KLA-PLZ 4:3 - Utkání rozhodla jediná minuta

P l z e ň - Jako hůře postavený celek po základní části začínal Lasselsberger v předkole na ledě soupeře. Plzeň sice dvakrát vedla, ale v polovině utkání přišla hrozivá minuta, která celý zápas rozhodla. Kladno využilo dvojnásobnou i klasickou početní převahu a hned na to přidalo branku i v rovnovážném počtu hráčů. Ačkoliv na konci prostřední části snižoval Michal Dvořák, Plzni to k vítězství nepomohlo. Zítra má tedy na kladenském ledě co napravovat.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň

4:3
1:1, 3:2, 0:0

Branky a nahrávky: 14. Trončinský (Nedvěd), 27. Patera (Kalla), 28. Horna (Nádašdi), 28. Rudovský (Kuchler) - 10. Vampola (Vlasák), 21. Vlasák (Benák), 40. Dvořák (Šindel). Rozhodčí: Kubeš, Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3.

Rytíři Kladno

Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Pavlas, Trončinský, Ševc, Šmach, Růžička - Diviš, Patera, Procházka, Tomajko, Nedvěd, Kuchler, Horna, Kalla, Bělohlav, Rudovský, Gardoň, Frolík, Čurilla

HC Škoda Plzeň

Málek - Čakajík, Dresler, Jasečko, Posmyk, Dobrovolný, Benák, Redlihs, Cartelli - Vampola, Šindel, Ludvík, Fabuš, Vlasák, Laš, Dvořák, Matějovský, Kracík, Divíšek, Adamský, Důras

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Roman Málek 59 41 4 37 90,24 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Martin Adamský 0 0 0 1 0
Václav Benák 0 1 1 1 0
Mario Cartelli 0 0 0 0 0
Martin Čakajík 0 0 0 0 2
Tomáš Divíšek 0 0 0 -1 2
Jan Dresler 0 0 0 0 0
Michal Důras 0 0 0 -1 0
Michal Dvořák 1 0 1 1 0
Peter Fabuš 0 0 0 0 0
Stanislav Jasečko 0 0 0 -1 2
Jaroslav Kracík 0 0 0 -1 0
Marek Laš 0 0 0 1 0
David Ludvík 0 0 0 -1 4
Radek Matějovský 0 0 0 -1 0
Marek Posmyk 0 0 0 0 2
Jekabs Redlihs 0 0 0 1 0
Jakub Šindel 0 1 1 1 0
Petr Vampola 1 0 1 1 14
Tomáš Vlasák 1 1 2 0 0

komentář

Utkání začalo ve svižném tempu. Pomohlo i brzké vyloučení hostujícího Divíška, kdy se Kladno dostalo do souvislého tlaku, ale Roman Málek byl vždy připraven. V polovině úvodní třetiny si přesilovou hru zahrála i Plzeň a uspěla. Petr Vampola využil z první příhru Tomáše Vlasáka - 0:1! Za pár minut však Kladno srovnalo se svým soupeřem krok, když po zmatku před hostujícím brankovištěm doklepl střelu Nedvěda junior Trončinský – 1:1! Domácí branka nabudila a po chvilce pálil z ideální pozice mezi kruhy Bělohlav, Roman Málek zachránil perfektním rozštěpem. Geus okna si ve svém tlaku vybojovala další přesilovou hru a semklo svého soupeře v obranné třetině. Výsledkem bylo břevno Patery, který pálil z první po křížné příhře přes celé pásmo. Obrovská bitva skončila po prvním dějstvím nerozhodně a vše nasvědčovalo tomu, že se máme ještě na co těšit…

Prostřední pasáž utkání začala rychlou brankou. Již po patnácti vteřinách se střelou přes obránce prosadil Tomáš Vlasák a brankář Kopřiva neměl čisté svědomí - 1:2! Po chvilce mohl navýšit náskok Lasselsbergeru Dvořák, který si vyjel až před branku, ale Kopřiva jeho střelu vytěsnil. Následovala krásná akce Kladenských, kdy jeli Kuchler s Nedvědem na jediného obránce, vyměnili si puk a už už letěla střela do poloprázdné branky, ale na poslední chvíli nastavil Roman Málek svůj beton a fantasticky zachránil. Domácí si poté vybojovali dvojnásobnou početní výhodu, která trvala přes půl minuty. Nejprve neuspěl Diviš střelou z mezikruží, ale po chvilce se po křížné příhře prosadil z první Patera – 2:2! Kladnu však zbylo ještě dosti vteřin z dalšího trestu a to mu stačilo k tomu, aby otočilo vývoj zápasu. Horna dorazil střelu protihráče - 3:2! Geus okna byla v laufu a za chvilku byl rozdíl již dvoubrankový, to překonal ležícího Málka Kuchler – 4:2! Domácí tak nastříleli svému soupeři tři branky během 77 vteřin. Plzeň se nevzdala a po chvilce zkoušel své štěstí Fabuš, ale jeho střelu zastavilo rameno domácího brankáře. Další gólovku si vypracoval Vampola, který po buly pálil z levého kruhu, Kopřiva fantasticky zachránil lapačkou a stihl včas zklapnout i betony proti dorážce. Poté si před branku vyjel Divíšek, ale Kopřiva držel svůj tým nad vodou. Tlak hostí nezastavilo ani vyloučení Posmyka, naopak, ihned po vypršení trestu se řítil se spoluhráčem na jediného obránce. Volil však střelu, kterou s velkými obtížemi vykryl Kopřiva. 21 vteřin před druhou sirénou vyjel Michal Dvořák před branku a bekhendem překonal kladenského brankáře po ledě - 4:3! Drama tak měla rozhodnout až poslední třetina..

Poslední dvacetiminutovka začala opatrně, a první šanci si vypracovalo Kladno až ve 45. minutě, kdy se po buly dostal k puku Horna a střelou z první pořádně vyprášil vyrážečku Málka. Následně se k dorážce dostal Patera, ale vše vyřešil skvělý Málek betonem. Plzeňský fantom předvedl fantastický zákrok i proti Gardoňovi, který pálil z první z pravého kruhu, ale Málek tygří skokem zachránil. V padesáté šesté minutě mohl vyrovnat Kracík, ale střelu Důrase nedokázal dorazit, v cestě mu stál beton domácího gólmana. Dvě minuty a deset vteřin si vyžádal lodivod Lasselsbergeru oddechový čas a nechal na lavici Romana Málka. Po chvilce se proháčkoval přes celé hřiště Vampola a byl před Kopřivou sražen, ale sudí nepochopitelně vyloučil i plzeňského šikulu za nafilmovaný pád a značně rozzuřil hostující střídačku. Závěr utkání byl ve znamení křivdy a zítřejší zápas se určitě nebude hrát v rukavičkách..

Ohlasy trenérů

Petr Kasík (Kladno): "Chtěl bych pochválit hráče, že ten zápas zvládli a dotáhli ho do vítězného konce. Může nás mrzet akorát to, že jsme ve druhé a třetí třetině měli dvě nebo tři obrovské šance a neproměnili je. Zítra se hraje znova, je po zápase, my na něj musíme co nejrychleji zapomenout a připravit se na ten zítřek."

Radim Rulík (Plzeň): "Myslím, že jsme viděli hezký zápas v krásné atmosféře. Zápas měl tempo a nasazení, my jsme dnes neuspěli a zítra se budeme muset snažit jít do toho znova s čistou hlavou a vylepšit naši hru."