Určitě to byl zatím můj nejdůležitější gól v kariéře, usmíval se Patrik Petruška

P l z e ň - První finálové utkání přineslo dramatickou podívanou. Kdo přišel, nemusel své návštěvy dorosteneckého hokeje ani trošku litovat. Zápas, ve kterém se skóre měnilo jako na houpačce, nakonec dospěl až do prodloužení. To po dvou minutách a 54 vteřinách utnul Patrik Petruška a zařídil tak Plzni důležitou první výhru. „Paráda. Pocity se nedají vysvětlit. Kdo nezažil, neuvěří,“ dostal ze sebe po utkání štěstím zářící útočník.

HC Škoda Plzeň - HC Slezan Opava

4:3p
2:1, 0:1, 1:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 5. Petruška (Jeřábek, Matějka), 18. Hrbas, 42. Hošťálek (Herm), 63. Petruška (Pacanda, Růžička) - 3. Vítek (Chvostek, Džemla), 38. Kinkor (Vítek, Roupec), 57. Kinkor (Trčka). Rozhodčí: Bolina - Svoboda, Bejček. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 627. Střely na branku: 40:32. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

HC Škoda Plzeň

Mazanec - Ruprecht (A), Růžička (C), Hrbas, Jeřábek, Blumentrit - Petruška, Strnad, Mainer, Hošťálek, Baxa, Culek, Matějka, Mrázek, Pacanda, Hájek, Straka (A), Herm

HC Slezan Opava

Machovský - Faksa, Roupec, Kysela, Rýpar, Chvostek, Dohnal (C) - Vaněk, Piskoř, Wittek, Novák, Vítek (A), Zona, Trčka, Otipka, Mach, Džemla, Koschatzký, Kinkor, Baďura

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Marek Mazanec 63 32 3 29 90,63 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Jan Baxa 0 0 0 0 0
Tomáš Blumentrit 0 0 0 -1 2
Jakub Culek 0 0 0 -2 2
Radek Hájek 0 0 0 0 0
Jannik Herm 0 1 1 0 0
Ondřej Hošťálek 1 0 1 1 0
Marek Hrbas 1 0 1 0 2
Jakub Jeřábek 0 1 1 -1 0
Petr Mainer 0 0 0 -1 0
Lukáš Matějka 0 1 1 -1 0
Petr Mrázek 0 0 0 0 2
Tomáš Pacanda 0 1 1 0 0
Patrik Petruška 2 0 2 0 0
Jakub Ruprecht 0 0 0 0 2
Dan Růžička 0 1 1 0 0
Petr Straka 0 0 0 0 0
Jakub Strnad 0 0 0 0 0

komentář

První finálové utkání vůbec nemělo nějaký oťukávající nebo rozehřívající začátek. Oba týmy nastoupily s chutí po hokeji i po gólech. Hned ve 3. minutě také padla první branka. Jakub Vítek ujel plzeňské obraně a prostřelil Mazance mezi vyrážečkou a betonem - 0:1. Vedení hostů ale netrvalo dlouho. Už v čase 4:40 vyrovnával Patrik Petruška když dorazil střelu Matějky za bezmocného opavského gólmana. V 7.minutě mohl další gól přidat Pacanda, ale jeho dorážka nebyla tak prudká, jak potřebovala, aby zapadla za záda Machovského. V 15.minutě předvedl hezkou akci plzeňský Matějka. V pádu zakončoval, jeho střela však minula branku. O pár minut později přišla další nebezpečná situace před hostujícím gólmanem. Jeřábkovu střelu však ukrotil ještě v náručí. Na konci 18.minuty ale z půlky hřiště vystřelil Marek Hrbas, Machovský nedával pozor a puk skončil za jeho zády - 2:1. Ještě ve 20.minutě Pacanda netrefil odkrytou branku hostí a s tím skončila úvodní dvacetiminutovka. Do šatny odcházeli spokojenější domácí.

Do 2.třetiny nevlítli hráči tak vehementně jako do té první. Ve 23.minutě se sice do samostatného úniku dostal Pacanda, ale stejně jako na konci první třetiny i tentokrát přestřelil branku. Ve 27.minutě se do obrovské šance dostala Opava. Snad do největší v dosavadním průběhu zápasu. Ale Koschatzký naprosto selhal před zcela odkrytou bránou. Ve 30. minutě ujížděli Culek s Matějkou v akce 2na1. Jenže Culek nezpracoval přihrávku, nevystřelil ani nepřihrál zpět a celá akce byla zmařená. Další šanci si Culek vypracoval o chvíli později. Ale ani on ani jeho spoluhráči z útoku neuspěli. A přišel trest. V čase 37:11 využila Opava přečíslení dvou proti jednomu a Kamil Kinkor vyrovnal - 2:2. Plzeň ve druhé dvacetiminutovce mohla navýšit svůj náskok, šancí měla dostatek. Ale nedokázala je zužitkovat, takže stav byl po 40 minutách nerozhodný.

3.třetinu otevřel svým gólem Ondřej Hošťálek Dostal krásnou přihrávku zpoza branky a už měl jednoduchou práci - 3:2.Ve 46.minutě vyslal na Mazance jedovatou střelu Chvostek, ale plzeňská opora v brance puk zkrotila v lapačce. Když se Plzni naskytla další možnost navýšit náskok, opět neuspěla a místo toho hrozili hosté – konkrétně Džemla, Vítek a Koschatzký. Opava stupňovala svůj tlak. V 52.minutě nastřelil při přesilovce Kysela dokonce horní břevno plzeňské branky. V téže přesilovce sice opavským unikl Matějka, ale svojí akci nedotáhl do konce. Opava pak ještě měla dost šancí na vyrovnání, ale při Mazancovi stálo štěstí. To ho opustilo v 57.minutě, když šouravá střela Kamila Kinkora od modré čáry po brankářově chybě prošla až za jeho záda - 3:3. To bylo skóre i po závěrečné siréně, Plzeň tedy čekalo prodloužení.

Nastavený čas netrval příliš dlouho. Od první vteřiny měla jasně navrch domácí Plzeň. Hrálo se téměř jen před Machovským. V čase 62:54 utnul zápas Patrik Petruška svým druhým a zároveň rozhodujícím gólem ve finálovém utkání - 4:3.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------