Třinecká bouře v závěrečné části potopila Plzeň

T ř i n e c - Ačkoli držela Keramika po dvou třetinách v Třinci velmi dobrý stav a vedla 3:2, neodvezla si nakonec ze Slezska ani bod. Domácí v poslední části nastartovali k mimořádnému výkonu a dokázali nemilosrdně trestat plzeňské chyby. Tři asistence si připsal Richard Král, Marek Zadina zvyšoval na konečných 6:3 při hře Plzně bez brankáře.

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň

6:3
2:0, 0:3, 4:0

Branky: 8. Jančařík (L. Procházka, Marek), 16. Pletka (R. Král, J. Malinský), 42. Polončič (Meluzín, Martynek), 50. Marek (Pavelek), 59. J. Malinský (R. Král), 60. Zadina (R. Král) - 21. Dvořák (Řezníček, Andrašovský), 34. J. Straka (Dvořák, Řezníček), 39. Mazanec (R. Procházka). Rozhodčí: Homola - Šimůnek, Tošenovjan. Vyloučení: 9:11. Využití: 2:1. Diváci: 4451.

HC Oceláři Třinec

Lakosil - Houdek, J. Malinský, L. Procházka, Jančařík, Žabka, F. Štefanka - Zadina, R. Král, Pletka - Janků, Marek, Pavelek - Martynek, Meluzín, Polončič

Barta - Kubeš, Řezníček, Dobroň, Výborný, Mazanec, I. Vlček - Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Branda, Hurtaj, Eiselt - R. Procházka, J. Štefanka, Matějovský - Koreis, Švík, Volák

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistentPozitivní účastNegativní účast
07:30 Petr Jančařík Libor Procházka Jan Marek Jančařík, L.Procházka, Marek, Janků, Pavelek Kubeš, Řezníček, Štefanka, Matějovský
15:17 Václav Pletka Jiří Malinský Richard Král Pletka, Malinský, Král, Houdek, Zadina Kubeš, Řezníček, Dobroň, Branda
20:39 Michal Dvořák Josef Řezníček Dušan Andrašovský Dvořák, Řezníček, Andrašovský, Straka, Kubeš Houdek, Malinský, Zadina, Král, Pletka
34:00 Josef Straka Michal Dvořák Josef Řezníček Straka, Dvořák, Řezníček, Kubeš, Andrašovský Žabka, F. Štefanka, Martynek, Meluzín
38:15 David Mazanec Radek Procházka Mazanec, R.Procházka, Vlček, J. Štefanka, Matějovský Houdek, Malinský, Žabka, Král, Pletka
41:06 Gregor Polončič Roman Meluzín Rostislav Martynek Polončič, Meluzín, Martynek, F. Štefanka, Žabka Mazanec, Vlček, Procházka, J. Štefanka, Matějovský
49:13 Jan Marek Zdeněk Pavelek Marek, Pavelek, Zadina, Malinský, Houdek Kubeš, Řezníček, Dvořák, Straka, Andrašovský
58:17 Jiří Malinský Richard Král Malinský, Král,. Houdek, Zadina, Pletka Dobroň, Výborný, Branda, Hurtaj, J. Štefanka
59:46 Marek Zadina Richard Král Zadina, Král, L.Procházka, Jančařík, Pavelek Dobroň, Dvořák, Straka, Branda, Hurtaj, Matějovský
Reportáž

Tři zcela rozdílné třetiny nabídlo utkání keramiků v Třinci. V první třetině se dvěma góly z přesilovek dostal Třinec do vedení, ve druhé části Plzeň třemi góly zápas otočila, ovšem ve třetí části se pokračovalo v nastoleném trendu a čtyři branky padly do sítě Keramiky. Plzeň hodně srazilo na zem nedorozumění obrany s brankářem Liborem Bartou, který za stavu 3:2 pro Plzeň na začátku závěrečné části vyjel z branky pro puk, ovšem našel Romana Meluzína, po jehož přihrávce snadno vyrovnal Slovinec Gregor Polončič. V 50. minutě u Markova vítězného gólu musel asistovat videorozhodčí, ale branku uznal.

Plzeň v první třetině vyslala na soupeře dvaapůlkrát více střel než Třinec, přesto byla na jejím konci hodně smutná, když Oceláři využili dvě přesilovky. Po šesti sekundách vrátil na led Václava Eiselta Petr Jančařík, který Bartu nejprve chytře vylákal z branky, položil si ho a z velkého úhlu zavěsil. Jen o pět vteřin déle seděl v 16. minutě za katrem Ivan Vlček. Pletka po Králově přihrávce nadvakrát překonal Bartu. Třinec měl i další šance, ve 3. minutě pálil nebezpečně Malinský, v 11. minutě se před Bartu dostal Pavelek, ale nevyšel mu blafák. Na druhé straně mohl skórovat hlavně v 5. minutě Štefanka, který objel puk a snažil se prostrčit touš do sítě. Ve 12. minutě to zašumělo v hledišti po bombě Dobroně těsně vedle.

Dvougólové vedení však nevydrželo Ocelářům dlouho, hned po nástupu do druhé třetiny snížil po Řezníčkově přihrávce Michal Dvořák. Pak trefil Pavel Janků dvakrát tyč Bartovy branky, ovšem Třinečtí posléze hodně znejistěli a otěže utkání převzala Plzeň. Ve 24. minutě byl v nájezdu faulován Štefanka a nařízené trestné střílení nedotáhl do konce rekonvalescent Josef Řezníček, který mohl dát svůj první gól v sezóně. Nechybělo mnoho, blafák do bekhendu se mu povedl, ovšem puk v kritický moment nezasáhl a nezasunul ho za překonaného Lakosila. Největší šanci Třince ve druhé části měl ve 28. minutě Janků, který tečoval Jančaříkovu střelu od modré, ale Barta skvěle zasáhl. Ve 33. minutě ostřelovali Lakosila Kubeš s Řezníčkem, ale plzeňská radost vypukla až o něco později. Ve 34. minutě našel Dvořák Josefa Straku a ten prokázal, že našel střeleckou formu. Svou ranou navodil pavoukům v růžku pocit zmaru. Hosté byli v těchto fázích zápasu jasně lepší, první řada při dalším střídání pořádně topila hostům, ale požár vypukl až ve 39. minutě. Procházka přihrál Davidovu Mazancovi, jehož střela prošla přes shluk těl do sítě.

V 59. vteřině třetí třetiny byl plzeňský náskok ztracen. Libor Barta zbytečně vyjel za branku, aby rozehrál puk. Jeho přihrávka však našla Romana Meluzína, který našel před brankou Gregora Polončiče a bylo vyrovnáno. K vyrovnání přispěla hodně i dezorientovaná obrana. Plzeň gól viditelně zaskočil a Třinec začal zle zatápět. Ojedinělou příležitost měl ve 48. minutě Matějovský po Vlčkově přihrávce. O minutu později však již Třinec vedl. Pavelek našel před Bartou nekrytého Marka, od jehož ramene se dostal puk za Bartova záda, byť branku muselo potvrdit až video. Plzeň ještě bojovala o vyrovnání, ovšem v 59. minutě přišlo další neštěstí. Král našel Jiřího Malinského, který ranou překonal Libora Bartu. Plzeň si vzala time-out a ještě zkusila hru bez brankáře, ovšem poslední stéblo tonoucímu sebral Marek Zadina trefou do prázdné branky.

Pavel Marek (trenér Třince): "Hráče musím pochválit za to, že v sobě našli morální sílu a povedlo se jim otočit nepříznivý vývoj. Bylo vidět, že jde o hodně. Od toho se odvíjelo, že byl zápas hodně nervózní. Tým však k utkání přistoupil s velkým nasazením a vůlí."
Karel Trachta (trenér Plzně): "Byl to kvalitní zápas, na jehož konci se přiklonilo k domácím větší štěstí. Zaspali jsme začátek, ale ve druhé třetině jsme produkovali vynikající hokej. V závěru jsme vlastními chybami pomohli Třinci otočit skóre."