Souboj o třetí příčku vyzněl pro mladíky Vítkovic

Plzeň – Junioři: HC Vítkovice Steel – HC Lasselsberger Plzeň 4:3pp Souboj třetího se čtvrtým byl na pořadu dne v lize juniorů. Hosté z Plzně začali dobře a dlouho měli nakročeno k tomu, aby svého soupeře přeskočili na pomyslné bronzové příčce. Domácí však dvakrát udeřili v závěru, nejprve základní hrací doby, poté i prodloužení…

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň

4:3p
0:1, 1:1, 2:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 28. Vrána (Káňa), 51. Polášek (Hrubý, Kolouch), 60. Bursík (Káňa), 65. Šedivý (Vrána) - 10. Lev (Kovář, Straka), 24. Lev (Kovář, Jeřábek), 43. Straka (Roušal, Šustr). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3.

Martin Trojan 0 1 1 0 0

Oba soupeře dělil v průběžné tabulce extraligy juniorů před dnešním duelem jediný bod, o který byli lepší domácí mladíci. Ale dlouho to vypadalo, že po tomto duelu bude stav opačný, ale nepředbíhejme. V polovině úvodní části se prosadil po příhře Kováře Jakub Lev a stanovil tak jednobrankové vedení pro Lasselsberger. Na další góly si ale diváci museli počkat až do prostřední dvacetiminutovky. To si nejprve v jejím úvodu hosté zopakovali akci z desáté minuty v přesilovce a Západočeši byli lepší o dva krůčky. V polovině zápasu se domácím podařilo snížit zásluhou Lukáše Vrány, kterému přihrával Jan Káňa. A takto se šlo i po druhé do kabin. Plzeň udeřila i v úvodu poslední části, když se ve dvojnásobné přesilové hře prosadil Petr Straka. Jiskru naděje vykřesal pro Vítkovice v 50. minutě domácí Polášek, který v početní výhodě 4 na 3 propálil vše, co mu stálo v cestě. Hosté nakonec kapitulovali a neudrželi vedení 47 vteřin před koncem, když v přesilovce překonal Francouze Bursík. Zdálo se, že vítěze neurčí ani nastavení čas, když se dvě sekundy před vypršením prosadil domácí Šedivý a přisoudil tak druhý bod domácím.