Jižní vítr body nepřivál

Plzeň - HC Mountfield České Budějovice - HC Lasselsberger Plzeň 3:2. Po výhře v derby nad Karlovými Vary se mladíci Keramiky představili na ledě aktuálně pátého celku extraligy. Hostům ale v duelu k bodům nepomohl ani brankář Pavel Francouz. Domácí si do poloviny zápasu vypracovali tříbrankový náskok ,který, ač s obtížemi, v závěrečné dvacetiminutovce dokázali udržet.

Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň

3:2
2:0, 1:0, 0:2

Branky a nahrávky: 1. Rezek (Semrád), 12. Jáchym (Semrád), 36. Ferebauer (Rezek) - 43. Matějka (Růžička), 58. Straka (Lev).
Vyloučení: 15:12. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 84. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 3:2.

Banes Motor České Budějovice

Klestil - Jank, Dietz, Makovský, Klement, Jáchym, Vráblík, Semrád - Marek, Seidl, Ježek, Heřman, Summerauer, Boška, Rezek, Ferebauer, Vaniš.

Francouz - Růžička, Doležal, Sullmann, Zeman, Ruprecht, Jeřábek - Hucl, Polívka, Petruiška, Pitule, Trojan, Hošťálek, Baxa, Herm, Straka, Roušal, Špiler, Jonák, Lev, Matějka.

Petr Zeman 0 0 0 -2 0

Domácí hráči nastoupili do utkání ve velmi oslabené sestavě. Trenér Soudek měl k dispozici pouze devět útočníků a sedm obránců. Nastoupit nemohl pro zranění Roman Horák a pro trest na Slavii vyfaulovaný útočník Polodna. Dále chybějí Ťoupal a Zich. Plzeň přijela v téměř nejsilnější sestavě v brance s brankářem Francouzem, který má již extraligové zkušenosti. Úvod do zápasu vyšel domácím lépe než si mohli přát. Již v čase 0:35 se poprvé trefil za Francouzova záda českobudějovický útočník Josef Rezek a domácí se ujali vedení 1:0. Hned vzápětí měli domácí možnost hrát přesilovou hru, ale tu již nevyužili. Třetina byla velmi bojovná a tvrdá s velkým množstvím vyloučených hráčů na obou stranách, ale plzeňští byli přeci jen v této činnosti aktivnější. Na vyloučené 3:6. Přesto to byli právě hosté, kteří měli možnost vyrovnat při přesilové hře pět na tři, která trvala 103 vteřin. Domácí se srdnatě bránili a i za pomoci štěstí se ubránili. Tu samou šanci dostali o tři minuty později i domácí, ale ti si věděli rady a dokázali ji zužitkovat. Na modré si přihráli obránci Semrád a Miloslav Jáchym. Posledně jmenovaný prostřelil vše včetně brankáře a puk se třepetal v síti - 2:0. Ve čtrnácté minutě se navíc na Francouze z levé strany řítil opět Josef Rezek, ale jeho střela se odrazila od tyče plzeňské branky. Hosté sice několikrát vystřelili na brankáře Klestila, ale jejich střely nebyly nijak zvláště nebezpečné. V patnácté minutě měl největší šanci Plzně Polívka, který se zjevil před Klestilem, ale ten byl na místě. První třetina skončila zaslouženým vítězstvím domácích 2:0.

Druhá třetina začala náporem domácích. V první šanci byl Ferebauer, ale brankář Francouz byl na místě. Pak se začala hra vyrovnávat. Velkou vadou na kráse zápasu byl opět velký počet vyloučených hráčů. Tentokrát byli v tomto ohledu výrazně aktivnější domácí hráči. Na vyloučené ve druhé třetině 9:3!! Přitom se nejednalo o tvrdé či záludné zákroky, ale spíše o přílišnou úzkost rozhodčích. Časté oslabení pak brali domácí sestavě sílu a tak plzeňští měli navrh. Často tlačili domácí před vlastní branku a snažili se o srovnání skóre. Pak se stalo nečekané. Domácí udeřili ve vlastním oslabení. Puk získal v rohu útočné třetiny Rezek a viděl najíždějícího Jiřího Ferebauere, který se nemýlil a zvýšil na 3:0. Do konce třetiny se obraz hry nezměnil. Hosté tlačili, hráli přesilové hry a domácí se bránili. Do poslední části hry šli domácí s nadějným výsledkem 3:0.

Třetí třetina byla opět ve znamení rozhodčích a vyloučování domácích hráčů. Hostům se pak povedlo využít jednu z přesilových her. Ve třetí minutě se ze vzduchu trefil Lukáš Matějka a snížil tak na 3:1. Dále se hrálo spíše v režii hostů. Na domácích se pomalu projevovala únava. Poprvé vážněji ohrozil plzeňskou branku ve 47. minutě při přesilové hře obránce Jank. V 58. minutě tlak Plzně sílil. Nejprve Pitule orazítkoval tyčku a pak se již mohla Plzeň radovat z druhé branky. Petr Straka tečoval před brankářem Klestilem střelu Jakuba Lva a ta skončila v síti domácí branky - 3:2. Hosté měli ještě více než dvě minuty na vyrovnání. Tlačili domácí do třetiny, vzali si oddechový čas, odvolali brankáře, ale branku se jim dosáhnout již nepodařilo. Ještě sedm vteřin před koncem netrefil Rezek prázdnou branku a umožnil tak vhazování před brankářem Klestilem, ale domácí se s vypětím sil ubránili a zaslouženě uhájili těsné vítězství 3:2.