Junioři napravili včerejší zaváhání, z Olomouce vezou tři body

Olomouc - Junioři: HC Olomouc - HC Lasselsberger Plzeň 0:3.
Po včerejší prohře v Brně se junioři plzeňského Lasselsbergru zvedli a vyhráli v Olomouci. Ve vyrovnaném utkání 10. kola extraligy se jim lépe dařilo v koncovce, dva góly vstřelil Petr Straka, jeden Jakub Jeřábek. Skvělý výkon předvedl gólman Pavel Francouz.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň

0:3
0:1, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 2. Straka (Kovář, Lev), 30. Straka (Kovář, Jeřábek), 59. Jeřábek (Trojan, Pitule). Rozhodčí: Skoupý - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 41:17. Průběh utkání: 0:3.

HC Olomouc

Slovák - Jedlička, Ustrnul, Ostrčil, Krause, Axman, T. Trojan (C), Malina, Janáček - Prášek, Stromšík, Dostál, Málek, Dopita, Skácel (A), Venkrbec, Coufal (A), Rác, Mareček, Pánek, Študent.

Francouz - Sullmann, Zeman, Ruprecht, Jeřábek - Hucl, Polívka, Šustr, Šimek, Pitule (A), M. Trojan (C), Hošťálek, Baxa, Kovář, Straka, Roušal, Špiler (A), Jonák, Lev.

Petr Zeman 0 0 0 0 0

Plzni se skvěle vydařil start do zápasu. Už po minutě a šestatřiceti vteřinách totiž vedla. Kovář našel na pravém kruhu neobsazeného Petra Straku, který si vybruslil před bránu a blafákem obelstil olomouckého gólmana Slováka. Poté se hrál velmi tvrdý, ale čistý hokej. Šance si vytvářely oba týmy.

Jednu chvíli měla navrch Olomouc, vzápětí zase Lasselsberger. Mora se nechala strhnout skvělým výkonem Plzně. Hrstka diváků se na zimním stadionu určitě nenudila. Olomouc i Plzeň předváděly hokej, který by snesl ty nejpřísnější parametry juniorských soutěží. V úvodním dějství ale na ledě panovali oba gólmani, a tak se do kabin odcházelo za stavu 0:1. "Oba trenéři jsme věděli, co se děje, a tak jsme tu hru chtěli zavřít. Nemohli jsme připustit takto otevřený zápas," řekl domácí kouč Kamil Přecechtěl k první třetině.

V devětadvacáté minutě vstřelila Plzeň druhou branku, ale rozhodčí ji neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Jeho konečnému rozhodnutí ovšem předcházela dlouhá diskuze s čárovým. Jednalo se o velmi spornou a těžko řešitelnou situaci. "Já si myslím, že ta situace byla špatně posouzená. Puk v brankovišti byl. A neměl by to rozhodovat čárový rozhodčí, ale hlavní," vyjádřil se ke spornému momentu trenér Plzně Radek Kampf.

Hned o minutu později se už ale hosté radovat mohli. Ve dvojnásobné přesilovce našel Jeřábek na levé straně kluziště Kováře. Ten puk okamžitě naservíroval před bránu, kde měl Petr Straka před poloodkrytou svatyní Slováka jednoduchou úlohu – 0:2.

V poslední třetině se oba týmy soustředily na defenzivu. Olomouc se ještě snažila o vstřelení kontaktního gólu, ale Západočeši byli proti. Naopak to byli oni, kdo mohl definitivně rozhodnout. Hosté však nedokázali využít několika jasných brankových příležitostí. Na třetí gól se tedy čekalo až do samotného závěru. Minutu před koncem napřáhl od modré Jakub Jeřábek a upravil tak na konečných 0:3.

Kamil Přecechtěl (trenér HC Olomouc): Myslím, že jsme to utkání nezačali nejlíp. Ale potom se hra vyrovnala. Byly okamžiky, kdy jsme byli lepší. Ale bohužel jsme nevyužili šancí, které jsme měli. Od stavu 0:2 se nám hra trochu rozpadla. Myslím, že Plzeň dominovala a už ten zbytek utkání zvládla a zaslouženě vyhrála.

Radek Kampf (trenér HC Lasselsberger Plzeň): Po včerejším nezdařeném zápase jsme se hráče snažili motivovat, aby hráli na sto procent a aby nedělali individuální chyby. Do sestavy nám přišel Jan Kovář, který včera hrál za áčko. Jeho příchodem se ta hra zvedla, on je vůdčí osobností týmu. Jen je škoda, že jsme dnes nedali víc branek, soupeře jsme přehráli. Důležité také bylo, že jsme hráli tak, jak jsme si řekli. V některých momentech nás podržel gólman Pavel Francouz.