Junioři rázně vstoupili do sezóny, v Hostan Aréně deklasovali Orly!

PLZEŇ - Junioři: HC Znojemští Orli - HC Lasselsberger Plzeň 0:5. Vysokou výhrou na ledě Znojemských Orlů naznačili soupeřům svoji sílu junioři Lasselsbergeru Plzeň. Střelecky sezónu načal kdo jiný než Jan Kovář, který pro Plzeň zařídil dvougólový náskok. Třikrát dokázali Plzeňáci využít přesilovou hru. V nervózní třetí třetině nasypali do domácí klece v rozmezí 147 sekund tři góly, plzeňská síť zůstala naopak po celý zápas v klidu. Hned zítra čeká plzeňské juniory soupeř z nedaleké Třebíče.

Orli Znojmo - HC Škoda Plzeň

0:5
0:2, 0:0, 0:3

Branky a nahrávky: 13. Kovář (Kubalík), 16. Kovář (Straka), 44. Lev (Kovář, Jeřábek), 44. Růžička (Martinec), 46. Petruška (Růžička). Vyloučení: 12:11. Využití: 0:3. Průběh utkání: 0:0, 0:5.

Petr Zeman 0 0 0 1 0

Hra začala opatrně, obraz změnila až řada vyloučení. To první „obstaral“ plzeňský Růžička a domácí se dostali do tlaku. Jedinou vážnější situaci – střelu od modré v podání Pospíšila – však jistil Francouz. V polovině úvodního dějství však domácí selhali v disciplíně, když se hned tři hráči v rozmezí devadesáti vteřin ocitli na trestné lavici. A Lasselsberger trestal. Nejprve za Panecem jen rozeznělo břevno, následně znojemský brankář neudržel nahození od modré a vyrazil jen před sebe, kde už číhali dva hostující borci. Kubalík zkušeně zamíchal s pukem a naservíroval před prázdnou branku Janu Kovářovi, který nemohl nedat - 0:1! jen co se poslední vyloučený, Latner, vrátil na led, projel do útočného pásma a jeho střela švihem skončila na tyčce. Nedáš – dostaneš. Za minutku se dva Západočeši řítili na jednoho obránce Znojma a Jan Kovář po příhře Straky z první zvýšil náskok svého mužstva - 0:2! Po dalším vyloučení Latnera a hostujícího jeřábka se dohrávala první dvacetiminutovka ve čtyřech, ale puku v síti už se diváci nedočkali.

Prostřední část byla plná vyloučených a neproměněných šancí. V sérii hostujících oslabení měli paradoxně modrobílí největší šanci, když se sám před Pancem zjevil Trojan, ale skulinku mezi jeho betony nenašel. V závěru druhé části pak Plzeň dostala výhodu v podobě přesilové hry 4 na 3, ale domácí brankář se zaskvěl několika skvělými zákroky proti dorážkám i teči Trojana. Dvacetiminutovka, která na vyloučení skončila 4:6, nakonec přinesla pro domácí ještě do poslední třetiny dvojnásobnou početní výhodu. ..

V té se znojemskému Bartošovi povedlo vstřelit branku, ale ještě dříve sudí Polák odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti. Vzápětí se během chvilky ocitli na trestné lavici Svatý s Kovalským a Plzeň trestala. Po pěkné kombinaci se po příhře Kováře opřel do puku Jakub Lev a jeho dělovku zastavila až síť - 0:3! Za dalších 48 vteřin bylo prakticky rozhodnuto. Martinec vybojoval puk za brankou a přihrál mezi kruhy neobsazenému Danu Růžičkovi, který nadvakrát překonal Panece - 0:4! A to nebylo vše. Za dalších 39 sekund právě Růžičkovu střelu doklepl do sítě Patrik Petruška - 0:5! Následných pět vyloučení už skórem nepohnulo a plzeňští junioři tak vstoupili do niové sezóny pravou nohou…