Dorost prohrál s Chomutovem na nájezdy

Plzeň - Dorostenci: HC Lasselsberger Plzeň - KLH Chomutov 3:4 na samostatné nájezdy. Svěřenci Miroslava Přerosta nezvládli domácí utkání proti Chomutovu a připisují si byť po aktivním výkonu pouhý jeden bodík, přestože v zápase dvakrát vedli. Největší starosti dělal plzeňským hráčům hostující Filip Hanták, který byl u všech branek svého týmu plus přidal rozhodující samostatný nájezd. Z Plzeňských naopak vynikal Petr Mainer, autor dvou branek.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov

3:4sn
1:1, 2:2, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 8. Mainer (Váchal, Špaček), 26. Vizinger (Hájek), 29. Mainer (Váchal) - 18. Hanták (Klouček), 25. Megela (Hanták), 32. Škrdle (Hanták, Klouček), rozhodující nájezd Hanták. Rozhodčí: Zubzanda - Garát, Sentenský. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. Diváci: 65. Střely na branku: 44:25. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4.

Král - Kvapil, Špaček, Karpíšek, Hrbas, Houfek, Mrázek - Pašek, Němec, Mainer, Faschingbauer, Váchal, Erben, Noga, Hájek, Beran, Vizinger.

Piráti Chomutov

Matoušek - Havel, Andres, Škrdle, Čižek, Kolář, Fiala - Ptáćník, Tuček, Wszolek, Bauer, Lehnert, Megela, Hučko, Hanták, Mazánek, Chytrý, Šaržík, Taraska, Klouček.

Petr Vizinger 1 0 1 1 0

Již ve druhé minutě zvonila po Mainerově akci tyčka chomutovské branky. O tři minuty nato se před soupeřovu klec probojoval znovu tentýž plzeňský útočník, ale ani tentokrát neslavil úspěch. Hosté se do šance dostali až po špatné modrobílé rozehrávce, na Hantákův pokus si dobře vyjel Král. V osmé minutě se již Petr Mainer dočkal a poprvé rozjásal ČEZ Arénu. Chomutovští zahrozili hned vzápětí, když ujížděli dva na jednoho, ale po obranném zákroku Michala Špačka nemusel ani Král zasahovat. Na druhé straně pálil Váchal, chomutovský Matoušek spolehlivě vyrazil jen do rohu. V přesilové hře se v šestnácté minutě blýskl hostující Chytrý, když přes tři Plzeňany zavezl bez problémů kotouč do třetiny. A rozpoutal tak útočný kolotoč, jenž gradoval vyrovnávací brankou z hole Hantáka.

Druhou třetinu odstartovaly dvě povedené, pro domácí nególové šance. Nejdříve z úhlu pálil Pašek, po něm své štěstí zkusil také Vizinger. Chomutovská odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, nicméně hosté svou akci dovedli do gólového zakončení. V pětadvacáté minutě předvedl svůj důraz Dominik Megela, když před brankou nepůjčil puk ani nikomu ze svých spoluhráčů a poslal ho až za Králova záda. Hosté se ale z vedení radovali o vteřinku méně než jednu minutu – střela Petra Vizingera totiž Matouškovi propadla a ten jen pak mohl zpytovat svědomí. Hned nato mohla jít Plzeň do vedení, kdyby Kvapil nasměroval svou dorážku mezi tři tyče. Nemusel však smutnit dlouho, jelikož modrobílí šli přesto do vedení - Mainer opět zazářil a nedal Matouškovi šanci. Nicméně vedení Lasselsbergeru mělo také jepičí život, po třech minutách a jedenácti sekundách to bylo opět nerozhodně, protože střelou pod víko srovnal kapitán hostů Škrdle. Domácí to ale nepoložilo, své příležitosti přesto neproměnili Faschingbauer a Noga.

Úvod třetí dvacetiminutovky opět patřil modrobílým – Noga však pálil pouze do masky hostujícího gólmana. Faschingbauer ve své další akci ztroskotal také na Matouškovi. Na druhé straně se obdobně (ne)vedlo Chytrému, který puk napálil jen do Krále. Střela plzeňského Houfka z dvaapadesáté minuty nepředstavovala pro Chomutov nebezpečí, strážce jejich branky totiž zkušeně vyrazil do rohu. Neuspěl pak ani Radek Hájek se svým pokusem do středu klece. Dvě minuty před koncem zahodili Bauer s Taraškou možnost rozhodnout v základní hrací době. To se nepovedlo ani domácím v přesilové hře, a šlo se tedy do prodloužení.

V něm byli už tradičně více vidět domácí, ale ani Špaček, ani Hrbas se svými střelami úspěch neslavili. A když jedenáct vteřin před vypršením poslední minuty pálil Hanták nad, rozhodnout musely samostatné nájezdy. V nich si mazácky počínali hosté, kteří díky proměněným nájezdům Hantáka a Chytrého slaví zisk bolusového druhého bodu.