SLA-PLZ 3:2 sn - Bednář opět prokázal své umění v nájezdech

Plzeň - Poslední duel před reprezentační pauzou vyslal plzeňské bojovníky do Prahy. Modrobílí potřebovali po posledních nezdarech nutně zabrat, což se jim nakonec povedlo tak napůl. Hynkova parta na ledě úřadujícího mistra sice vedla o dvě branky, domácí ale náskok v polovině poslední dvacetiminutovky dokázali stáhnout, navíc Jaroslav Bednář dokonal obrat v samostatných nájezdech.

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň

3:2sn
0:0, 0:2, 2:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 49. Micka (Sklenář), 53. Beránek (Kadlec), rozhodující sam. nájezd Bednář - 34. Dvořák (Cartelli, Šindel), 38. Šindel (Důras). Rozhodčí: Pešina - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6891. Průběh utkání: 0:2, 3:2.

HC Slavia Praha

A. Svoboda - Kadlec, Drtina, J. Novák, Vašíček, Kolařík, Žižka, Sloboda - D. Hruška, Beránek, Vondrka - Bednář, Červenka, Tomica - Micka, Kraft, Sklenář - P. Jelínek, V. Růžička ml., Doležal

Málek (na 1. nájezd Francouz) - Benák, Dresler, Cartelli, Pácal, Čakajík, S. Hudec - Vampola, M. Straka, Vlasák - Fabuš, Kracík, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - Dvořák, Kubalík, Laš

Tomáš Vlasák 0 0 0 -1 0

Utkání bylo zahájeno v 18.00 a pro některé fanoušky Slavie byla O2 Aréna ten den druhou červenobílou štací. Neděle byla totiž určena slávistickým dnem a fotbaloví příznivci Pražanů se do Vysočan mohli přesunout z Edenu, kde nastoupili v 15.00 fotbalisté Slavie proti Brnu.

Zápas začal z obou stran hodně opatrně. Do první výraznější šance se dostal v šesté minutě Josef Beránek, poskakující puk se mu však nepodařilo včas zpracovat.

O pět minut později se v podobné příležitosti ocitl znovu slávistický kapitán, ale i tentokrát byl úspěšnější brankář hostí Roman Málek.

Dvě minuty před koncem prvního dějství našel v přesilovce Tomáš Micka úplně volného Milana Krafta. Roman Málek i tentokrát předvedl dobrý reflex a lapačkou zachytil puk, který mířil do pravého horního rohu plzeňské branky.

Nic dalšího se v nijak zvlášť pohledné první třetině nestalo. Slavia byla mírně lepším mužstvem a měla výhodu několika přesilových her, ve kterých si vytvořila tlak, který se ji ale nepodařil přetavit ve vedoucí gól.

Úvod druhé třetiny se odehrával v duchu té první. Bojovalo se hlavně o střední pásmo a oba týmy se do šancí dostávaly pouze zřídka.

Na začátku 28. minuty poslal Petr Kadlec do samostatného úniku Romana Červenku. Ten mířil mezi Málkovy betony, ale plzeňský brankář vystihl úmysl slávistického forvarda a včas sklapnul mezírku mezi svými chrániči.

Dvě minuty po polovině zápasu poprvé zahrozili hosté. Tomáš Vlasák zadovkou vybídl ke střele Petra Vampolu. Jeho střela jen těsně minula branku Adama Svobody, a tak i po této akci svítil na ukazateli skóre stav 0:0.

Branky se diváci dočkali až v čase 33.26 a byla to Plzeň, která v přesilové hře otevřela skóre utkání. Gólová akce vedla po ose Šindel-Cartelli-Dvořák. Jakub Šindel vyhrál buly v útočném pásmu Plzně, Mario Cartelli se na modré opřel do puku a před bránou clonící Michal Dvořák tečoval kotouč, který se pomalu doplazil za brankovou čáru. 0:1

V 37. minutě už to bylo o dvě branky. Střelu Michala Důrase vyrazil Adam Svoboda pouze před sebe a volně ležící puk dorazil do slávistické branky plzeňský talent Jakub Šindel, který si v tomto utkání připsal již druhý bod. 0:2

Do kabin se po druhé dvacetiminutovce odcházelo za stavu 2:0 pro hosty a ve třetí třetině se tedy čekal červenobílý tlak.

Prolomit střeleckou letargii sešívaných se v 44. minutě pokusil Tomáš Micka, jeho bekhendový pokus skončil pouze na pravém Málkově betonu.

Do dalších šancí domácích se dostali postupně Tomica, Bednář a Sklenář, Roman Málek však stále odolával.

V čase 48.58 se už červenobílí konečně mohli radovat. Tomáš Micka si skvěle vybruslil na pravý kruh a střelou švihem rozvlnil síť plzeňské branky. 1:2

Chvíli na to se hosté mohli dostat opět do dvougólového vedení. Martin Straka však na Adama Svobodu nevyzrál.

Tlak Slavie se poté začínal pomalu stupňovat a skvěle povzbuzující domácí fanoušci hnali své miláčky do útoku.

V 52. Minutě dostali sešívaní výhodu přesilovky pěti proti třem a tuto situaci využili k vyrovnání. Jako správný kapitán se zachoval Josef Beránek, který vzal vše na sebe a střelou z úhlu vymetl pavučiny v pravém horním růžku Málkovy branky. 2:2

Poté opět zahrozili hosté. Po bizarním odrazu od mantinelu se puk dostal k osamocenému Jakubu Šindelovi, ten byl však situací natolik překvapen, že nedokázal přesně zamířit.

I přes velký nápor se pražanům v závěru nepodařil vstřelit vítězný gól, a tak dospěl zápas až do prodloužení.

Pětiminutovka navíc začala přesilovkou Slavie. Domácí zamkli svého soupeře v jejich obranném pásmu. Více než Bednářovu střelu do tyče však červenobílí nevytěžili. Zbytek prodloužení se ani jeden z hráčů obou týmů neprosadil. Diváci tedy se dočkali i penaltového rozstřelu.

V samostatných nájezdech zářil stejně jako ve středečním zápase Ligy mistrů Jaroslav Bednář. Proměnil totiž tři ze tří nájezdů a hlavně díky němu si Slavia připsala druhý bod za výhru 3:2 po samostatných nájezdech a při prohře Vítkovic se osamotněla na prvním místě tabulky.

Vladimír Růžička (trenér Slavie): "První třetinu jsme měli dost přesilovek, góly jsme nedali a neměli jsme ani moc šancí. Nehráli jsme moc dobře. Ve druhé třetině hrála Plzeň velice dobře, dostávala se do přesilovek. Za stavu 0:2 to bylo hodně těžké, řekli jsme si, že budeme hrát vabank. Povedlo se nám gól na 1:2, mužstvo ožilo. Samostatné nájezdy jsou o štěstí, my jsme samozřejmě rádi, že máme Jardu Bednáře. Klobouk dolů před našimi hráči, protože je neskutečné, co mají za měsíc a půl za sebou za sebou. Chci jim poděkovat, protože v extralize i v Lize mistrů dominují."

Pavel Hynek (trenér Plzně): "My jsme v první třetině přečkali čtyři oslabení a tlak Slavie. Ve druhé třetině jsme hru zvedli a podařilo se nám dostat se štěstím do vedení. Po snížení Slavie na 1:2 jsme se začali dostávat pod tlak. Mrzí mě jen to, jak jsme se dostali do oslabení ve třech. Nemůžu to první vyloučení komentovat. Neubránili jsme to a věřili jsme ve druhý bod, ale štěstíčko se zase přiklonilo ke Slavii. Já musím hráče pochválit za nasazení a úsilí. Chtěli jsme utnou sérii porážek, ale i bod je pro nás dobrý. Chtěli jsme to na nájezdy zkusit a dát tam proti Bednářovi Pavla Francouze, který chytá v opačném gardu, ale bohužel Jarda se poslední dobou nemýlí."