Doufám, že nás fanoušci přijdou podpořit, přeje si junior Dan Růžička

Plzeňské mládežnické týmy mají v posledních letech velmi dobré výsledky. Západočeši disponují talentovanými hráči na všech postech. Tradičně vynikající jsou zde brankáři, šikovní útočníci a poctiví obránci, kteří umí ve vhodnou chvíli podpořit útok. Jedním z nich je loňský kapitán plzeňských dorostenců, vítězů extraligy, Dan Růžička. Letos naskočil mezi juniory, se kterými vstupuje do play-off ze třetího místa po základní části. "Chceme získat nějakou medaili," vyhlašuje obránce reprezentační osmnáctky.

HC Slezan Opava - HC Škoda Plzeň

2:5
0:2, 2:3, 0:0

Branky a nahrávky: 27. Vitásek (Vlašánek, Herman), 40. Vítek (Koschatský, Trenčan) - 8. Lev (Jeřábek, Pitule), 10. Straka (Hošťálek, Sullmann), 30. Lev (Pitule, Jeřábek), 31. Culek (Jonák, Roušal), 40. Lev (Sullmann, Straka). Vyloučení: 6:10, navíc Plánovský (OPA) - Zeman, Hošťálek(PLZ) všichni 10 min OT. Využití: 0:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 200. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5.

HC Slezan Opava

Trenčan (Machovský) - Žídek, Kysela, Vitásek, Gulda, Planovský, Martínek, Dohnal, Kukla - Blaga, Čavrk, Herman, Vítek, Koschatzký, Vlašánek, Mach, Božilov, Džemla, Mlýnek

Mazanec (Záhrubský) - Růžička, Doležal, Sullmann, Zeman, Ruprecht, Jeřábek, Hucl - Polívka, Petruška, Culek, Pitule, Trojan, Hošťálek, Baxa, Herm, Straka, Roušal, Špiler, Jonák, Lev

Petr Zeman 0 0 0 -1 10

Úvod zápasu byl z obou stran vyrovnaný. Bylo vidět, že se jedná o čtvrtfinále, proto se obě mužstva snažila hlavně neudělat chybu. Asi rozhodující moment nastal v osmé minutě. Slezan totiž dvakrát zbytečně fauloval a šel tedy do tří. Tato šance Lasselsbergeru nezůstala bez využití. Po parádní spolupráci Pituleho s Jeřábkem zasunul puk za bezmocného Trenčana Jakub Lev. To však nebylo vše. Hosté i nadále měli výhodu. Tentokrát však “pouze” jediného hráče v poli. V 9. minutě to již bylo o dvě branky. Opavský gólman neudržel střelu Hošťálka, puk se dostal ke Strakovi, který nedal Trenčanovi šanci. Domácím se v následujících minutách podařilo hru vyrovnat, ale snížení nepřišlo. První dvacetiminutovka tedy skončila výsledkem 2:0 pro Plzeň.

Po první přestávce si domácí mužstvo začalo více věřit a i šance se dostavili. Dvě tutovky však totálně zazdil Koschatzký. Suchánkův tým zbraně v dalším průběhu nesložil a po zásluze se 27. minutě snížil na 1:2. Vlašánkovu přihrávku parádně trefil Vitásek, jehož střela skončila za zády překvapeného Mazance. Rozlet domácího celku opět jako v první třetině zastavilo zbytečné vyloučení. A to hned dvojnásobné. Hosté ho bez milosti využili. Nejdříve se prosadil podruhé v utkání Lev a zanedlouho přidal další branku Plzně Culek. Opavští byli zjevně pod tlakem a jen výborný Trenčan držel naděje svého celku. Velké věci se po chvilkové pauze děly v poslední minutě této třetině. Nejdříve snižoval domácí Vítek, jenže hosté ani ne za třicet sekund opět odskočili na rozdíl třech branek. Hattrick zkompletoval Jakub Lev.

Poslední třetí třetina již byla v režii Plzně. Ta si perfektně hlídala svůj náskok. Defenziva hostí fungovala na jedničku. Zahanbit se nenechala ani ofenziva, která využívala ubírání sil opavských a vyrážela do rychlých brejků. Svou čtvrtou branku v tomto zápase mohl přidat v polovině této třetiny Lev, ale tváří v tvář Trenčanovi nedal. Hosté nadále hráli velmi zkušeně a utkání po zásluze dovedli do vítězného konce.

Karel Suchánek (Opava): "Nastoupili jsme do zápasu dobře a také jsme si vytvořili šance. Rozhodilo nás zbytečné vyloučení Hermana a Čavrka, které jsme nezvdládli ubránit a dvakrát za sebou inkasovali. Plzeň využila i další přesilovky, což o výsledku rozhodlo. Při stavu pět na pět jsme však byli lepší. Je to pro nás poučení do dalšího zápasu v Plzni."

Radek Kampf (Plzeň): "Podařila se nám první třetina, kterou jsme vyhráli 2:0 a dařily se nám také přesilovky. Soupeř se však nevzdával a párkrát se mu povedly rychlé protiútoky, z nichž dvakrát skóroval."