PLZ-KLA 2:3 - GAME OVER...

Plzeň – Je konec. Lasselsberger dnes prohrál o jediný přesný zásah, když se o všechny tři branky hostí postaral Martin Procházka. Po vyřazení juniorů tak dnes vypadl z extraligových bojů další plzeňský tým. Západočeši se tak letos umisťují na devátém místě. Oproti loňsku si tak modrobílí polepšili o čtyři příčky, což je ale určitě netěší…

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

2:3
0:0, 1:2, 1:1

Branky a nahrávky: 24. Ludvík (Důras), 47. Vlasák (Benák) - 28. Martin Procházka (Diviš), 34. Martin Procházka (Bělohlav), 54. Hájek (Martin Procházka). Rozhodčí: Šír, Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 5118. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Málek - Posmyk, Dresler, Benák, Redlihs, Cartelli, Čakajík - Vlasák, Vampola, Dvořák - Důras, Divíšek, Ludvík - Fabuš, Šindel, Matějovský - Laš. Trenéři: Hořava a Rulík.

Orct - Nádašdi, Hájek, Pavlas, Trončinský, D. Růžička, Šmach - Diviš, Patera, Martin Procházka - Horna, Kalla, Bělohlav - Tomajko, Z. Nedvěd, Kuchler - Čurilla, Gardoň, Frolík. Trenéři: Müller a Kasík.

Tomáš Vlasák 1 0 1 1 0

Stejně jako ten včerejší, i dnešní čtvrtý zápas série Plzeň – Kladno je pro Lasselsberger utkáním o přežití. Dnes museli domácí bezpodmínečně vyhrát, pokud chtěli vrátit sérii na Kladno. Pro trenéry Hořavu s Rulíkem navíc nastala ještě další nepříjemná situace v podobě absence Kracíka (otřes mozku) a Adamského (natažené břišní svaly).

Úvodní třetina začala překvapením, když se navzdory ohlášené sestavě do branky Kladno postavil místo Kopřivy Zdeněk Orct. Začátek první dvacetiminutovky byl podstatně opatrnější než včera. První velkou šanci viděli diváci až v 8.minutě, když střílel Matějovský. Jím vylaný projektil prošel těsně kolem tyčky, ale v brance neskončil. Kladno si své největší příležitosti vytvářelo v přesilové hře.Ve 12.minutě nepropasíroval puk za Málka nadvakrát Patera. Při hře 4na4 ve stejné minutě nebezpečně pálil Horna, ale trefil jen lapačku domácího gólmana. Závar před Orctem způsobila teč Cartelliho, ale i kladenský brankář udržel puk před brankovou čarou. V 15.minutě měl na hokejce gól Tomajko, který dostal krásnou přihrávku od Z. Nedvěda. V poslední chvíli mu jen za cenu faulu zabránil skórovat Dresler. V následující početní převaze Procházka tečoval střelu od modré, puk se odrážel od horní tyčky za brankovou čáru, ale nakonec spadl mimo branku a do bezpečnějších končin ho dopravil Ludvík. 1.třetina tedy skončila v Plzni bez branek 0:0.

Do 2.třetiny vstoupilo aktivněji Kladno, v úvodních minutách si vytvořilo i nebezpečné příležitosti. Jenže je nevyužilo, zato Lasselsberger ve 24.minutě zásluhou dvojice Důras - David Ludvík zužitkoval hned první větší příležitost, když druhý jmenovaný prostřelil Orcta z mezikruží. - 1:0. Plzeň zůstala ve vedení přesně tři minuty. Pak domácí obraně ujel Martin Procházka, vystřelil a podobně jako včera vyrovnal - 1:1. O chvíli později mohl vedení domácím vrátit Vampola, ale jeho kličku Orct vystihl. Plzeňáci se pak nemohli vymanit z kladenského sevření, osvobozovali se jen za cenu zakázaných uvolnění. Nápor hostů posílený o přesilovku už domácí neubránili. Ve 34.minutě se po přihrávce zpoza branky trefil opět Martin Procházka – 1:2. Plzeň se snažila rychle odpovědět, ale nepodařilo se jí to ani v přesilové hře. V největší šanci Matějovskému uskočil puk před odkrytou hostující brankou. Podruhé do kabin odcházelo spokojenější Kladno.

Ve 3.třetině měla Plzeň jasný úkol – minimálně vyrovnat. Ve 43.minutě mohl srovnat Petr Vampola. Byl úplně sám u levé tyčky Orctovy branky, hostující brankář mu do mezery včas stihl vložit špičku betonu. Co se nepovedlo Vampolovi, povedlo se ve 47.minutě Tomáši Vlasákovi, který se prosadil prudkou střelou při ponechané výhodě - 2:2.Potřetí zvedali diváci ruce nahoru po střele Fabuše, ale puk skončil jen ve vnější síťce. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou, chvíli bylo v útočném pásmu Kladno, chvíli Plzeň. V 54.minutě nejprve Plzeňáci překombinovali slibně vyhlížející akci, poté hrozilo Kalla. V čase 53:45 po chybě domácí obrany šli hosté znovu do vedení. Procházka nikým nekrytý zmátl Málka, našel Davida Hájka a ten střílel do prázdné branky - 2:3. Plzeňáci už se na nějaký větší nápor nezmohli, Kladno si svůj náskok bezpečně hlídalo a nedovolilo domácím modrobílým hráčům nebezpečněji ohrožovat Orcta. A když už, tak domácí nemířili přesně. Dnešní zápas a i celá série skončila vítězstvím Kladna.

Lasselsbergeru končí sezóna. Po dnešní prohře juniorů tedy zůstává jedinou a poslední nadějí ve vyřazovacích bojích dorost.