku ubránil Vlček. Třinci se tak hned na úvod dnešního zápasu nabídla možnost přesilové hry. Hostům se ale hra v početní výhodě příliš nedařila, naopak plzeňský Štefanka mohl otevřít skóre. To se na konci 7. minuty nepodařilo ani obránci Plzně Dobroňovi, a tak se skoro 7000 diváků dočkalo až na konci 8. minuty, kdy Voskár dokázal zužitkovat přihrávku zpoza brány od Josefa Řezníčka. Plzeň se nadechla k velkému náporu, který po Dudově ukázkové přihrávce přes celé kluziště korunoval 2. gólem Plzně Krátoška. Hosté znervózněli a sérii vyloučení na obou stranách ukončil až gól z přesilové hry, když obránce Vobořil ranou švihem uzavřel skóre první třetiny.

Do druhé třetiny vystřídal hostujícího gólmana Lakosila Horčička a trenéři hostí stáhli sestavu na 3 pětky. Třineckým tato změna prospěla a začali nebezpečně ohrožovat domácí branku. Na Bartu ale nevyzrál ve 4. minutě Zadina a ani o minutu později Procházka. V šesté minutě nabídnul domácí kapitán Řezníček Třineckým možnost hrát přesilovou hru, ale v té Keramiky opět podržel domácí gólman Libor Barta, který chytil nebezpečnou střelu Marka. Skórovat mohla i Plzeň, když se do úniku dva na jednoho dostal z trestné lavice se vracející Řezníček společně se Švíkem, ale brankář Horčička byl na místě. A tak se dostal Třinec zpátky do zápasu až díky kurióznímu gólu, kdy Martynek střelou od modré překonal ležícího Bartu. Plzeňští hráči reklamovali Zadinův atak na domácího brankáře, ale gól platil. Třinec branka povzbudila a mohl dokonce snížit na rozdíl jediného gólu, ale nájezd hostujícího útočníka Janků dnes vynikající gólman Barta kryl. Potom se v Plzni chvilku nehrálo, protože plzeňského Dvořáka trefil puk vystřelený domácím kapitánem Řezníčkem do obličeje a pro domácího útočníka tak skončilo dnešní utkání nepříjemným zraněním. Plzeň poté kontrolovala situaci na ledě až do konce 2. třetiny, kdy nejdřív nevyužila 26 sekund trvající přesilovou hru 5 na 3, aby minutu před koncem třetiny Andrašovský, po přihrávce Josefa Straky, vrátil Plzni tříbrankové vedení.

Třetí třetina nabídla divákům atraktivní hokej, kdy se šance střídaly na obou stranách. Svá sóla neproměnili ani hostující Janků a po něm Král, ani domácí Duda. Plzeňští hráči se snažili rozhodnout utkání, ale žádný z jejich útoků gól nepřinesl. Nejblíže k němu byl Štefanka, který trefil ve 47. minutě jen tyčku hostující brány. Třinec, který se i za pro něj nepříznivého stavu spoléhal na brejky, byl nejblíže ke snížení v 51. minutě, kdy Meluzín trefil ze samostatného nájezdu pouze břevno Bartovy branky. Domácím divákům zatrnulo 6 minut před koncem třetí třetiny, kdy naději pro Třinec vykřesal Pavelek střelou z těžkého úhlu. Tři minuty před koncem se hostující trenéři rozhodli vzít oddechový čas a následně sáhli ke hře bez brankáře. V ní ale domácí dnes už po několikáté podržel brankář Barta a skóre dnešního zápasu uzavřel Volák, který trefil prázdnou třineckou branku.

Plzeň porazila Třinec zaslouženě 5:2, když o jejím vítězství rozhodla vynikající první třetina a výborný výkon gólmana Barty.

Richard Farda (Plzeň): "Začali jsme špatně, poté jsme se ale dokázali zlepšit a vstřelili jsme tři branky. Na druhou třetinu bychom nejraději zapomněli. V poslední se již hrálo nahoru dolů a my jsme dokázali vstřelit další góly."

Pavel Marek (Třinec): "Nevzdali jsme první třetinu, poté jsme si dokázali vypracovat gólové šance. Nedokázali jsme je proměnit a v závěru už jsme hráli vabank."