Dorostenci jasně přejeli Karlovy Vary

P l z e ň - Dorost: HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 7-1. Zatímco v pátek sehráli své derby junioři, v sobotu přišla řada na dorostence. A bylo vidět, že si vzali ze svých starších kolegů příklad. I oni mohli slavit výhru. Dokonce naprosto jednoznačnou. Zápas byl v podstatě rozhodnut už po 1. třetině, kterou Plzeň vyhrála 3:1. Celkem hráči plzeňského dorostu nasypali do branky Energetiků sedm branek.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary

7:1
3:1, 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: 2. Erben (Culek, Mrázek), 4. Pacanda (Váchal), 12. Pour, 27. Váchal (Hrbas, Pacanda), 40. Mrázek, 51. Hrbas (Pacanda, Váchal), 55. Beran (Pour) - 14. Sýkora (Winkler) Rozhodčí: Lacina, SOuček - Beneš, Štofa. Vyloučení: 13:16 navíc Mainer (PLZ) + Lintemer (KVA) 10min osobní trest. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 81. Střely na branku: 53: 21. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1.

Král - Houfek, Kvapil, Špaček, Karpíšek, Hrbas - Pour, Mainer, Culek, Váchal, Erben, Noga, Mrázek, Pacanda, Hájek, Beran

HC Energie Karlovy Vary

Rauscher - Hluchý, Lintemer, Urbančok, Valeš, Konečný, Troška - Csamango, Táborský, Winkler, Sýkora, Zadražil, Svoboda, Kubáč, Bečka, Šaling

Martin Váchal 1 2 3 2 0

Hned v první minutě hráli domácí přesilovku. Když do konce trestu karlovarského hráče zbývala necelá půlminuta, dorazil Stanislav Erben za záda gólmana Culkovu střelu - 1:0. Ve čtvrté minutě ještě navýšil plzeňské vedení Tomáš Pacanda. Znovu to bylo potrestání faulu, tentokrát v ponechané výhodě - 2:0. V páté minutě měli možnost hosté snížit ve dvojnásobné přesilovce. Nevyužili ji. Na nevyužívání šancí navíc ještě doplatili ve 12.minutě, kdy Michal Pour doslova došťouchal puk do varské branky - 3:1. Až ve 14.minutě při hře čtyři na čtyři Král kapituloval. Nádherně sehraným přečíslením dva na jednoho mu nedali šanci přihrávající Winkler a střílející Tomáš Sýkora – 3:1. V poslední minutě nechybělo mnoho ke snížení na rozdíl jediného gólu Zadražilovi. A hned dvakrát. Nejprve těsně minul a podruhé mu do rány nastavil beton Král.

Plzeň začala druhou dvacetiminutovku v přesilové hře, kterou si přenesla z první třetiny. Obrovskou šanci si v ní vypracoval Karpíšek, ale karlovarský brankář mu ve skórování zabránil. V tlaku domácí pokračovali i díky dlouhé čtyřminutové početní převaze, ovšem proti všem jejich šancím se vyznamenal Rauscher. Lasselsberger paradoxně skóroval až ve vlastním oslabení ve 27.minutě zásluhou Martina Váchala – 4:1. Ve 29.minutě mohl snížit Táborský, ale Král si proti němu vyjel daleko z branky a úspěšně zasáhl. Druhá třetina se nesla hlavně ve znamení přesilovek a jejich nevyužívání. Ani Plzni ani Karlovým Varům se hra v početní převaze nedařila. Až při rovnocenném počtu hráčů na ledě se v poslední minutě po chybné rozehrávce Energetiků prosadil Petr Mrázek – 5:1.

Také do třetí třetiny nastoupila Plzeň s jedním hráčem v poli navíc a chvilku měla dokonce dvojnásobnou přesilovku. Ale ani tentokrát ji nevyužila. I když v polovině poslední části hry byl stav téměř jistě rozhodnut ani jeden z týmů nepřestal hrát, nesložil zbraně. Oba se snažily výsledek ještě upravit. V 51.minutě se to povedlo v přesilovce Marku Hrbasovi – 6:1. V 56.minutě měl velkou šanci Sýkora, nedal a přišla odplata. Hned z protiútoku přesně mířil Matěj Beran – 7:1. Ke konci třetí části se opět dostatečně vylučovala, lépe se přesilové hry dařily domácím, ale ani přes velký počet šancí už žádný gól nepřidali.