PLZ-SLA 4:3 - Vítězná série pokračuje

P l z e ň - Plzeňští hokejisté si dokázali udržet svou stoprocentní bilanci z domácího ledu i proti ambiciózní Slávii, která podlehla v dramatickém a pohledném duelu domácímu mužstvu 4:3. O výsledku rozhodly především tři využité přesilové hry domácích a pozorná hra plzeňské obrany podpořené spolehlivým gólmanem Bartou.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha

4:3
1:0, 2:2, 1:1

8. Krátoška (Duda), 24. J. Straka (Andrašovský, Dvořák), 33. Krátoška (Duda), 48. Dvořák (Andrašovský, J. Straka) - 25. Klepiš (Sup), 30. Steiner (Kadlec, F. Kučera), 56. M. Kopecký (Dlouhý, Graňák). Rozhodčí: Vokurka - Matějček, Dančišin. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:1. Diváci: 7300.

Barta - Dobroň, Řezníček, Jiří Hanzlík, I. Vlček, Vobořil, Výborný - Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Duda, Krátoška, Matějovský - J. Štefanka, Voskár, V. Král - Volák, Švík, Adamský.

HC Slavia Praha

Málek - J. Novák, F. Kučera, Kadlec, Hejda, Kolařík, Posmyk (41. Graňák)- Hruška, Fadrný, Antoš - Ujčík, Štraub, Sup - Klepiš, Steiner, Sup - Míka, M. Kopecký, Dlouhý.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistentPozitivní účastNegativní účast
7:58 Aleš Krátoška Radek Duda Krátoška, Duda, Hanzlík, Vlček, Matějovský Kolařík, Posmyk, Sup, Štraub
23:06 Josef Straka Dušan Andrašovský Michal Dvořák Straka, Andrašovský, Dvořák, Dobroň, Řezníček Kučera, Novák, Antoš, Fadrný
24:37 Jakub Klepiš Michal Sup Klepiš, Sup, Hejda, Graňák, Steiner Vobořil, Výborný, Štefanka, Voskár, Král
32:35 Aleš Krátoška Jiří Hanzlík Radek Duda Krátoška, Hanzlík, Duda, Vlček, Matějovský Kučera, Hejda, Antoš, Hruška
47:41 Michal Dvořák Dušan Andrašovský Josef Straka Dvořák, Andrašovský, Straka, Dobroň, Řezníček Novák, Graňák, Šaffer, Klepiš, Dlouhý
55:25 Milan Kopecký Radek Dlouhý Dominik Graňák Kopecký, Dlouhý, Graňák, Kolařík, Míka Dobroň, Vlček, Dvořák, Straka, Andrašovský
Reportáž

Keramika vstoupila do dnešního utkání tradičním náporem. Hned v 1. minutě mohl skórovat Matějovský, kterého poslal do brejku Duda, ale na gólmana Málka nevyzrál. Plzeň pokračovala v náporu i při hře 4 na 4, kdy na trestné lavici seděl domácí Duda a hostující Hejda. Pražané poprvé zahrozili až v 6. minutě, kdy před Bartou neuspěl nejprve Steiner a lépe se nevedlo ani Dlouhému, který po pěkné kombinaci celého slávistického útoku jel sám na plzeňského brankaře. V 7. minutě nabídl domácímu celku přesilovou hru Antoš a Krátoška ji v končící 8. minutě využil, když dokázal zužitkovat dlouhý pas Dudy. Slavii gól nepoložil a po slabém začátku začala hrozit. Pozorného domácího gólmana však nepřekonal dobře hrající Steiner a po něm ani Míka. Na začátku 12. minuty dostala příležitost hrát přesilovou hru také Slavie, ale domácí tým se v pohodě ubránil. Na konci 1. třetiny začali Keramici opět přebírat otěže zápasu a v 18. minutě dostali příležitost 20 sekundové přesilové hry 5 na 3, kdy na trestné lavici seděli hostující Šaffer a Hejda. Tato přesilovka se plzeňskému mužstvu příliš nepovedla a do kabin se šlo za stavu 1:0.

Do 2. třetiny vstoupilo lépe domácí mužstvo, když druhý plzeňský útok dokázal zamknout Slavii v její obranné třetině. Na začátku 22. minuty byl za sekání vyloučen hostující útočník Štraub. Že se dnes Plzni přesilové hry dařily potvrdil ve 24. minutě první útok, kdy kombinaci celé pětky zakončoval Josef Straka. Stav utkání 2:0. Pražané odpověděli bleskově a už po 90 sekundách z rychlého protiútoku střelou po zemi snížil Klepiš na 2:1. Obdržená branka Plzeň nezlomila a snažila se dál zvýšit svoje vedení. V končící 25. minutě byl za nebezpečnou hru loktem vyloučen hráč Slavie Kopecký, ale tentokrát se hostující hráči plzeňské přesilovce v klidu ubránili. A tak ještě více zdramatizovat průběh zápasu dokázala Slavie na začátku 30. minuty, když Steiner využil přesilovou hru 5 na 3. Po vstřeleném gólu pokračovala hra v početní výhodě hostujícího týmu, ale skórovat mohl na druhé straně Duda, který však nepřekonal hostujícího gólmana Málka. To se povedlo až v čase 32:35 jeho spoluhráči z útoku Krátoškovi, který potrestal vyloučení Kolaříka. Plzeň sehrála dobře přesilovou hru, ale ke gólu jí pomohla notná dávka štěstí, protože Krátoškou vystřelený puk se odrazil od brusle hostujícího obránce Kučery a Málek nestačil zareagovat. Domácí hráče branka povzbudila a skórovat mohl obránce Výborný, který ale svůj blafák nedotáhl do úspěšného konce. O minutu později se puk za Málkova záda nepovedlo dostat ani Dvořákovi, který pěkně tečoval před brankou Slavie. Na závěr 2. třetiny dostal možnost hrát přesilovou hru hostující tým, když za hru vysokou holí byl vyloučen domácí obránce Dobroň, ale Keramici se v pohodě ubránili a tak po dvou třetinách byl stav 3:2.

Do 3. třetiny nastoupila Slavie s odhodláním udělat něco s nepříznivým stavem, ale všechny hostující pokusy bezpečně kryl dobře chytající gólman Barta. Plzeň o sobě dala poprvé vážněji vědět až ve 6. minutě, kdy útok vedený Josefem Strakou zatlačil hosty do obranného pásma. Stejná formace byla i u 4. gólu Plzně, když po ukázkové kombinaci celé první řady zakončoval gólem do prázdné branky Dvořák. Domácí tak 12 minut před koncem utkání získali zpět dvoubrankové vedení. Slavie nesložila zbraně a nebezpečně se tlačila do útočného pásma. Na Bartu nevyzrála nová posila hostí Fadrný ani bojovník Štraub. Na začátku 14. minuty 3. třetiny dostala Slavie další možnost vyzkoušet si hru v početní výhodě. Plzeňský tým se sice ubránil, ale hned po návratu vyloučeného Dvořáka na led snížil Kopecký ze sólového nájezdu na rozdíl jediného gólu. Hosté začali stupňovat svůj tlak a Plzeň se bránila s velkými obtížemi. Hostující trenér Růžička sáhl minutu před koncem ke hře bez brankáře, ale plzeňská obrana ve spolupráci s gólmanem Bartou uklidnila hru. Na výsledku nezměnil už nic ani oddechový čas hostí a naopak pečetit výsledek mohl Josef Straka, ale jeho branka přišla těsně po závěrečné siréně.