Plzeň zaslouženě porazila juniory Zlína

Plzeň - Důvod ke spokojenosti mohou mít junioři Lasselsbergeru Plzeň. V dnešním utkání proti Zlínu předvedli sympatický výkon, s dobrou defenzívou a nebezpečnými výpady dopředu. V první třetine skórovali Petr Straka a Jakub Lev. V závěru zápasu pak druhý jmenovaný přidal třetí branku, a tak si svěřenci trenérů Kampfa a Černého připisují cennou výhru 3:0.

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín

3:0
2:0, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky:2. Straka (Jeřábek, Lev), 19. Lev (Kovář), 57. Lev (Kovář) . Rozhodčí: Svoboda - Brejcha, Černý. Vyloučení: 8:9. Využití:2:0 . V oslabení: 0:0. Diváci: 43. Střely na branku: 31:37.

Francouz (Mazanec) - Růžička, Sullmann, Ruprecht, Jeřábek, Hucl, Polívka, Strnad, Šustr, Pitule, Trojan, Hošťálek, Baxa, Kovář, Straka, Roušal, Šimek, Špiler, Jonák, Lev Trenér: Kampf Radek

PSG Berani Zlín

Sedláček ( Hampl) - Matula, Šenkeřík, Zábojník, Řezníček, Vodák, Musil, Bokroš, Horák, Okénka, Puna, Šlahař, Klhůfek, Goiš, Finsterle, Kopún, Indrych, Čech, Vodný, Křemeček

Martin Trojan 0 0 0 0 0

Utkání začalo ve vysokém tempu. Už po čtyřiceti vteřinách byl vyloučen hostující Okénka, a Plzeňští přesilovku dokázali využít. Po ukázkové akci se prosadil Petr Straka, kterému poslal přesnou přihrávku Jakub Jeřábek. Plzeň si dokázala vytvořit tlak a soupeře přehrávala. Blízko gólu byl Jan Baxa, který ale z otočky jen těsně minul Sedláčkovu branku. Zlínští jakoby se na ledě hledali. Naopak svěřenci Radka Kampa a Františka Černého o sobě věděli moc dobře a soupeřovi to dávali znát. V osmé minutě byl však vyloučen plzeňský Kovář, o minutu později Baxa a soupeři se naskytla přesilovka pěti proti třem. Tím se hráči RI Oken dostali k prvním vážnějším příležitostem. Od modré tvrdě pálil Šenkeřík, ale Francouz s ledovým klidem jeho střelu kryl. Stejně tak po chvíli jedovatou střelu Vodáka. Soupeř při přesilovce dobře kombinoval, ale ke gólu to naštěstí nevedlo. Hráči Plzně pak často stříleli na branku, do šancí se dostali Jeřábek i Ruprecht, soupeři pomohla dokonce i tyč! Při slibné akci tří na jednoho Zlínu pomohl pohotovým zákrokem Sedláček. Plzeň se však ke konci prvního dějství dokázala prosadit. V čase 18:36 poslal puk do sítě Jakub Lev, za asistence Jana Baxy. Do kabin se šlo tedy za stavu 2:0 pro Lasselsberger.

Druhé dějství začali hráči Plzně přesilovkou pěti proti třem, hosté byli vyloučeni za zdržování hry při nástupu na led. Plzeň Zlínské zamkla v pásmu, ale ke gólu to nevedlo. Zlín dobře bránil a napadal, a tak se domácí neprosadili. Soupeři začali hrát opatrněji, zodpovědněji bránili, přesto jsme viděli několik šancí. Křemeček pálil z mezikruží, ale Francouze tím nezaskočil. V polovině zápasu hráli přesilovku hosté, ale domácí hráli velmi aktivně a hosté moc často v útočném pásmu nepobyli. Plzeňští ale svou nedisciplinovaností dali soupeři novou možnost, se kterou ale nenaložili o moc lépe. Šancí bylo pramálo. Za zmínku stojí Kovářova střela, při které Sedláček vytasil svou lapačku, to už při hře pět na pět. Jeho pozornost vyzkoušeli i Straka a Jeřábek, ale puk po jejich střelách v síti neskončil. Divákům v ČEZ aréně dvacet vteřin před koncem druhého dějství pěkně zatrnulo - po Goišově střele se za Francouzem rozezvučela tyč! Ale dobře to dopadlo… Po dvou třetinách byl stav beze změn, tedy stále 2:0.

Se začátkem třetí části se zvýšilo tempu, čímž se hodně zatraktivnila hra. Důrazný byl před Zlínskou brankou Roušal, ale ve skrumáži puk nakonec skončil u Sedláčka. Přibylo více osobních soubojů. V devětačtyřicáté minutě Šustr hákoval protihráče, hostům se naskytla početní výhoda.Od modré pálil Vodák, ale jen těsně vedle. Hostům se dařila kombinace, ale k vytouženému gólovému úspěchu to nevedlo. Padesátá první minuta přinesla trošku vzrušení, do pěstního souboje se pustil Hucl a Goiš, oba dostali dvouminutovou odměnu. Kdo by čekal, že Zlín zvýší tlak, ten se mýlil. Naopak to byli Plzeňští, kteří každou chvíli ohrožovali zlínskou branku. Definitivně poslal Zlínské do kolen znovu Jakub Lev, který dal třetí branku Lasselsbergeru, za přispění Jana Kováře. Plzeň poctivým výkonem vyhrála a zaslouženě porazila RI OKNA Zlín 3:0.

Radek Kampf (PLZEŇ): Odehráli jsme výbornou první třetinu a soupeře k ničemu nepustili. Hráli jsme dobře v obraně po ztrátě puku a organizovanou hrou si zajistili vedení 2:0. Ve druhé třetině soupeř srovnal hru a byl aktivnější. Kluci dostali o přestávce vyčiněno a třetí třetinu jsme opět odehráli výborně, měli spoustu šancí. Bohužel jsme je nevyužili. Pak jsme dvakrát zvládli oslabení pět na tři, za což chci klukům poděkovat. Přidali jsme na závěr třetí gól a zaslouženě vyhráli.