ZNO - PLZ 3:2 - Plzeň přišla o body v závěru třetí třetiny

P l z e ň - Hráči Lasselsbergeru zajížděli na jih Moravy ve složité situaci. Kvůli absenci útočníků Kracíka, Ludvíka, Fabuše, Šinágla a Laše se představil v roli forvarda Jan Dresler. Góly začaly padat až ve druhé třetině. Oslabená Plzeň se dokonce díky Adamského přesné trefě dostala do vedení, ovšem všechny plány na vítězství nebo alespoň bod zmařil v 57.minutě Bičánek, který o osudu utkání rozhodl ve dvojnásobné přesilové hře domácích Orlů. Všechny body prvního utkání v novém roce 2009 tedy zůstaly v Hostan aréně ve Znojmě.

Orli Znojmo - HC Škoda Plzeň

3:2
0:0, 2:2, 1:0

Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 21. Selingr (Tesařík, Dopita), 36. Selingr (Dopita, Bičánek), 57. Bičánek (Selingr) - 25. Vlasák (Tomas, Benák), 29. Adamský (Kovář). Rozhodčí: Šír - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:7 - navíc Hudec a Vlasák (PLZ) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3136. Střely na bránu: 44:19. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.

Orli Znojmo

Trvaj - Mrázek, Bičánek, Rýgl, Mojžíš, Švrček, Tesařík, Chvátal, Štach - Selingr, Dopita, Erat, Plášek, Haman, Čachotský, Demel, Svoboda, Růžička, Procházka, Kucharczyk, Beroun

HC Škoda Plzeň

Francouz - Cartelli, Smrek, Pácal, Benák, Hudec, Martinec, Redlihs - Tomas, Straka, Vlasák, Adamský, Matějovský, Dvořák, Kovář, Kubica, Dresler, Lev

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TMin
Pavel Francouz 59 44 3 41 93,18 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Martin Adamský 1 0 1 0 0
Václav Benák 0 1 1 -1 0
Mario Cartelli 0 0 0 0 0
Jan Dresler 0 0 0 0 2
Michal Dvořák 0 0 0 0 0
Stanislav Hudec 0 0 0 -1 14
Jan Kovář 0 1 1 0 0
Zdeněk Kubica 0 0 0 0 0
Radek Matějovský 0 0 0 0 2
Tomáš Pácal 0 0 0 0 0
Jekabs Redlihs 0 0 0 0 2
Peter Smrek 0 0 0 0 4
Martin Straka 0 0 0 -1 0
Roman Tomas 0 1 1 -1 2
Tomáš Vlasák 1 0 1 -1 12

komentář

Úvodní část zápasu přinesla velmi rychlý a pohledný hokej s množstvím osobních soubojů, který se musel divákům líbit. Plzeň mohla udeřit hned v úvodu, ovšem Tomase vychytal Trvaj. Na druhé straně se prosazoval rychlík Plášek, ale svou bombu z plné rychlosti namířil pouze do Francouzova ramene. V podobné šanci neuspěl o chvíli později ani Svoboda. Domácí měli k dispozici tři přesilové hry, ovšem za zmínku stojí až ta poslední, v níž se měl Francouz co ohánět. Největší příležitost spálil před ležícím brankářem Dopita. V závěru třetiny neproměnili znojemský tlak v branku ani Erat se Selingrem.

Po přestávce se s góly roztrhl pytel. První putoval do plzeňské klece, když se po třinácti sekundách nádherně trefil Pavel Selingr. Za čtyři minuty dokázali hosté vyrovnat díky Vlasákovi, jenž se rychlou kličkou zbavil obránce a zamířil přesně k pravé Trvajově tyčce. V nabídnuté přesilovce mohl strhnout vedení na stranu Lasselsbergeru Tomas, ale na Trvaje vyzrál až o chvíli později jeho kolega Martin Adamský, který využil nepovedeného vyhození Mrázka.

O rychlou odpověď se pokoušel Dopita, ale v dobré pozici neuspěl. Na konci 32. minuty hrálo Znojmo přesilovku a i přesto, že ji sehrálo výborně, vyrovnání se nedočkalo ani při střele Bičánka, která pouze zazvonila na tyčku. Stav se měnil až pět minut před přestávkou, když se opět prosadil Pavel Selingr a od pravého hrazení propálil hostujícího gólmana. Na druhé straně nachytal Trvaje na holičkách Adamský, ale znojemskému brankáři pomohla spojnice.

Ve třetí dvacetiminutovce oba týmy zpevnily obranu a snažily se rozbíjet útoky soupeřů už před svým obraným pásmem. V úvodu třetiny zahrozili Bičánek s Hamanem, ale ani jeden z nich Francouze neprostřelil. Ve 49. minutě hostům zatrnulo, když Mojžíšova dělovka trefila ze dvou metrů Vlasákovu nohu a plzeňský střelec se skácel k ledu. Lasselsberger dostal v 54. minutě k dispozici přesilovku, ale především zásluhou Růžičky a Pláška se domácí v pohodě ubránili.

Těsně po návratu potrestaného Dopity se právě na něj dopustil prohřešku Smrek a o několik sekund později k němu přisedl i Hudec, jenž vyfasoval za protesty ještě osobní trest. Po čtrnácti vteřinách napřáhl na modré kapitán Radim Bičánek a jeho dělovku zastavila až plzeňská branka. Závěr utkání byl ještě velmi zajímavý, neboť se Znojmo muselo bránit v oslabení, ale hostující hráči na Trvaje potřetí nevyzráli.

Ohlasy trenérů

Václav Baďouček (Znojmo): Pro nás to bylo velice těžké utkání, Plzeň od začátku vsadila na defenzívu a počítala s brejky a přesilovkami, což jí pomohlo otočit na 2:1. Jsem rád, že kluci bojovali až do samotného závěru, přesilovka pět na tři asi být měla. Jsme rádi, že jsme ji využili a získali důležité tři body.

Pavel Hynek (Plzeň): Zápas zhodnotím velmi krátce, hráčům musím poděkovat za to, jak k utkání přistoupili a dřeli. Přijeli jsme v hodně kombinované sestavě, 55 minut leháme do střel, živíme naději na bodový zisk a pak se dostaneme na minutu a půl do tří. Já k tomu nemám co dodat.