ZNO-PLZ 2:1 - Z Orlího hnízda s těsnou porážkou

Na jihu Moravy se Plzeňáci zásluhou Zdeňka Kubici ujali v dalším utkání Tipsport Hockey Cupu vedení, doplatili však na časté vylučování ve druhé třetině i mnoho promarněných přesilových her. Orli zásluhou dvěma zásahy Radima Kucharczyka duel otočili a těsné vedení 2:1 udrželi. V brance Plzně nastoupil Martin Altrichter, v útoku chyběl Martin Straka. Příští přípravný zápas sehrají Plzeňáci ve čtvrtek na svém ledě s Českými Budějovicemi.

Orli Znojmo - HC Škoda Plzeň

2:1
0:1, 2:0, 0:0

Branky a nahrávky: 23. Kucharczyk (Bartek), 34. Kucharczyk (Beroun) - 8. Kubica (Vlasák). Rozhodčí: Hradil - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Diváci: 1022. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Orli Znojmo

Kameš - Bičánek, Tesařík, Švrček, Chvátal, Kotaška, Mrázek, Štach, Mojžíš - Dopita, Erat, Bartek, Selingr, Růžička, Čachotský, Haman, Demel, Procházka, Svoboda, Beroun, Kucharczyk

HC Škoda Plzeň

Altrichter - Benák, Pácal, Čakajík, Hudec, Cartelli, Redlihs, Dobrovolný - Fabuš, Vlasák, Důras, Dvořák, Šindel, Laš, Adamský, Kracík, Matějovský, Kubalík, Vampola, Kubica

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

Úvodní dvacetiminutovka se domácímu celku příliš nevydařila a Plzeň byla po celou třetinu aktivnějším týmem. Jejich píle byla brzy po zásluze odměněna, když se v osmé minutě blýskl precizní přihrávkou Vlasák a pro Zdeňka Kubicu již nebyl problém uklidit kotouč za Kamešova záda. Orli mohli zanedlouho vyrovnat, ovšem Dopita v úniku nedokázal Altrichtera prostřelit. Znojemští se nedokázali prosadit ani v přesilovkách, které jsou v přípravě jejich silnou zbraní, a tak po první části hry zůstala na jejich kontě svítil nula. Před odchodem do kabin si hosté vyzkoušeli přesilovou hru pěti proti třem, avšak další branky se nedočkali.

Druhá část hostům zdaleka nevyšla jako ta první a dopláceli na svou nedisciplinovanost. Poté, co Znojmo ustálo i zbytek početní nevýhody tří proti pěti se brzy oklepalo a zásluhou Radima Kucharczyka dokázalo vyrovnat. Plzeňští museli v průběhu třetiny pětkrát na trestnou lavici a domácí dokázali jeden z prohřešků potrestat, když své druhé branky v utkání dosáhl Radim Kucharczyk. Lasselsberger usiloval o vyrovnání, ovšem akce Šindela i Kracíka skončily na pozorném Kamešovi.

Závěrečné dějství přineslo napínavý hokej a bylo vidět, že oběma mužstvům záleží na výsledku, jelikož utkání mělo výrazně ovlivnit konečné pořadí ve skupině. Hned v úvodu třetiny najížděl tváří v tvář na Kameše Důras, ovšem domácí brankář nájezdu odolal. Znojmo se soustředilo především na obranu svého jednobrankového vedení, ale v 51. minutě mohlo vedení pojistit. Dopita se pokoušel přihrát před prázdnou branku Eratovi, kterému vypíchl puk poslední obránce. Plzeň v závěru utkání zkusila i power play, ale vyrovnávajícího gólu se nedočkala. Orli se tak probojovali do semifinále poháru.

Ohlasy trenérů

Václav Baďouček (Znojmo): Myslím si, že to bylo další z klasických přípravných utkání. Hodně snahy, hodně nepřesností. Dopadlo to pro nás nakonec dobře, i když to nebylo úplně ideální. Ještě je spousta věcí, kterým se musíme věnovat. Takže dneska bych řekl, že jsme spokojeni s výsledkem.

Pavel Hynek (Plzeň): Utkání mělo svoji kvalitu. Odehráli jsme dobrou první třetinu, bohužel zatím se nám nedaří druhé třetiny. Nedařily se už v loňské sezóně a teď v tom pokračujeme. Hráli jsme pasivně, byli jsme zbytečně vylučovaní a domácí toho dokázali využít. Ve třetí třetině jsme zase tlačili, měli jsme nějaké šance, ale dáváme málo gólů.