ZLN - PLZ 3:0 - Plzeň prohrála i ve Zlíně a za víkend nemá ani bod...

Zlín/Plzeň - Souboj desátého a šestého celku nabídlo už čtyřicáté kolo O2 etraligy. Plzeňský Lasselsberger zavítal na led neoblíbeného Zlína. Oba celky začaly aktivně, v plzeňské brance se opět po dvouápasové pauze objevil Pavel Francouz. Zlínští se dostali do vedení v minutě osmé, kdy domácí využili přesilovku a Petr Leška otevřel skóre. Domácím se podařilo zvýšit - v minutě třicáté překvapil střelou od mantinelu Míka a puk skončil v brance. Na začátku třetí periody zvýšil na pohodlných 3:0 Rachůnek. Plzeň ale bojovala, tlačila se před Sedláčka a vytvářela si tlak. Přesto to nevedlo ani k jediné brance, a Plzeň tak ve Zlíně prohrála i druhé víkendové utkání.

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň

3:0
1:0, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 8. Leška (Hamrlík, Köhler), 30. Míka (Ondráček), 42. Rachůnek (Nosek, Kollár).Rozhodčí: Jeřábek - Dřínovský, Čech. Vyloučení: 3:4 + Rachůnek 10 min a Kubalík 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Průběh utkání: 3:0.

PSG Berani Zlín

Sedláček - Hamrlík, Galvas, Nosek, Lučka, Míka, Kučný, Bořuta, Linhart - Balaštík, Leška, Köhler - Záhorovský, Kollár, Rachůnek - Ondráček, Balán, Andrašovský - Mokrejš, Roman Vlach, F. Čech.

Francouz - Benák, S. Hudec, Cartelli, Pácal, Dresler, Smrek, Redlins - Tomas, M. Straka, Vlasák - Adamský, Kracík, Matějovský - Dvořák, Jan Kovář, Ludvík - Šinágl, Kubica, Kubalík.

Tomáš Vlasák 0 0 0 -1 2

Přestože Plzeň vstoupila do utkání aktivněji, první vážnější akci si na své konto připsali domácí - Andrej Kollár obral o puk jednoho z modrobílých obránců, ale jeho samostatný nájezd spolehlivě vychytal Francouz, který se znovu představil po dvouzápasové odmlce od začátku utkání v plzeňské brance. V polovině třetí minuty se ke střele dostal explzeňský útočník Dušan Andrašovský, avšak Francouz opět kraloval. Nicméně se z první branky radovali domácí, když Petr Leška potrestal držení Maria Cartelliho a vymetl horní růžek západočeské svatyně. Francouz pak byl ale nadále jistý, nekapituloval ani po několikanásobné výměně kotouče Kollára s Rachůnkem, kdy posledně jmenovaného výborně vykryl. Lasselsberger pak přežil další oslabení, tentokrát na trestnou putoval Smrek, avšak na konci dvaceminutovky ani nevyužil vlastní přesilovku. A když Ondráškova snaha překvapit plzeňského gólmana ranou z úhlu skončila nezdarem, odcházela mužstva do kabin za stavu 1:0 pro domácí celek.

Ve dvaadvacáté minutě se pokusil srovnat Straka, ale jeho střela skončila v ochranné síti. Úzko bylo domácím i po Kubalíkově pokusu, jenž zacinkal o břevno. V šestadvacáté minutě získala Plzeň výhodu přesilovky, ale bála se nejvíce sama, ale Balaštíkův únik vychytal Francouz. Svou slabou chvilku si nadějný brankář vybral před polovinou dvacetiminutovky, kdy mu za záda prošel "pozdrav" od mantinelu z hole Radka Míky. Plzeň to nezlomilo a dál se snažila dostat se na dostřel domácích, Davida Ludvíka v úniku zastavil ofsajd. Když se Peter Smrek v tomto utkání posadil na trestnou lavici podruhé, Plzeň se opět statečně bránila, proti Hamrlíkově ráně od modré vytáhl Franouz svůj pravý beton. V osmatřicáté minutě opět skončila Balaštíkova akce na plzeňském mladíkovi. Ještě půlminutky před sirénou zkoušel Adamský vystřelit, jeho pokus zastavili již obránci Zlína.

Plzeňská touha brzy zkorigovat výsledek vzala rychle za své. Ihned po střele Matějovského nasadili hosté k protiútoku a vytěžili z minima maximum - efektivní zakončení do horního růžku si připisuje Ivan Rachůnek. Zlín brankový úspěch povzbudil a Francouz musel čeli dalším intervencím z jejich strany, ale proti Leškovi, Rachůnkovi i proti Leškovi byl úspěšný. V polovině třetiny si při stoprocentní šanci vylámal zuby na plzeňském brankáči Vlach. V čase 50:40 byl osmnáctiletému Plzeňanovi Tomáši Kubalíkovi udělen trest pěti minut plus do konce utkání. Předlouhé oslabení modrobílí přežili, lamentovat nad Francouzovou formou musel opět Balaštík. Ale jakmile hráli hosté v pěti, putoval na trestnou lavici Jaroslav Kracík, jenž šel odsedět trest pro střídačku za příliš mnoho hráčů na ledě. I kvůli nepovedenému vstupu do poslední třetiny tedy Plzeňští v tomto utkání na ledě hůře postaveného Zlína nedokázali ani vstřelit branku a na západ Čech si přivážejí třígólovou porážku. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni gólmani obou mužstev - za domácí Jakub Sedláček, za hosty Pavel Francouz.