Obrovská bitva přinesla dva body!

Plzeň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň – HC Znojemští Orli 3:2 sn. Velká bitva se strhla na západě Čech v rámci třináctého kola extraligy juniorů. Do ČEZ Areny zavítalo o 18 pozic horší Znojmo. V zápase měli mírnou převahu domácí, ale nepovedlo se jim přidat veledůležitý třetí zásah. Vše nakonec musel rozhodnout v nájezdech Jeřábek. Již zítra můžete přijít podpořit domácí mladíky v duelu s Třebíčí.

HC Škoda Plzeň - Orli Znojmo

3:2sn
1:1, 1:0, 0:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 12. Pitule (Sullmann, Roušal), 22. Lev (Hošťálek, Straka), roz. nájezd Jeřábek - 5. Sajdl (Havlík, Latner), 52. Truhlář (Lattner). Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Mazanec (Francouz) - Růžička, Sullmann, Zeman, Ruprecht, Jeřábek, Hucl - Polívka, Herm, Strnad, Šustr, Pitule "A", Trojan "C", Hošťálek, Baxa, Straka, Roušal, Šimek, Špiler "A", Jonák, Lev.

Orli Znojmo

Kacetl (Panec)- Špila, Pospíšil "A", Kusák, Lattner "C", Pláňek, Latner - Truhlář, Koblížek, Havlík, Alexa, Horváth, Trojan, Sajdl "A", Kovalský, Síkela.

Petr Zeman 0 0 0 0 2

Domácí začal aktivně, vybojovali si hned na začátku druhé minuty přesilovou hru, ale nedařilo se v koncovce. Hosté dobře bránili a jen co se dostali do pěti, udeřili. Jakub Sajdl se mezi kruhy prodral s obráncem na zádech až před Mazance a tvrdou bekhendovou střelou našel skulinku v připraveném postoji Marka Mazance - 0:1!Hosté tak potvrdili, že venku se jim daří, když z jedenácti získaných bodů přivezli devět právě z ledů soupeřů. Znojemští však také často faulovali, když do poloviny úvodní části nasbírali hned tři tresty. A jak se říká, do třetice všeho dobrého, stál na konci pohledné akce Tomáš Pitule a smazal náskok Orlů - 1:1! V šestnácte minutě Znojmo mocně svíralo soupeře před Mazancem, ale z drtivého tlaku nakonec nevzešla jediná střela na branku. O chvilku později se hostům naskytla možnost početní výhody, v největší šanci pálil Pláněk krok za modrou, ale radost z gólu mu sebrala mrštná lapačka plzeňského brankáře. Na další hokejové zážitky museli diváci čekat do druhé třetiny...

Do druhé pasáže hry vstoupili domácí aktivně a již po šedesáti vteřinách hry se radovali z branky. Do rozhozené obrany vlétli modrobílí mladíci jako uragán, k odraženému puku se dostal Jakub Lev a prakticky z nulového úhlu prostřelil ležícího gólmana i vracejícího se obránce - 2:1! Před polovinou zápasu se od mantinelu do prostoru mezi kruhy pěkně proháčkoval Polívka, ale pálil jen do betonu Kacetla. O chvilku později si na stejném prostoru o led zaklepal Lev, vypálil z první a trefil spojnici břevna a levé tyčky. Plzeňané tou dobou byli vládci na ledě, ale chyběla jim uklidňující branka. Tlak modrobílých poté zbrzdilo oslabení, ve kterém musel několikrát ukázat své kvality Mazanec. Jen co skončila přesilovka Orlů, začala Plzeňská. V největší šanci netrefil skákavý kotouč po přihrávce napříč útočným pásmem Jeřábek a zamířil jen těsně vedle opuštěné levé tyčky. Nesmírně zajímavou dějovou linii mělo rozhodnout až poslední dějství..

Hned v úvodu poslední dvacetiminutovky se hosté mohlo radovat z vyrovnání, když se Truhlář v situaci jeden na jednoho dostal až před Mazance, ten jeho blafák vystihl. Poté však rychle za sebou putovali dva Orli na trestnou a Plzeň měla velkou šanci přidat veledůležitou třetí branku. Nepovedlo se, na vině byla hlavně domácí nervozita. V polovině třetiny se stalo, co se stát muselo. Z ojedinělé šance hostí se po buly napřáhl na modré kapitán Partner a mimo dosah mazance tečoval puk Václav Truhlář – 2:2! Pár minut před koncem mohl opět strhnout vedení na stranu Plzně Jeřábek ,ale střelu z levého kruhu lapil kadetů do lapačky. V závěru mohl rozhodnout velkou bitvu hostující Havlík, který přešel přes Šustra, ale Mazanec pár vteřin před koncem senzaci nepřipustil.

Prodloužení nerozhodlo, oba týmy se soustředily hlavně na obranu a rozhodnout musely až nájezdy. Nejprve domácí Roušal po rozhození Kacetla nepřehodil nastavený beton, vzápětí neuspěl Truhlář pokusem mezi betony. Jakub Jeřábek zkusil stejnou fintu jako jeho spoluhráč a bleskurychle zasunul. Znojemský Pospíšil ranou mezi nohy neuspěl a stejně si vedl i Lev. A protože Lattner dalším pokusem mezi betony síťku nenapnul, připsali si domácí dva velmi cenné a těžce vybojované bodíky.