Dorost jede dál, udolal Třinec!

Plzeň - DOROSTENCI: HC Lasselsberger Plzeň - HC Oceláři Třinec 3:2 po samostatných nájezdech.
STAV SÉRIE 1:1.

Plzeňští mladíci dokázali uhájit vlastní led proti vrstevníkům z Třince a srovnávají s nimi krok v prvním kole play-off. Velmi nervózní utkání provázela vypjatá atmosféra z obou stran a z vítězství se pak radují domácí, kteří byli v posledních okamžicích lepším týmem a rozhodující štěstí se k nim přiklonilo v samostatných nájezdech, kdy si prodloužení série vynutil Hájek.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec

3:2sn
1:1, 1:1, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 7. Houfek (Hrbas, Straka), 24. Mainer (Hrbas, Hájek), rozhodující nájezd Hájek - 13. Číhal (Matuš), 27. Pavlík (Bumbál, Číhal). Vyloučení: 7:7. Využití: 1:2. Diváci: 187. Střely na branku: 48:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Král - Houfek, Kvapil, Špaček, Karpíšek, Hrbas, Slavík - Pour, Pejchar, Mainer, Váchal, Erben, Noga, Hájek, Beran, Straka, Vizinger.

HC Oceláři Třinec

Sklenář - Senzel, Pavlík, Kurzok, Burzala, Sklenář, Teper - Faksa, Rapáč, Chvostek, Franek Tomáš, Bumbál, Matuš, Herman, Šebek, Labaj, Franek David, Uher, Číhal.

Petr Vizinger 0 0 0 0 0

Už ve druhé minutě to zkoušel individuálně Váchal, ale neuspěl. Obdobně se hned vzápětí nevedlo Erbenovi. Jako první putovali na trestnou lavici hosté, ale Lasselsberger nedokázal početní výhody využít a naložil s ní trestuhodně. Ale druhé vyloučení modrobílí potrestali! V čase 6:14 vylétly ruce radostí nahoru Jakubu Houfkovi! V deváté minutě pálil Hrbas od modré čáry. Velkou šanci pak spálil Váchal v další přesilové hře, kdy zblízka pálil jen do boční sítě. Zásadní věci se pak začaly dít i na druhé straně, nejdříve Král vychytal Burzalu, ale pak zaúřadoval Robin Číhala a bylo vyrovnáno.

Ve druhé dvacetiminutovce domácí začátek trochu prospali a už se museli bránit ve vlastním oslabení. To zvládli a navíc splnili nad plán. Petr Mainer po návratu z trestné lavice znovu zvrátil vrtkavé vedení na stranu Lasselsbergeru. V šestadvacáté minutě kryl Král spolehlivě střelu Chvostka lapačkou. O několik vteřin nato ale již tak úspěšný nebyl, když i Třinečtí využili svoji početní převahu díky Filipu Pavlíkovi. V polovině třetiny pak pálil Marek Hrbas těsně vedle. Kapitán hostujícího celku poté nevyužil brejkovou situaci dvou na jednoho, když na plzeňskou svatyni najížděl v tandemu s Hermanem. Velkou šanci k převrácení misek vah ve svůj prospěch prováhali v šestatřicáté minutě Oceláři, jelikož zahodili sto šest vteřin trvající přesilovou hru pěti proti třem, a navíc mohli být rádi, že neinkasovali z hole Hrbase, jehož jejich narychlo se vracející obránce skolil diskutabilním zákrokem, který zůstal dle soudu hlavního rozhodčího v mezích pravidel. Minutu a půl do konce ještě zahrozili hosté, Chvostek pálil znovu jen do Královy lapačky.

Třetí třetinu otevřela gólová bomba beka Michala Špačka, již však zastavilo břevno hostující branky. V plzeňské početní výhodě se musel znovu činit Jiří Sklenář, aby zabránil Houfkově střele. Nicméně ani Třinec nehrál druhé housle, ve vlasním oslabení se k tutovkám propracovali Číhal a Tomáš Franek, avšak neuspěli. Přestože si oba celky zahrály přesilovku i se ve čtveřici musely bránit, létaly nahoru dolů, jakoby se hrálo v pěti. Velkou příležitost pak neproměnil Kurzok. Když Marek Hrbas, bek domácích, objížděl branku a kotouč jen o centimetry minul brankovou čáru, v hledišti to jen zašumělo. Chvíli před sirénou pak zastupující kapitán Lasselsbergeru Radek Hájek odmítl v dobré příležitosti rozhodnout. Nato Král zabránil jak jinak než lapačkou proti Rapáčovi.

Slušně zaplněné tribuny se poté dočkaly i nervydrásajícího prodloužení, v němž za delší konec rozhodně tahali Plzeňští, ale ani Straka, ani Hájek nedokázali překonat Sklenáře. A když se neprosadil domácí Hrbas a hned po něm třinecký Číhal, šlo se do samostatných nájezdů. V nich se jako první postavil do středového kruhu Marek Hrbas a s přehledem proměnil! Král poté vychytal Chvostka a stejně se vedlo i Sklenářovi proti Petru Strakovi. Třinecký Pavlík se pak ale již radoval. Radek Hájek ve třetí sérii znovu poslal svůj klub do vedení, a když neuspěl Senzel, mohl modrobílá radost vypuknout naplno. Mladíci totiž uhájili domácí tvrz, a pokud chtějí pomýšlet na postup, musí se jim totéž povést i v neděli v půl druhé.