Junioři si připsali tři body v zápase s Ústím

Plzeň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň – HC Slovan Ústečtí Lvi 4:1. Mladíci ze západu Čech dali vale posledním nezdarům. Dnes na svém ledě přivítali aktuálně deváté Ústí. Plzeň se dlouho trápila, dokonce i první inkasovala, ale nevzdala se. Rychle vyrovnala a nakonec potrestala fauly soupeře a zaslouženě si na své konto připsala tři body.

HC Škoda Plzeň - HC Slovan Ústí nad Labem

4:1
0:0, 2:1, 2:0

Branky a nahrávky: 32. Baxa (Hošťálek), 38. Jonák, 46. Špiler (Petruška, Pitule), 52. Zeman (Lev, Baxa) - 30. Kentoš (Havlíček, Bříza). Vyloučení: 2:6, navíc Pitule (PLZ) os. 10 min. trest a Jurčák (UNL) 5 min. + DKU. Využití: 2:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Mazanec (Záhrubský) - Růžička, Zeman, Ruprecht, Jeřábek, Hucl, Polívka - Petruška, Sýkora, Pitule "A", Trojan "C", Hošťálek, Baxa, Herm, Roušal, Šimek, Špiler "A", Jonák, Lev.

HC Slovan Ústí nad Labem

Wegert (Petrásek) - Jurčák, Drahorád, Stejskal, Říha, Zákoutský "A", Holomek "A", Brož "C" - Kočí, Kentoš, Janíček, Šaršok, Březa, Drnec, Bříza, Žak, Havlíček, Drda, Řídel.

Petr Zeman 1 0 1 -1 0

Utkání začalo z obou stran agresivně a do první větší šance se dostal Lvi, když se zpoza branky snažil zasunou Bříza, Mazanec se však na švestkách nachytat nenechal. O chvilku později napřáhl na pravém kruhu Havlíček, vyprášil ale jen vyrážečku domácího brankáře. Domácí byli v úvodu pasivnější a další šanci si vytvořilo Lvíče Kentoš, jeho střela z mezikruží skončila pouze v náručí Mazance. Oba soupeři si v polovině úvodní třetiny vyměnili po jedné početní výhodě, gólové šance se však diváci nedočkali. Už ve hře pěti proti pěti si v situaci jeden na jednoho obhodil soupeře Zeman a pálil z mezikruží, nepřesně. Před úvodní siréno use ještě k velkému sólu nadechl Růžička. Z vlastní třetiny se proháčkoval až před Wegerta, ten si se situací poradil.

Ústí si do prostřední části přeneslo část přesilové hry, ke gólu to však nevedlo. První povedenou přesilovou hru pak zahráli domácí, ale neujala se ani střela od modré v podání Růžičky ,ani následná dělovka z levého kruhu, kterou vyslal Hošťálek. Jen co se vrátil vyloučený Jozef Kentoš na led, povedlo se mu po přihrávce Havlíčka a dlouhém tlaku Ústí otevřít střelecký účet dnešního zápasu - 0:1! Radost Lvům dlouho nevydržela. Inkasovaná branka domácí mladíky nabudila a za necelé dvě minuty bylo vyrovnáno. Po závaru před Wegertem se k puku dostal Jan Baxa, jenž přehodil ležícího hostujícího brankáře - 1:1! Keramici pak sice promarnili přesilovou hru, ale jen co se hosté zkompletovali, vyrazil na výlet v útočném pásmu Vít Jonák, zpoza branky si vyjel až před Wegerta a našel mezírku v jeho postoji 2:1! Prostřední dějství pobralo o mnoho více hokejové krásy, než jeho předchůdce, diváci se dočkali i branek, osud utkání ale byl stále ve hvězdách…

Hned po úvodním vhazování mohl vyrovnat Havlíček, který si najel od pravého mantinelu, položil si Mazance, ale nepřehodil ho u levé tyčky. Nedáš – dostaneš. Podruhé v zápase usedl na trestnou Kentoš a domácí trestali. Hosté propadli na modré a vznikla situace dva na jednoho. Modrobílí nezamířili přesně, kotouč se však rychle vrátil před Wegerta a Radek Špiler dorazil za dezorientovaného gólmana - 3:1! v polovině závěrečné části mohl snížit, dnes velmi aktivní, Havlíček, svým švihem z mezikruží jen rozezvučel pravou tyčku. Následně si nevybíravě počínal u mantinelu Lev Jurčák a byl vyloučen na pět minut plus do konce zápasu. Jen devět vteřin stačilo Plzni, aby potrestala jeho zákrok. Ihned po buly se puk dostal na hokejku Petra Zemana, který už věděl, co s ním - 4:1! Hosty ještě poslal do tří Kentoš a v závěru třetiny se nechal vyloučit Říha, Plzeň už ale pátou branku nepřidala. Mrzet jí to nemuselo. Lasselsberger protrhl smůlu z posledních dvou duelů a opět si na své konto připisují tři body a drží se na špici extraligové tabulky!