PLZ-KLA 6:5 - Plzeň žije!

Plzeň - Západočeši prodloužili svoji sérii s Kladnem a po výhře 6:5 se mohou připravovat na zítřejší zápas. Tato série je v historii vůbec první, která neskončí výsledkem 0:3. Radost z vítězství kalí jen zranění dvou domácích opor – Jaroslava Kracíka, který po tvrdém střetu u hrazení leží s otřesem mozku v nemocnici a Martina Adamského, jenž má pravděpodobně zlomené žebro. I tak se musí oba týmy dát do kupy, protože už zítra si v ČEZ Areně dají repete.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

6:5
1:2, 4:1, 1:2

Branky a nahrávky: 2. Ludvík (Divíšek), 24. Ludvík (Důras), 26. Důras (Divíšek), 38. Dvořák (Vlasák), 40. Dvořák (Vampola), 43. Matějovský (Šindel) - 11. Hájek (Martin Procházka), 16. Pavlas (Kalla), 29. Martin Procházka (Diviš), 49. Horna (Trončinský), 56. Diviš (Z. Nedvěd). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:1. Diváci: 6095. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 6:3, 6:5. Stav série: 1:2.

Málek - Benák, Redlihs, Cartelli, Čakajík, Posmyk, Dresler - Vlasák, Vampola, Adamský - Fabuš, Divíšek, Ludvík - Důras, Kracík, Matějovský - Dvořák, Šindel, Laš.

Rytíři Kladno

Kopřiva - Nádašdi, Hájek, Pavlas, Trončinský, Kolafa, Šmach - Diviš, Patera, Martin Procházka - Tomajko, Z. Nedvěd, Kuchler - Horna, Kalla, Bělohlav - Rudovský, Gardoň, Frolík.

Tomáš Vlasák 0 1 1 0 2

Plzeňští hokejisté vlétli na Kladno s velkým odhodláním a s již uzdraveným kapitánem Tomášem Divíškem. Už ve druhé minutě rozjásal celou arénu David Ludvík, který dostal parádní přihrávku od Tomáše Vlasáka a z bezprostřední blízkosti nedal Kopřivovi šanci -1:0-. V minutě třetí ale mohlo být vyrovnáno. Marek Trončinský tvrdě pálil od modré a jeho střela šla těsně nad Málkovu branku. Za minutu měli domácí možnost první přesilovky a Cartelli málem rozveselil stadion podruhé, Kopřiva ale jeho střelu s velkým štěstm kryl. Plzeň dostávala soupeře pod tlak, Kladenští odpovídali velmi tvrdou hrou na hranici pravidel (možná i za ní). Odnesl to Jaroslav Kracík, jenž byl hrubě sražen na mantinel a všem fanouškům pořádně zatrnulo. Plzeňský útočník dlouho zůstával bezvládně ležet na ledě, nakonec s podporou spoluhráčů dojel na střídačku. Píšťalka rozhodčích však zůstala němá. Kracík už zápas nedohrál, byl převezen do nemocnice a má silný otřes mozku. Plzeňští poté trápili soupeře a skvěle hrající Petr Vampola prokličkoval přes kladenské beky, ale jeho přihrávka před bránu nikoho nenašla. Vampola dělal starosti Kladenským celý zápas, za bránou výborně zpracovával puky, uvolňoval se a chytrou hrou dostával soupeře do úzkých. Jedenáctá minuta rozesmutnila plzeňské fanoušky. David Hájek svižně pálil od modré a Málek jen bezmocně máchl lapačkou. -1:1- Kladno první třetinu vyhrálo 2:1, když v početní výhodě hosté zasypávali Plzeňské sprškou střel a čtyři vteřiny před koncem vyloučení Matějovského se jedna z nich ujala. Pod víko se trefil kladenský Pavlas.

Už po 34 vteřinách druhé třetiny dostal Tomáš Vlasák luxusní přihrávku, ale nabízenou možnost vstřelení gólu nevyužil a nepřehodil ležícího gólmana. Chvíli na to Plzeň hrála přesilovou hru a David Ludvík v čase 3:03 srovnal na 2:2 . A za necelé tři minuty bylo otočeno! Nápaditě sehraná přesilovka a na jejím konci nejlepší střelec Lasselsbergeru Michal Důras. -3:2- Kladno bylo hodně zaskočené, čelilo tlaku Plzně. O to víc překvapilo vyrovnání z hole Martina Procházky, který vystřelil svižnou střelu na Málka a ta skončila v síti. -3:3- V polovině zápasu nám Tomáš Vlasák předvedl své bitkařské umění proti Kuchlerovi, za což oba aktéři dostali dvě minuty. Čas 15:01 a další sporný moment! Do samostatného úniku se dostal Michal Důras, ale byl nedovoleně zastaven Kolafou, jenže rozhodčí tento zákrok posoudil pouze jako dvouminutový, takže očekávaného trestného střílení se diváci dožadovali marně. Modrobílí přesilovku sehráli nápaditě, ale chybělo střelecké štěstí. Gólu se ale fanoušci přeci jen dočkali. V čase 17:48 znovu nasměroval Plzeňské k vítězství Michal Dvořák a stav byl 4:3. Čtvrtý obdržený gól psychycky nezvládl kladenský gólman Kopřiva a nepochopitelně sekl Dvořáka, který se sesunul k zemi. Rozhodčí ale tento zkrat neviděli, tudíž Kopřiva zůstal bez trestu. Nejlepší možnou odpověď poslal kladenskému gólmanovi sám faulovaný. Michal Dvořák minutu před koncem zvýšil pohodlně do odkryté klece na 5:3 a Plzeňští byli na koni!

Když po dvou minutách a čtyřech vteřinách třetí třetiny zvyšoval Radek Matějovský na 6:3 z dorážky po střele Šindela, zdálo se, že Plzeň zápas dohraje v exhibičním duchu. Hala bouřila, Kopřiva poslouchal škodolibé poznámky a Plzeň hrála svojí hru. Z euforie domácí probral gól na 6:4 z hole Tomáše Horny, který se vracel z trestné lavice, zachytil vyhození a v nájezdu se nemýlil. Kladno cítilo šanci, Plzeň ovšem zodpovědně bránila a vynikal výborný Málek. Ze zápasu se ale stalo drama v čase 55:44, kdy Kladno snížilo Richardem Divišem na 6:5! Plzeň už ale další zaváhání nepřipustila, zodpovědnou hrou a skvělým výkonem Petra Vampoly dotáhla zápas k vítězství 6:5 a snížila tak stav série na 1:2. Zítra Plzeň čeká znovu náročný zápas. První mečbol Kladna Lasselsberger odvrátil. Drama pokračuje....