Také z Třebíče se všemi body

P l z e ň - Junioři: SK Horácká Slavia Třebíč - HC Lasselsberger Plzeň 1:5. Putování po ledech jihomoravských celků dopadlo pro plzeňské juniory výborně. Po páteční výhře ve Znojmě dokazáli dnes vyhrát i v Třebíči. Na vítězství 5:1 měl největší podíl Jan Kovář, který dvě branky sám dal a na jednu přihrál.

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Škoda Plzeň

1:5
0:1, 1:2, 0:2

Branky a nahrávky: 29. Vondráček (Kesner) - 20. Kovář (Jeřábek), 29. Lev (Kovář), 34. Jonák (Hošťálek), 55. Pitule (Trojan), 56. Kovář. Rozhodčí: Homola - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 31:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.

SK Horácká Slavia Třebíč

Mikulka - Mečiar, Čtveráček, Rajský, Jaroš, Mlejnek, Kotrba, Švaříček, Kadela R., Vondráček, Křenek, Vítek, Krutiš, Němec, Kadela E., Dočekal, Kesner, Sochor, Klíma, Burda, Jordan.

Mazanec - Růžička, Sullmann, Ruprecht, Jeřábek, Hucl, Strnad, Polívka, Pitule, Trojan, Hošťálek, Baxa, Kovář, Straka, Roušal, Jonák, Lev, Pejchar.

Martin Trojan 0 1 1 0 0

Utkání začali aktivněji Plzeňané, kteří hned po úvodním vhazování zasypali Mikulku v brance Horácké Slavie několika střelami. Hrozbami byly především střely Hošťálka s Baxou. První šanci domácího celku vypracoval nezištnou přihrávkou Jordan pro Vítka. Tempo hry neopadalo a mužstva si vypracovávala menší či větší gólové šance. Další nebezpečná rána z hole Hošťálka byla sražena mimo tři tyče třebíčské klece, na druhé straně pálil Krutiš nad. Ve 12. minutě se blýskl skvělým zákrokem Mikulka, když vychytal Straku. Z další akce domácích vyslal jedovatou střelu od mantinelu Klíma.
Ve 14. minutě se dostal do brejku třebíčský Dočekal, jenomže nedokázal včas zkrotit skákající puk a se slabou střelou si Mazanec v brance Plzně poradil. V dalším pokračování úvodní periody byl k vidění souboj Straka – Mikulka. Poprvé lapil domácí gólman Strakovu střelu švihem z mezikruží, v další šanci Mikulka fantasticky chytil Strakovu první střelu a neméně bravurně lapil i jeho dorážku. V oslabení unikl plzeňské obraně Jakub Klíma, ale ani jeho klička přes ruku nevyvedla Mazance z pohody.
Když už to vypadalo, že obě mužstva půjdou do kabin za bezbrankového stavu, protáhl se kolem obránce Jan Kovář a v čase 19:59 otevřel brankový účet utkání křížnou střelou po ledě – 0:1.

Do prostřední třetiny vstoupila Třebíč s touhou vyrovnat. Měla na to i přesilovku pěti proti třem, kterou domácí sehráli mizerně. Až ve 29. minutě se Horácká Slavia dočkala vyrovnání. V akci dva na jednoho vypálil Kesner a kotouč pohotově dorazil do sítě Tomáš Vondráček - 1:1. Z vyrovnaného stavu se domácí neradovali dlouho. Na trestnou lavici šel pykat Rajský za hákování, jehož vyloučení 40 vteřin po Vondráčkově vyrovnání potrestal Jakub Lev - 1:2.
Dvě branky v krátkém časovém rozmezí vlily oběma týmům do žil novou krev, což mělo za následek zvýšení tempa hry. Domácí zabrzdila v rozletu třetí branka v jejich síti. Hošťálek přihrál kolem obránce Vítu Jonákovi, jehož ránu z první Mikulka fantasticky zneškodnil, ale na dorážku již nedosáhl – 1:3.
Do konce třetiny si domácí zahráli ještě dvě přesilovky. Největší hrozbu pro plzeňského brankáře znamenalo několikrát tečované nahození Jordana od modré čáry.

Ve třetí třetině byla Plzeň lepším celkem. Domácí se evidentně snažili o zkorigování nepříznivého stavu, ale jejich hru brzdila celá řada nepřesností od nejjednodušších přihrávek, přes přechod středního pásma až po zakončení.
Ve 45. minutě zavezl touš do útočného pásma Dočekal a svou ránou způsobil velký zmatek před Mazancovou svatyní.
Plzeňští se dostávali díky otevřené hře domácích do šancí. Baxa ještě po příhře Hošťálka přestřelil. Na konci 55. minuty domácí přestáli hru v oslabení, jenže u vzdálenější tyčky číhal zcela volný Tomáš Pitule a bylo to 1:4. Za 18 sekund zatloukl poslední hřebík do třebíčské rakve Jan Kovář - 1:5.
Třebíč za Plzní v ničem nezaostávala s výjimkou proměňování šancí, což nakonec rozhodlo o exportu tří bodů do Plzně.

Radek Kampf – HC Lasselsberger Plzeň: „Třebíč včera doma vyhrála na Budějovicemi, tak jsme čekali, že do nás půjdou a že si budou věřit na vítězství. My jsme dali první gól, Třebíč srovnala, ale my jsme dokázali hned dát na 2:1. To si myslím, že bylo v zápase zlomové, protože odpověď byla rychlá. Měli jsme ještě ve druhé třetině dobré brankové příležitosti, ale Třebíči dobře zachytal brankář. Dokázali jsme se znovu prosadit až ve třetí třetině.“

Štěpán Oberreiter – SK Horácká Slavia Třebíč: „Nám se vydařila první třetina, kde jsme hráli dobře. Měli jsme dva sólo nájezdy, které jsme nedali, protože jsme dělali nepochopitelně blafák místo střely, když brankář byl v bráně. Nezvládli jsme konec první části takticky, když jsme dostali po fatální chybě gól a který nás dost poznamenal. Ve druhé třetině se to zlepšilo, ale soupeř šel okamžitě do vedení a v poslední třetině už byl jasně lepší. Myslím si, že rozhodla první třetina, kde jsme mohli něco urvat.“