MBL-PLZ 1:2 - Z horkého boleslavského ledu vezou Plzeňští tři body a dál vedou extraligu!

Plzeňští hokejisté dokázali ve vyrovnaném zápase a v bouřlivé atmosféře zvítězit těsným rozdílem 2:1 a vezou si z ledu nováčka tři body. Boleslavští vstoupili do domácí extraligové premiéry ve velkém tempu! Už ve třetí minutě otevřeli skóre, když se trefil Tomáš Nouza. Ale plzeňský poklad Martin Straka nenechal nic náhodě a vyrovnal. Druhé dějství gól nepřineslo, a tak napínavý duel rozlouskl v čase 49:53 Peter Fabuš. Závěrečná power play pocuchala nervy všem plzeňským fanouškům. Vyrovnávací gól sice padl, ale po konzultaci rozhodčího se svým kolegou u videa se rozhodlo, že branka padla až po závěrečné siréně. Plzeň vyhrála 2:1 a i nadále vede tabulku O2 extraligy!

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň

1:2
1:1, 0:0, 0:1

Branky a nahrávky:3. Nouza (Sýkora) - 12. Straka (Vlasák, Kracík), 50. Fabuš (Hudec, Vampola. Rozhodčí: Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:2. Diváci: 3 958. Průběh utkání:1:0, 1:1, 1:2.

BK Mladá Boleslav

Šindelář (Chábera) - Kočí, Marušák, Mocek, Bauer, Brňák, Posmyk, Holub, Jindra - Štrba, Eiselt, Handlovský - Kubeš, Benda, Tomas - Boháč, M. Čech, Barinka - T. Sýkora, Nouza, R. Pšurný. Trenéři: Šejba a Gudas

Málek (Altrichter) - Benák, Redlihs, Čakajík, Hudec, Cartelli, Pácal, Dobrovolný, Dresler - Fabuš, M. Straka, Vlasák - Důras, Kracík, Matějovský - Dvořák, Šindel, Adamský - Kubalík, Vampola, Laš. Trenéři: Hynek, Razým a Pejchar.

Tomáš Vlasák 0 1 1 0 0

Boleslavští, plní motivace a odhodlání, do utkání vkročili v takřka neuvěřitelném tempu. Až do první poloviny úvodní dvacetiminutovky se hostům takřka nedařilo dostat do útoku, natož aby dokázali nějak výrazněji ohrozit Šindeláře v brance domácích. První velkou a nadějně vypadající šanci si připsal už ve 12. vteřině Štrba, Málek skvěle zapracoval betony. Štrbu následovali například Tomas s Bendou, kterým ale nevyšla finální přihrávka, špatně nevypadala ani Posmykova rána z úhlu. První extraligový gól Mladé Boleslavi si ale připsal, za ta dlouhá léta v Bruslařském klubu nejspíš tak trochu spravedlivě, Tomáš Nouza, když dorážel po Sýkorově střele puk za bezmocného Málka.

Tempo Boleslavských logicky opadlo při prvním vyloučení a po zhruba minutě hry v oslabení Středočeši opět ukázali, kde je ještě pořád tak trochu tlačí bota, když se za hosty prosadil Martin Straka. Tato gólová situace vypadala podobně jako ta Nouzova, jen s tím rozdílem, že byla v početní výhodě a rovnala skóre. Domácí po inkasované brance přibrzdili a brzy nato museli hájit další oslabení. Tentokrát naštěstí pro ně s mnohem větším úspěchem.

Druhou třetinu začínali domácí v početní výhodě, zajistila jim ale jen pár vteřin. Pak už se počet hráčů na ledě vyrovnal a tím pádem také hra. I když si domácí připisovali jednoznačně více střel ohrožující Málkovu svatyni, Plzeňští zase nebezpečně hrozili z rychlých přechodů k Šindelářovi. Velkou šanci na změnu skóre měl Barinka, jeho střela z mezikruží ale minula branku hostujícího brankáře. Jeden z oněch brejků hostů nastal po fatální chybě v obraně Středočechů. Situaci zachraňoval perfektním zákrokem Šindelář.

Série vyloučení hru hodně rozkouskovala a zvláštně hostům nabídla příležitost otočit zápas, přesněji řečeno 42 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Mladoboleslavští ale tuto nelehkou situaci zvládli. Následoval nájezd Štrby, vracejícího se z trestné lavice, společně s Bendou, prvně jmenovaný hráč ale minul. O pár minut později se situace opakovala na druhé straně, jen s tím rozdílem, že Dvořákova střela šla přímo na Šindeláře. I po tolika šancích ale zůstala druhá dvacetiminutovka bezgólová.

Ani do třetí třetiny nevstoupili hosté lépe než domácí. Už na jejím začátku se do slibné šance dostal Tomas. Jeho střela se odrazila od plexiskla za bránou, z mezikruží se potom ještě snažil kotouč usměrňovat Benda. Ve 43. minutě na Šindeláře nahazoval Pácal a ten si puk raději pohlídal přikrytím lapačky. I v posledním dějství sudí udělil spoustu trestných minut, z nichž v konečném znění více a lépe těžili hosté. Ve dvojnásobné početní výhodě, která měla trvat minutu a půl, se prosadil Peter Fabuš a zápas tak byl otočen ve prospěch hostí.

Boleslavští se snažili pro vyrovnání udělat maximum. Hráli ještě několik přesilových her, ve kterých dokázali soupeře vždy uzamknout, brankou to ale neskončilo. Domácí fanoušci už nadšeně zvedali ruce, když se před Málkem zčista jasna objevil Čech, ten ale do kotouče jen ťukl hranou hole, čímž změnil směr jeho letu nepožadovaným směrem. Necelé dvě minuty před koncem utkání si domácí vybrali oddechový čas, následovala hra v power-play. V té se nakonec prosadil Jan Benda, po konzultaci s videorozhodčím ale nebyla branka uznána, protože padla až po vypršení základních šedesáti minut.