Dorostenci těsně porazili Spartu

Plzeň - Dorostenci: HC Lasselsberger Plzeň - HC Sparta Praha 4:3. Plzeňští mladíci si spravili chuť po páteční smolné prohře na ledě Českých Budějovic a doma v poslední minutě sebrali sparťanským dorostencům všechny body. Plzeň se tlačila do útoku, z čehož pramenily chyby, které soupeř bez zaváhání trestal. Spravedlivou výhru trefil necelou minutu před koncem obránce Marek Hrbas.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

4:3
1:1, 1:1, 2:1

Branky a nahrávky: 9. Erben (Pacanda), 32. Pacanda (Hájek, Hrbas), 51. Houfek (Mainer), 60. Hrbas (Blumentrit, Pacanda) - 8. Doležal (Dvořáček), 37. Brzobohatý, 54. Rubeš. Rozhodčí: Maudryst - Kreuzer, Jelínek. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 74. Střely na branku: 38:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Král - Houfek, Kvapil, Mrázek, Karpíšek, Hrbas, Blumentrit - Pour, Mainer, Soukup, Váchal, Erben, Noga, Pacanda, Hájek, Kolařík.

HC Sparta Praha

Sedláček - Sobotka, Skřivánek, Müller, Veselý, Dvořák, Vítek - Protivný, Doležal, Hudec, Kniazev, Brzobohatý, Rubeš, Eis, Dvořáček, Teubner, Koževnikov.

Martin Váchal 0 0 0 0 0

Ve druhé minutě se při sparťanské přesilové hře objevil přímo před Králem osamocený Kniazev, ale neprosadil se. Další velkou příležitost měli hosté na sklonku páté minuty, jmenovitě kapitán Rubeš, avšak znovu neuspěli. Kniazev se nato opět dostal až před branku a ani nadvakrát se neradoval. Zato Zdeněk Doležal již uspěl a poslal hosty zaslouženě do vedení. To jim však nevydrželo nijak dlouho, protože se po spolupráci s Pacandou trefil Erben. Když už se Lasselsberger dočkal také své početní výhody, nenaložil s ní efektivně a vytěžil pouze Pacandovu propagační střelu z úhlu. A to dokonce dvaatřicet sekund hrál v pěti proti třem, když ke Dvořákovi na hanbu přisedl Doležal. A pak pálil jen Hrbas ostře, ale vedle. Plzeňští se dostali do tlaku v osmnácté minutě, ale aktivní Erben nedokázal zvednout puk nad ležícího brankáře.

Ve čtyřiadvacáté minutě se do další šance znovu prodral Erben, tentokrát ztroskotal na Sedláčkovi. Velká příležitost soupeři odskočit přišla pro Lasselsberger několik vteřin nato, když měli více než minutu a půl dlouhou početní výhodu o dva hráče v poli, jenže až na Pacandovu střelu do boční síťky nepálili nijak nebezpečně. Možnost reparátu měli hned vzápětí, když z obranného pásma vyhodil puk Kolář, a vysloužil si tak dvě trestné minuty. Avšak ani na druhý pokus si Plzeň přesilovkovou reputaci nenapravila. V jednatřicáté minutě modrobílé obraně zavařil Brzobohatý. O minutu později se individuálně prosmýkl kolem sparťanských strážců Pacanda, který jako správný kapitán prolomil střelecké trápení svého mužstva. V šestatřicáté minutě se do velké příležitosti dostal Teubner, ale hrstku hráčů v chumlu před brankovištěm neprostřelil. Nicméně pak přišel čas 36:46 a z trestného nájezdu vyrovnal Patrik Brzobohatý. Několik sekund poté se plzeňský gólman blýskl ukázkovým semaforem proti pokusu Doležala z mezikruží. Zpátky vedení mohl domácím vrátit Mainer, ale svůj improvizovaný samostatný nájezd nevyřešil dle svých představ a sparťanský brankář si připsal další důležitý zákrok.

Ve dvaačtyřicáté minutě se do šance dral Dvořáček, avšak přestřelil. Větší šanci spálil na druhé straně Pacanda, jehož zastavila až tyčka branky. Dvořáček vystrašil domácí publikum o pár minut znovu, tentokrát pálil do boční síťky. Plzeňští se probudili pořádně v jednapadesáté minutě, kdy Jakub Houfek využil Mainerovy nahrávky. Srovnat krok mohli hosté při úniku Rubeše a Veselého proti jedinému domácímu hráči, ale posledně jmenovanému puk odskočil. Avšak i potřetí jsme v ČEZ Aréně měli vyrovnáno, když Kvapil zaváhal při rozehrávce a nikým nehlídaný kapitán Pražanů Tomáš Rubeš pohodlně vstřelil třetí branku. Pět minut před třetí sirénou usedl na trestnou lavici hostující bek Müller, a domácí tak měli šanci... Ke gólu si rázně nakročil Mainer, nemířil však přesně. Přesilová hra Lasselsbergeru pak působila roztrhaným, nesehraným dojmem, a Sedláček se tedy nemusel strachovat. Když místní hlasatel ohlásil poslední dvě minuty třetí třetiny, domácím řádně zatrnulo - na jediného obránce Mrázka se valila lavina Kniazev a Rubeš, ale prvně jmenovaný nemířil mezi tři tyče. A za několik sekund si Mrázek připsal výborný obranný zákrok proti Dvořáčkovi. Nedáš, dostaneš. Sedmapadesát vteřin před uplynutím základní hrací doby se trefil Marek Hrbas. Sparta sáhla ke hře bez brankáře a na plzeňskou klec mířil jeden puk za druhým, největší neproměněnou šanci si připsal Rubeš, který nebezpečně tečoval střelu od modré.
Dorostenci HC Lasselsbergeru Plzeň tak těsně, ale přeci jen uhájili hubené vítězství nad prestižním pražským soupeřem.