Dorostenci třetí třetinou vyhráli nad Třincem

Plzeň - Dorostenci: HC Lasselsberger Plzeň - HC Oceláři Třinec 3:2. Diváci, kteří si udělali o sobotním odpoledni čas na mládežnický hokej, viděli všechno, oč v takových zápasech jde. Shlédli pět branek, řadu osobních soubojů, zvrat nakonec dobrý pro domácí a také nervydrásající konec, když hostující Třinec tlačil a tlačil na domácí branku ve snaze ukořistit si zpět ztracené vedení. Leč bezúspěšně. Díky zlepšenému výkonu především ve třetí třetině si mohou plzeňští dorostenci připsat další tři bodíky.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec

3:2
0:1, 1:1, 2:0

Branky a nahrávky: 30. Mainer (Culek, Pacanda), 44. Mrázek (Černý, Hrbas), 48. Pacanda (Mainer) - 1. Čihal (Uher), 34. Faksa (MacháČek, Sklenář Vojtěch). Rozhodčí: Zubzanda - Brejcha, Černý. Vyloučení: 3:6 + Culek (PLZ) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 40. Střely na branku: 38:27. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

Král - Kvapil, Špaček, Karpíšek, Hrbas, Mrázek, Blumentrit - Pour, Pejchar, Mainer, Culek, Váchal, Erben, Noga, Černý, Pacanda, Beran.

HC Oceláři Třinec

Sklenář Jiří - Macháček, Valentík, Pavlík, Kurzor, Burzala, Sklenář Vojtěch, Ovčáří, Teper - Faksa, Chvostek, Václavík, Bumbál, Matuš, Putniorz, Šebek, Labaj, Smuž, Franek, Uher, Číhal.

Martin Váchal 0 0 0 -1 0

Než se domácí rozkoukali, už ztráceli. Robin Číhal se procpal do útočné třetiny a otevřel skóre utkání. Na druhé straně dělala třinecké obraně vrásky jen elitní plzeňská formace, která si také vykoledovala úvodní faul zápasu – na trestnou zamířil Vojtěch Sklenář. Domácí se pracně snažili založit kloudný útok, ale rychlonozí Třinečtí jim v tom pokaždé zabránili. Ve dvanácté minutě to vzal na svá bedra kapitán Pacanda, projel pravou stranou a ztroskotal až na brankové konstrukci. V nepohledné přetlačované hokejověji působil domácí, ale přes ostré lokty strážící hostující modrou nedokázali v souvislejší přejít. Jednu z vlaštovek vyslal Petr Mainer, jenž se nepříjemnou situaci vydal řešit individuálně. Zato Slezané si průchodu do domácí třetiny počínali s lehkostí, když Číhal s Uhrem vyšachovali první útok Lasselsbergeru, stopku vystavila až Králova lapačka. Půlminutku před první sirénou je napodobili Culek s Pacandou, ale skóre se neměnilo.

Úvod třetiny opět patřil hostům. Uher si nabruslil z levého křídla, ale přestřelil. Ve čtyřiadvacáté minutě při domácí přesilovce pálil ostře Hrbas, Jiří Sklenář vyrazil nad. větší šance pak na třineckém gólmanovi spálili Váchal a Erben. O čtyři minuty později prořídlému plzeňskému publiku zatrnulo, když se Smuž dostal do improvizovaného samostatného nájezdu, Král však kontroloval pravým betonem. I přesto, že to dlouho vypadalo, že Sklenář zamkl svou klec dokonale, se štěstím se Plzeňským podařilo vyrovnat. Gól putoval do osobních statistik Petra Mainera. Hned vzápětí spálil šanci Robin Číhal. Ve 33. minutě byli však opět na koni hosté, těsně po přesilovce dorazil za Králova záda kotouč Faksa. Minutu před koncem prostřední části pálil těsně kolem pravé tyče Erben.

Lasselsberger se v předchozích dvou začátků poučil, a když přečkal oslabení, udeřil ve své početní výhodě. Marek Hrbas nedal Sklenářovi zblízka sebemenší šanci. Domácí pak zřejmě ve vlně euforii dočista zapomněli na Číhala, který ve shodě se svým jménem vystihl rozehrávku a ujížděl sám na Krále. Dorostenecká jednička se natáhla jak dlouhá, tak široká a třinecký forvard jen litoval zahozeného gólu. Nedáš, dostaneš. Kapitán Tomáš Pacanda si vybruslil z pravého rohu a bekhendem poslal modrobílé poprvé ve střetnutí do vedení. Třinečtí zmobilizovali síly a Dominik Uher pak doplatil na to, že Král spodek branky bedlivě střežil. A to největší závar měl teprve přijít. Slezané na více než minutu zamkli domácí v jejich třetině a jedna šance stíhala větší a větší. Když už to vypadalo, že domácí pětce došel definitivně dech, třinecký hráč sestřelil svého kapitána Pavlíka. A protože situace s mladým obráncem nevypadala zpočátku růžově, rozhodčí raději okamžitě přerušil hru. Domácí mocně vydechovali a hostující lavičku zase potěšil fakt, že Pavlík odjel k nim na střídačku po svých. Rozhodnout mohl v 57. minutě Pacanda, jehož rozjetého našla přihrávka na modré čáře, ale byl faulován. Při třinecké powerplay, přesně pětadvacet sekund před sirénou, ještě zvonila Králova levá tyčka. Plzeň pracně nabité vedení udržela, a má tak za sebou stoprocentní víkend.

Miroslav Přerost (trenér Plzně): Začali jsme velmi špatně, neslo se uspokojení z včerejšího utkání. Hráči neplnili žádné úkoly, ta první třetina byla úplně šílená. Pak jsme měli trochu vítr v kabině a trochu se to zlepšilo. Nicméně, v rozjetém zápase je velmi těžké se najednou o 100% zlepšit. Prakticky jsme si vítězství ubojovali, myslím, že jsme byli lepší, hrálo se skoro pořád na jednu branku. Soupeř je sice nespokojený s rozhodováním sudí, ale pokud hrají pořád v obraně, museli něco čekat. Převaha byla každopádně znát a zaslouženě jsme vyhráli.