Miroslav Přerost: Bylo to o vůli!

Mladá Boleslav – Až prodloužení muselo rozhodnout druhé čtvrtfinálové utkání plzeňských dorostenců proti Mladé Boleslavi. “V něm se k nám štěstí přiklonilo zaslouženě,“ narážel trenér Západočechů Miroslav Přerost (na snímku) na vítězný gól Lukáše Matějky, který padl ve čtvrté minutě nastaveného času po zmatku před bránou domácích.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň

1:2p
0:0, 0:0, 1:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 56. Protivný - 56. Matějka (Jeřábek), 64. Matějka. Rozhodčí: Lacina – Frodl, Marek. Vyloučení: 10:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 119. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

BK Mladá Boleslav

Will – Mozík, Švaříček, F. Vrba, Warneke, Krňanský, Anděl, Moucha, L. Vrba, Příhoda – Janovský, Škorík, Babický, Belay, Kadaně, Jiránek, Rys, Koudela, Protivný, D. Hájek, Frolík

Mazanec – Ruprecht, Růžička, Karpíšek, Hrbas, Jeřábek, Špaček, Blumentrit – Petruška, Štrunc, Strnad, Maixner, Košťálek, Baxa, Culek, Matějka, Mrázek, Pacanda, R. Hájek, Straka, Herm

Václav Štrunc 0 0 0 0 0

Jako první se mohli zasadit o změnu stavu už ve čtvrté minutě hosté, jenže při přesilovce 4 na 3 v největší šanci Matějka netrefil odkrytou část brány. Ještě ve výraznější početní výhodě si zahráli pro změnu Středočeši o tři minuty později. I přes množství střeleckých pokusů však během devadesáti vteřin přesilovku 5 na 3 nedokázali přetavit v gól.

I v dalším průběhu se úvodní třetina nesla ve znamení vylučování. V 16. minutě hráli domácí znovu dvojnásobnou přesilovku. Tentokrát trvala “jen“ třicet sekund, během nichž vždy ztroskotali na gólmanu Mazancovi a neuspěli ani v následné klasické přesilovce.

První gól nepřišel ani ve druhé třetině, kdy přece jen ubylo vyloučených. Z hry ve vyrovnaném počtu hráčů mírně těžili svěřenci Pavla Arnošta, jenže se neujal dravý Rysův průnik z 25. minuty, ani zakončení kombinace stejným hráčem o dvě minuty později.

Plzeňští se pořádně ozvali ve druhé třetině až během dvojnásobné přesilovky, ke které se dostali ve 32. minutě i přes menší počet trestů oproti prvnímu dějství. Hostujícího Pacandu však vychytal Will a za svá záda nepustil ani žádnou střelu od modré.

Třetí část hry se odehrávala ve velkém tempu. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Před plzeňskou bránou byli hodně aktivní Koudela, který nastřelil tyč a Belay, jehož střela těsně minula pravou tyč. Willa nejvíce zaměstnával Štrunc, jenž však v 53. minutě tváří v tvář strážci svatyně Boleslavi vyhořel a nevyužil ani nájezd, do něhož se dostal o minutu později.

Výbornou tříminutovku i tak Západočeši dokázali proměnit v gól. Jejich tlak vyvrcholil necelých pět minut před koncem základní hrací doby, kdy domácí nabídli příliš volného prostoru Matějkovi, který si věděl rady. Boleslavským už poté nezbývalo nic jiného, než vrhnout všechny síly do útoku, z čehož vytěžili vyrovnání jen půl minuty po inkasované brance. Do puku se na levém křídle opřel Protivný a Mazanec nestihl lapačkou včas zareagovat.

I tak mohlo být o vítězi jasno ještě ve třetí třetině. V 58. minutě však Matějka v nájezdu neuspěl. V hráče zápasu se proměnil až ve čtvrté minutě prodloužení, kdy se při závaru před Willem postavil na místo, kam se puk odrazil a nelítostně poslal domácí do kolen.