Dorost si pohrál s Třincem

Třinec - Dorostenci: HC Oceláři Třinec - HC Lasselsberger Plzeň 0:5. Po pátečním bodovém lupu na havířovském ledě se loňský dorostenecký mistr vytáhl ještě více a z Třince veze bodíky hned tři. A vítězství to bylo opravdu působivé, Plzeňští uhájili čisté konto a do soupeřovy sítě se trefili hned pětkrát.

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň

0:5
0:2, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 5. Beran (Černý), 14. Culek (Mainer), 32. Mainer (Culek), 36. Hájek (Pašek), 43. Černý (Mrázek) Rozhodčí: Trombík - Řezáč, Tuizal. Vyloučení: 3:5. Bez využití V oslabení: 0:1. Diváci: 113. Střely na branku: 26:41. Průběh utkání: 0:5.

HC Oceláři Třinec

Sklenář Jiří- Burzala, Macháček, Ovčaří, Sklenář Vojtěch, Szewieczek, Valentík - Bumbál, Chvostek, Číhal, Faksa, Franek David, Franek Tomáš, Labaj, Matuš, Rapáč, Smuž, Uher, Václavík, Šebek.

Makarovič - Blumentrit, Houfek, Hrbas, Karpíšek, Mrázek, Špaček - Beran, Culek, Černý, Erben, Faschingbauer, Hájek, Mainer, Noga, Pašek.

Michal Špaček 0 0 0 2 0

Plzeňští dorostenci nastoupili ke čtrnáctému kolu proti domácímu celku Třince, který na vlastním ledě porazili těsně 3:2. Dala se tedy očekávat odveta... Ale ta se nakonec nekonala! Plzeň vzala utkání rázně do ruky hned v páté minutě, kdy se po Černého přihrávce trefil Beran. Po polovině třetině se v jasném světle ukázalo duo Mainer - Culek, kdy druhý jmenovaný přesně střílel a překonal Sklenáře podruhé. Plzeňský útočný tandem si ve dvaatřicáté minutě role vyměnil a Petr Mainer zvyšoval již na rozdíl třech branek! Čtyři minuty nato se radoval i Radek Hájek. Lasselsbergeru se do konce utkání podařilo vsítit ještě jednu branku, když ruce vylétly nahoru Černému. Důležité je také poznamenat, že všichni hráči z ne příliš početné soupisky byli minimálně u jednoho gólu. Tedy, že se na zaslouženém pětigólovém výsledku podílelo opravdu celé mužstvo včetně brankáře Makaroviče, jenž si připisuje čisté konto.