Junioři udolali urputné Vítkovice

Plzeň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň - HC Vítkovice Steel 4:3. Plzeňští mladíci si po obětavém výkonu připisují další tři bodíky do extraligové tabulky. Nervy drásající utkání plné osobních střetů často za hranicí pravidel vyvádělo z míry jak hráče, tak početné hlediště. Skóre se také přelévalo ze strany na stranu a domácí nakonec hubené vítězství uhájili.

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera

4:3
1:0, 1:2, 2:1

Branky a nahrávky: 6. Kovář (Lev), 36. Hošťálek (Lev, Kovář), 54. Jonák (Kovář), 58. Petruška (Jonák) - 31. Bursík (Šedivý), 33. Bursík (Šedivý, Hrubý), 60. Palát (Vrána). Rozhodčí: Dvořák - Šperl, Fléol. Vyloučení: 5:8 + Pitule (PLZ) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 150. Střely na branku: 42:37. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3.

Francouz - Sullmann, Zeman, Ruprecht, Jeřábek, Hucl, Šustr, Špiler - Polívka, Petruška, Pitule, Trojan, Hošťálek, Baxa, Kovář, Herm, Šimek, Jonák, Lev.

HC Vítkovice Ridera

Mrázek - Ledvoň, Hrubý, Rybníkár, Hartmann, Prokop, Hruzík - Vrána, Slovák, Noga, Šedivý, Palát, Kolouch, Seidler, Kucsera, Bursík.

Petr Zeman 0 0 0 -1 0

Zápas začal hromadnou strkanicí, do které se v rohu kluziště zapojily obě pětky. Hlavní rozhodčí situaci neviděl dobře a bez vážného provinění poslal na deset minut pykat domácího Pituleho. Nepřesný verdikt rozhodně vášně nezchladil, a tak po Palátově střele opět vylétly jak plzeňské, tak vítkovické lokty nahoru. Po dalším ostrém zákroku vylučoval Dvořák na druhé straně, necelé dvě minuty si odseděl Lukáš Prokop. Přestože Plzeň hýřila pohybem, v pásmu se na dlouho neudržela. Ale i přesto se radovala. Důrazný Kovář využil své bojovnosti, natlačil se až před Mrázka a zblízka ho překonal. Vítkovičtí mohli odpovědět vzápětí, Kucsera se však v dobré příležitosti unáhlil a vypálil vysoko nad. Individuálně se pak blýskl Patrik Petruška, jenž se prosmýkl skrz třetinu a ztroskotal až na Mrázkovi. Ve 13. minutě při vítkovické přesilovce opět z mezikruží velmi nepřesně zacílil Martin Hrubý. Francouz se poté zaskvěl při nelehkém zákroku proti Palátově pokusu, z něhož mnoho neviděl. Přesto s přehledem kotouč ztlumil. Vítkovičtí se pak znovu rozvášnili, když po střele jednoho z jejich útočníků zazvonila tyčka. Nikdo v tu dobu nebyl schopný s určitostí říci která vlastně. Domácí měli jasno – jednalo se o spojnici břevna a pravé Francouzovy tyče. Vítkovice byly naopak skálopevně přesvědčeny, že se kotouč odrazil od vnitřní konstrukce, tedy až za brankovou čarou. Hlavní sudí nebyl v tu dobu na svém místě (za brankou), a tak ke spokojenosti modrobílých rozpažil. Hosté v oparu křivdy si pak vztek vybíjeli na domácích, jejich diskutabilní zákroky zůstaly bez odezvy.

Hned v úvodu druhé třetiny pálil od modré Jakub Jeřábek a vítkovický gólman měl s jeho střelou nemalé problémy. V sedmadvacáté minutě si v přesilovce před branku nenápadně sjel Šustr, jehož střílenou přihrávkou našel Špiler a Vítkovickým nezbylo než faulovat. Téměř minutovou výhodu pěti proti třem Plzeň nevyužila. Nervy pracovaly nejen na ledě, ale i v hledišti. Nejinak tomu bylo samozřejmě i na obou střídačkách. Po snůšce kritiky ze strany vítkovického kouče na hlavu hlavního rozhodčího se s plzeňskými tresty opravdu nápadně roztrhl pytel. A hosté nezaváhali! Nejdříve v jednatřicáté minutě vyrovnal Bursík a stejný hráč pak znovu při plzeňském trestu poslal hosty do vedení. Když se časomíra zasekla na cifře 36:00, ruce nad hlavu vylétly domácím, kteří se z dvou rychlých gólů konečně oklepali. Nejdříve Lev našel na pravou tyč sjíždějícího Kováře, ten pak puk dostal až na hokejku Hošťálka, jenž se perfektně trefil. Vedení plzeňským barvám mohl přiťuknout z otočky pálící kapitán Trojan, ale jeho pokus nemířil mezi tři tyče.

Ve 42. minutě se do slibné šance dostal znovu Trojan, střela mu však nesedla. O pět minut později se výstavní bodyček povedl Jeřábkovi. Chytrou hlavou se pak blýskl nejlepší hráč hostů Bursík, který vyslal do gólové šance a přesně do protipohybu Francouze Ondřeje Šedivého, ale ten i přes obětavou rybičku na puk nedosáhl. Přesilovky se dočkali i plzeňští junioři a náležitě jí využili. Jan Kovář přesně našel Víta Jonáka a domácí radost mohla naplno propuknout. Vzápětí se Francouz zkušeně přemístil proti Seidlerově střele. Zajišťovací branku pak přidal Patrik Petruška. Čtyřicet šest sekund před koncem sice hosté odvolali gólmana, ale na více než snížení z hole Paláta jim čas nezbyl.