Oslava narozenin Ivana Vlčka se příliš nevydařila

P l z e ň - Keramika Plzeň podruhé za sebou prohrála. Dnes ji dokázal přehrát Vsetín, kterému k tomu stačil průměrný výkon a dvě podařené gólové akce.

HC Škoda Plzeň - VHK ROBE Vsetín

1:2
1:1, 0:0, 0:1

5. Vobořil (J. Štefanka) - 7. Hudler (Demel), 52. Ambruz (Vozdecký) Rozhodčí: Venglář - Guth, Rittich Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 6526

Barta (Hamrla) - Dobroň, Řezníček, Mazanec, Vlček, Vobořil, Výborný (Hanzlík) - Dvořák, Straka, Andrašovský - Král, Švík, Adamský - Duda, Štefanka, Volák - Voskár, Krátoška, Koreis - (Eiselt)

VHK ROBE Vsetín

Biegl (Plšek) - Frolo, Luža, Bartek, Němec, Kuboš, Ptáček, Polák, Horáček - Vampola, Stantien, Demel - Kucharczyk, Hudler, Streit - Vozdecký, Vak, Ambruz - Sochor, Korotvička, Dubec

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistentPozitivní účastNegativní účast
4:28 Milan Vobořil Juraj Štefanka Vobořil, Štefanka, Výborný, Duda, Volák Bartek, Němec, Kucharczyk, Hudler, Streit
6:13 Jiří Hudler Tomáš Demel Petr Kuboš Hudler, Demel, Kuboš, Stantien, Luža, Mazanec, Vlček, Král, Volák
51:10 Martin Ambruz Martin Vozdecký Ambruz, Vozdecký, Stantien, Horáček, Kuboš Dobroň, Řezníček, Dvořák, Straka, Andrašovský
Reportáž

Oba týmy začaly dnešní utkání velmi opatrně, a tak na první náznak šance si diváci museli počkat až do 3. minuty, kdy vystřelil domácí Straka a po něm dorážel Dvořák, ale Biegl v hostující brance byl pozorný. Do vedení poslal plzeňské mužstvo v 5. minutě obránce Dobroň, který si ideálně najel na Štefankovu přihrávku zpoza brány a umístěnou střelou otevřel skóre dnešního zápasu. Plzeň nabídla Vsetínu šanci na vyrovnání hned o minutu později, kdy za hákování na trestnou lavici usedl Adamský. Hned po 30 sekundách dokázal početní výhodu využít Hudler, který střelou z velké dálky překvapil domácího gólmana Bartu. Hosté se však z vedení nemuseli radovat dlouho, ale Straka nedokázal v 9. minutě proměnit trestné střílení nařízené za faul na Adamského. Plzeňští diváci se tak radovali až o 2 minuty později, kdy Štefanka poslal puk za záda hostujícího brankáře, rozhodčí však gól po poradě s videorozhodčím neuznal. A když na konci první třetiny nevyužila Keramika 2 přesilové hry, šlo se do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Druhá třetina začala přesilovou hrou hostujícího týmu, ale Plzeň se v pohodě ubránila a po naskočení vyloučeného Výborného na led dostala hosty pod obrovský tlak. Na dobře chytajícím Bieglovi ztroskotal nejdříve Straka a po něm i Mazanec. Přesně v polovině zápasu nabídl domácím možnost hrát přesilovou hru vsetínský Sochor. Keramika sehrála hru v početní výhodě dobře, střely Řezníčka však v hostující síti neskončily. Na druhé straně se ve 33. minutě vyznamenal gólman Barta, který kryl nájezd dva na jednoho. A když po akci Dudy se Štefankou stálo při Bieglovi štěstí, převzal otěže konce druhé třetiny Vsetín. Pomohla mu k tomu hlavně 95 sekund trvající přesilová hra 5 na 3, na trestné lavici v tu chvíli seděli domácí útočníci Duda a Švík. Keramici se však s vypětím všech sil ubránili, a tak druhá třetina skončila bez branek.

Na začátku třetí třetiny byl vyloučen, dnes již podruhé, hostující Polák, ale Plzni se přesilové hry nedařily. Ve 44. minutě mohl strhnout vedení na domácí stranu Král, Biegl byl však připravený. Vsetín, který začal cítit šanci utkání otočit, přidal a první útok hostů zamkl domácí hráče před brankářem Bartou. Ten však kryl i průnik Ambruze ve 47. minutě. A tak vše rozhodla 52. minuta, kdy Keramici nejdříve dokázali ubránit přesilovou hru Vsetína, ale ihned po návratu vyloučeného Řezníčka na led zachytil domácí rozehrávku Ambruz a střelou z kruhů propálil Bartu. Ten, kdo čekal v závěru zápasu velký tlak Plzně, byl však zklamán. Hosté v závěru utkání kontrolovali a jedinou větší šanci domácích při závěrečné power-play nevyužil Andrašovský, který trefil pouze klubko hráčů ležící před vsetínskou brankou. Plzeň tak podruhé za sebou doma prohrála.