Lídr z Plzně odjel s prázdnou!

Konečně zápas podle gusta plzeňských fanoušků! Domácí dřeli a zaslouženě porazili vedoucí celek extraligy! Zápas se mimořádně vydařil Švíkovi, který vstřelil dvě branky. Podrobnosti připravujeme.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

3:1
0:0, 3:0, 0:1

Branky a nahrávky: 49. Andrašovský (Straka) - 25. Hübl (Kroupa, Klíma), 25. Klobouček (Říha, Kuntoš), 34. Trávníček (Gombár, Martinec). Rozhodčí: Haškovec - Guth, Rittich. Vyloučení: 8:5. bez využití. Diváci: 5 150.

HC Verva Litvínov

Pinc - Gýna, Hranáč - Kroupa, Ťupa - Poživil, Kuntoš - Prorok, Alinč, Skořepa - Klíma, Hübl, Kotrla - Trávníček, Martinec, Gombár - Klobouček, Šulc, Říha

Šmíd - Kubeš, Řezníček - Divíšek, Vlček - Vobořil, Výborný - Mazanec - Ujčík, Eiselt, Matějovský - Volák, Straka, Andrašovský - Koreis, Švík, Adamský - Dvořák, Štefanka, Procházka

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistentPozitivní účastNegativní účast
24:30 Viktor Hübl Vlastimil Kroupa Petr Klíma Hübl, Kroupa, Klíma, Ťupa, Kotrla Kubeš, Řezníček, Koreis, Švík, Adamský
24:58 Jan Klobouček Lukáš Říha Jiří Kuntoš Klobouček, Říha, Kuntoš, Poživil, Šulc Divíšek, Vlček, Dvořák, Štefanka, Procházka
33:37 Michal Trávníček Jiří Gombár Tomáš Matinec Trávníček, Gombár, Matinec, Kroupa, Ťupa Vobořil, Výborný, Ujčík, Eiselt, Matějovský
48:31 Dušan Andrašovský Josef Straka Andrašovský, Straka, Vlček, Dvořák, Divíšek Hranáč, Kroupa, Klíma, Kotrla, Hübl
Reportáž

Keramici nezačali utkání vůbec špatně, často se dostávali na dostřel domácí branky, nebezpečně ohrožovali Pince, tlačili se před branku, ale domácí tým vše přestál bez újmy na počtu inkasovaných branek. Po aktivním začátku přišel útlum, hra se začala odbývat především ve středním pásmu a začalo se spíše vylučovat. Ani jeden tým ale nedokázal početní výhodu přetavit ve vedení, k čemuž výrazně přispěli také oba brankáři.

Prostřední třetinu ale vzali domácí jako zlomovou a bylo zle. Po úvodních tutovkách Klímy a Trávníčka se prosadil Hübl, který po Kroupově průniku z otočky prostřelil Šmída. A nebylo zdaleka všemu konec. Litvínovské gól výrazně povzbudil a Klobouček za několik desítek vteřin zařídil domácím již dvoubrankové vedení. Pro keramiky to bylo na chvíli k.o., ale přeci jen měli dostatek šancí se vrátit do zápasu. Sehráli ve zbytku třetiny tři přesilové hry, ale místo kontaktního gólu proložili přesilovky Plzně domácí hráči další brankou. Trávníček dorážel po dlouhém obléhání Šmídovy branky a bylo 3:0. I přesto, že byl domácí gólman zaměstnanějším, skončila tato část hry hrozivým tříbrankovým rozdílem ve prospěch domácích.

Další přesilovka keramiků odstartovala závěrečnou část hry, ale ani pátá přesilovka v řadě nepřesvědčila. Po dlouhé době si zahráli přesilovou hru i domácí, ale do největší šance se prodral Ujčík, ale Pince nepřekonal. To se povedlo až ve 49. minutě Dušanovi Andrašovskému, který zblízka nedal Pincovi šanci. První branka však přišla příliš pozdě, domácí sice trochu zahazardovali s vývojem utkání, ale křečovitá snaha keramiků k další brance nevedla, a to ani při závěrečném power-play. Keramici si tak ze severu Čech odvážejí porážku 3:1

Jaroslav Hübl (Litvínov): "V první třetině jsme málo bruslili, a protože ani hosté nedali gól, skončila tato část hry bez branek. Od druhé třetiny se naše hra zlepšila, dali jsme góly, a pak už se hráči jen snažili neprohrát. Skořepa zápas nedohrál pro otřes mozku."

Karel Trachta (Plzeň): "Přijeli jsme do Litvínova pro bod. V první třetině to také tak vypadalo. Dva rychlé góly ve druhém dějství však rozhodly. Kdybychom jej prohráli pouze o jednu branku, pak ještě bylo o co hrát."