V Pardubicích ani branka

P a r d u b i c e - Na východě Čech nedokázala Keramika vstřelit reprezentačnímu brankáři Svobodovi ani branku, naopak Libor Barta jich inkasoval hned pět. Pro Svobodu to byla již čtvrtá nula v sezóně. Plzeň byla nejblíže vstřelení branky v polovině zápasu, ale Straka ani Krátoška při dvojnásobné přesilovce neskórovali. Keramika se prohrou posunula na čtvrtou příčku za Znojmo.

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň

5:0
2:0, 2:0, 1:0

4. P. Sýkora (T. Divíšek, D. Pospíšil), 13. Blažek (Mudroch), 30. T. Divíšek (Janecký, Duben), 38. Rolínek (Blažek), 52. Vyhlídal (P. Sýkora, Janecký). Rozhodčí: Havlík - Tošenovjan, Šimůnek. Vyloučení: 10:12, navíc Voskár (Plzeň) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 8057.

HC Dynamo Pardubice

A. Svoboda - M. Sýkora, Mudroch, Vyhlídal, Čáslava, A. Novotný, Duben - Rolínek, Blažek, Lubina - D. Pospíšil, P. Sýkora, T. Divíšek - Pištěk, Mikeska, Janecký - Kolář, Koukal, Průcha.

Barta - Dobroň, Řezníček, Jiří Hanzlík, I. Vlček, Vobořil, Výborný. Špelda, Chvojka - Dvořák, J. Straka, Andrašovský - V. Král, Krátoška, Matějovský - J. Štefanka, Voskár, Volák - Koreis, Švík, Adamský.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistentPozitivní účastNegativní účast
3:57 Petr Sýkora Tomáš Divíšek David Pospíšil Sýkora, Divíšek, Pospíšil, Novotný, Duben Vobořil, Výborný, Král, Krátoška, Matějovský
12:29 Tomáš Blažek Petr Mudroch Blažek, Mudroch, Sýkora M., Mikeska Řezníček, Hanzlík, Dvořák, Straka Andrašovský
29:52 Tomáš Divíšek Otakar Janecký Miroslav Duben Divíšek, Janecký, Duben, Novotný, Sýkora P. Řezníček, Vobořil, Štefanka, Voskár, Volák
37:10 Tomáš Rolínek Tomáš Blažek Rolínek, Blažek, Lubina, Průcha, Sýkora M. Řezníček, Chvojka, Matějovský
51:01 Michael Vyhlídal Petr Sýkora Otakar Janecký Vyhlídal, Sýkora, Janecký, Divíšek, Čáslava Hanzlík, Vlček, Voskár
Reportáž

Nadšený výkon domácích před nejvyšší návštěvou letošní extraligy kontrastoval s marnou snahou Keramiků vstřelit byť jedinou branku. Tradiční úvodní nápor domácích vyvrcholil ve čtvrté minutě, kdy našel Tomáš Divíšek ideálně Petra Sýkoru a Pardubice vedly. Druhou branku inkasovala Plzeň dokonce při vlastní přesilovce. Nejprve Barta vychytal samostaný nájezd Janeckého, ale po chvíli po Mudrochově vyhození dojel puk Blažek a blafákem zvýšil na 2:0. V závěru třetiny se hra zbytečně přitvrdila, vyloučeni byli domácí Lubina a plzeňský Dvořák, při jehož vyloučení trefil Petr Sýkora tyč.

V polovině zápasu vedli domácí už o tři branky. Nejprve Barta zlikvidoval šance Mikesky a Pištěka, na Divíškovu dorážku po kombinaci Janecký-Duben už ale nestačil. Tvrdá hra na obou stranách přinesla mnoho přesilovek, Plzeň dokonce hrála minutu a čtvrt v pěti proti třem, ale Adam Svoboda byl nepřekonatelný. Naopak, o minutu později máji dvojnásobnou početní výhodu domácí a Rolínek svou pohotovou dorážkou Keramikům ukázal, jak se s ní má nakládat.

V poslední části tempo hry opadlo, oba celky jako by se už smířily s rozhodnutým stavem. Potvrzuje to další dvojnásobná přesilovka Plzně, která změnu skóre nepřinesla. Konečnou podobu výsledku dal v další přesilovce tvrdou střelou od modré Vyhlídal a v posledních minutách si domácí mohli v klidu vychutnat pocity lídra soutěže.

Miloš Říha (Pardubice): "Dnes jsme sehráli absolutně nejlepší utkání od začátku soutěže. Platí to o všem řadách, soupeře jsme k ničemu nepustili. Hráči zasluhují plné absolutorium, což obvykle neříkám."

Radek Kampf (Plzeň): "Z naší strany to bylo nepovedené utkání. Domácí si vytvořili velký tlak a náskok. Nám se při dvou šancích nepodařilo dát kontaktní gól."