Junioři mají za sebou šestibodový víkend!

Plzeň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň - HC VOKD Poruba 4:3.
Šesti bodový víkend za sebou mají junioři Plzně. Po včerejší veledůležité výhře nad vedoucími Vítkovicemi dnes porazili i bojující Porubu a na čele extraligy mají stejně bodů jako jejich včerejší sok. Lasselsbergeru se dnes vyvedla prostřední část, naopak ta poslední mohla zápas ještě poslat do prodloužení.

HC Škoda Plzeň - HC RT TORAX Poruba

4:3
2:1, 2:0, 0:2

Branky a nahrávky: 2. Lev (Kovář), 20. Jonák (Špiler), 34. Pitule (Trojan, Zeman), 37. Jonák (Lev, Zeman) - 14. Blažej (Šimkovič, Vidlák), 41. Jelšík (Mlynář, Skočovský), 51. Kalina (Capcara). Vyloučení: 6:11. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3.

Francouz (Mazanec) – Sullmann, Zeman, Ruprecht, Jeřábek, Hucl - Polívka, Petruška, Strnad, Šustr, Pitule, Trojan “C“, Hošťálek, Baxa, Kovář “A“, Herm, Šimek, Špiler “A“, Jonák, Lev.

HC RT TORAX Poruba

Gleich (Kubáň) – Rusek, Spusta, Pindur, Mlynář, Skočovský - Vidlák, Kalina “A“, Šimkovič, Bartoš “A“, Jelšík “C“, Barčák, Voznica, Capcara, Vajda, Blažej, Richter, Řezáč.

Petr Zeman 0 2 2 1 2

Utkání začali lépe domácí, kteří si rychlou kombinační hrou vynutili během úvodních čtyř minut hned stejný počet vyloučení. Hosty potrestal po 122 vteřinách hry Jakub Lev, který těžil z přihrávky Kováře - 1:0! Následovala dlouhá početní výhoda dvou mužů v poli, ale v brance hostí několikrát zazářil Gleich, který asi v největší šanci vychytal dorážku Petrušky po předchozí ráně od modré. Až chvilku před polovinou úvodní části si připsal Mazanec svůj první zákrok a hned z kategorie důležitých. Po buly v útočném pásmu domácí ztratili touš a po rychlém výpadu zakončoval tvrdou ranou z pravého kruhu Kalina, jeho střela mezi betony ale do branky neprošla. Hosté ale postupně začal vyrovnávat hru a ve čtrnácté minutě zaslouženě i skóre. Do rozhozené obrany vlétl Šimkovič, ideálně nalezl u druhé tyče Radima Blažeje, který zavěsil, Mazanec neměl nárok - 1:1! A pro Lasselsberger mohlo bát ještě hůř. O chvilku později se sám před brankou dostal k puku Kalina, jeho střele jen kousek minula vzdálenější tyč. V závěru úvodního dějství dostali výhodu přesilové hry i hosté, ale paradoxně udeřilo na druhé straně. Po buly po pravici Gleicha svižně, rychle a hlavně účinně vypálil Vít Jonák a poslal Lasselsberger opět do vedení - 2:1!

Ani v prvních minutách prostřední části hosté neubrali tempu častého vyloučení a proto se brzy zrodila půlminutová dvojnásobná početní výhoda Plzně. Lasselsbergeru se ale dnes využívání nabídnutých přesilovek příliš nedařilo. Vše se zlomilo až v polovině zápasu, kdy osmé! vyloučení soupeře potrestal Tomáš Pitule a dodal tak klid na domácí hokejky - 3:1! plzeň tak dala ze tří gólů dva v početní výhodě a jeden v početní nevýhodě. Za další dvě minuty bylo v ČEZ Areně ještě veseleji ,když při hře 4 na 4 domácí rozebrali obranu Poruby a vše zakončil Vít Jonák- 4:1 Před druhou siréno use ještě nechal vyloučit Špiler, ale modrobílí, povzbuzeni vysokým vedením, soupeři nic nedovolili, naopak dlouze motala toušem kolem Gleicha.

Jen co domácí ubránili zbytek oslabení z předešlé dvacetiminutovky, inkasovali. Skočovský namazal na modrou Mlynářovi, jeho střela byla ztečována úplně na druhou stranu k neobsazenému Ivu Jelšíkovi, který jen doklepl do zcela odkryté svatyně - 4:2! Drama na domácím stadion zařídil devět minut před koncem základní hrací doby Mario Kalina, jenž z mezikruží propálil Mazance - 4:3! O chvilku později bylo plzeňským mladíkům hodně horko, když se museli více než minutu bránit pouze ve třech. Největší šanci, dělovku Mlynáře od modré ale Mazanec ztlumil do náručí. Domácí už si ale závěr utkání pohlídali, naopak sami mohli přidat uklidňující branku. Plzeň byla lepší, znát byla i včerejší důležitá výhra o první místo s Vítkovicemi, hosté si ale dnes minimálně za snahu bod zasloužili.