Dorost zvítězil nad Litvínovem

Plzeň - Dorostenci: HC Lasselsberger Plzeň - HC Litvínov 4:1. Mladíci Lasselsbergeru si dokázali napravit reputaci po prohraném středečním utkání na vlastním ledě s Libercem a taktéž na domácím ledě triumfovali nad severočeskými vrstevníky už od prvních minut zápasu a spolehlivě si dokráčeli až k zisku třech bodů.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

4:1
2:0, 0:1, 2:0

Branky a nahrávky: 2. Pašek (Pejchar), 5. Vizinger (Váchal), 50. Noga (Pejchar, Kvapil), 60. Hájek (Váchal) – 38. Šrámek (Matai, Švarc). Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Sentenský. Vyloučení: 4:9. Bez využití. Diváci: 71. Střely na branku: 39:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

Král - Houfek, Kvapil, Špaček, Karpíšek, Mrázek, Blumentrit - Pašek, Pour, Pejchar, Faschingbauer, Váchal, Noga, Hájek, Beran, Vizinger.

Brýl - Bittner, Ejem, Kasal, Mašek, Strejček, Jirák, Eminger - Švarc, Smolka, Rejžek, Matai, Růžička, Písaˇ´rik, Bedesc, Průša, Šrámek, Jurčík, Řehulka, Račuk.

Petr Vizinger 1 0 1 2 0

Domácí do zápasu vstoupili dle svých představ, již za minutu a půl se ujali vedení díky Martinu Paškovi, který zužitkoval Pejcharovu nahrávku. V páté minutě bylo v ČEZ Aréně ještě veseleji, z rychlého protiútoku dvou na jednoho se pěkně trefil Petr Vizinger, a domácí se tak ujali dvougólového vedení. V deváté minutě se osmělili i hosté, Krále protáhl kapitán Smolka. V o sto dvacet vteřin nato se poprvé vylučovalo, svou přesilovku si vyzkoušeli domácí, nicméně ji neproměnili. V patnácté minutě se před Brýla dostal Beran, ale nevložil do své střely dostatečnou razanci. Vzápětí faulovala i Plzeň, jmenovitě Hájek, a početní výhodu měl tedy Litvínov. Slibnou šanci si vypracoval Marek Račuk, Král však byl pozorný. Další efektní zákrok si připsal plzeňský brankář proti Růžičkovi.

Ve čtyřiadvacáté minutě si půl minutky početní výhody o dva hráče v poli vykoledovali Plzeňští, ale nestačili nic vymyslet. V osmé minutě střílel od levého mantinelu Hájek, Brýl si jeho pokus bezpečně pohlídal. Na druhé straně to zkoušel Švarc, taktéž neúspěšně. Ve dvaatřicáté minutě Plzeň zahrozila díky Špačkovi od modré, ale Brýl opět kraloval ve svém brankovišti.Na konci následující minuty na Krále ujížděl samotný Šrámek, avšak ve velmi slibné šanci ho zklamala muška. Možnost reparátu měli hosté hned vzápětí, skóre faulů vyrovnal svým prohřeškem Faschingbauer, ale Litvínov nijak vepředu nezahrozil. Přesto se snížení dočkal, před branku si nabruslil Jakub Šrámek a přesně umístěnou střelou slavil hostující první úspěch.

V úvodu poslední části se Matai prosmýkl do dobré střelecké pozice, ale krok s modrobílými nesrovnal. Na druhé straně se osmělil až Váchal, Brýl byl však úspěšnější. Přesto se Plzeň radovala, Pejcharovy nahrávky využil Tomáš Noga . Svou nešťastnou půlminutku si poté zažil litvínovský kapitán Smolka, když dvakrát skončil na Králově lapačce. V jasné příležitosti se na druhé straně zjevil Váchal, ale puk skrze Brýlovy betony neprotlačil do branky. Zápasové účtování uzavřel Radek Hájek, který po zápas nosil kapitánské céčko místo nachlazeného Tomáše Pacandy.