Dorost ztratil tříbrankové vedení, přesto vyhrál

Plzeň - Dorost: KLH Chomutov - HC Lasselsberger Plzeň 3:4sn. Na chlup shodnou porážku, jakou před Vánoci uštědřil v ČEZ Areně domácím Chomutov, nyní oplatili mladíci Plzně. V závěru sezóny, ve kterém naděje Západočechů hrají o každý bod, kvůli výhodě domácího prostředí v play-off, kalí radost z výhry pouze fakt, že hosté vedli již o tři branky.

Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň

3:4sn
0:3, 0:0, 3:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 42. Megela (Bauer), 44. Taraška (Šaržík), 47. Šaržík (Chytrý) - 3. Hájek (Noga), 7. Váchal (Hájek), 15. Váchal (Noga, Houfek), 64. Houfek. Rozhodčí: . Vyloučení: 7:6,navíc Taraška(CH) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 40. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4.

Piráti Chomutov

Příhoda(Pražák) - Kolář, Havel, Drobný, Hejna, Kuryl, Čížek, Fiala - Neuman, Hlava, Megela, Bauer, Lehnert, Huňady, Tichý, Taraška, Toušek, Chytrý, Šaržík, Cvrk, Hejcman

Král(Makarovič) - Houfek, Kvapil, Špaček, Karpíšek, Hrbas, Blumentrit - Pašek, Pour, Pejchar, Mainer, Faschingbauer, Vizinger, Váchal, Erben, Noga, Mrázek, Pacanda, Hájek, Beran, Kolařík

Martin Váchal 2 0 2 3 0

Plzeňáci začali zápas s pět příček horším Chomutovem výtečně. Již ve třetí minutě asistoval Noga Hájkovi, který prostřelil Příhodu - 0:1! Domácí se však nepoučili a v sedmé minutě prohrávali již o dvě branky. Autor prvního plzeňského přesného zásahu se nyní proměnil v nahrávače a z jeho přihrávky těžil Váchal - 0:2! Poté se hra uklidnila, další branku viděli diváci až pět minut před první sirénou. Opět však padla do sítě domácí gólmana, když touš po ose Houfek, Noga dopravil na požadované místo opět Váchal - 0:3!

V prostřední pasáži hry se diváci branek nedočkali, ty přišly až v závěrečné dvacetiminutovce. Nejdříve po necelých sto dvaceti vteřinách hry dal Chomutovu naději Megala, aby po chvilce naději proměnil v brzkou realitu Taraška - 0:2! Co se asi stát muselo se stalo. Během sedmi minut třetí části srovnali domácí s Plzní krok. Asistent u druhého gólu nyní vzal zodpovědnost na svá bedra a vyrovnal - Šaržík - 3:3! Rozhodnout měly nájezdy, stačilo však prodloužení. V něm trefil domácí Hlava břevno a po něm neproměnil samostatný nájezd Váchal. Rozhodnutí přinesla 64. minuta, kdy se hezky uvolnil Houfek a zajistil hostům střelou k tyči dva body.