Dorost končí, Třinec podruhé neporazil

Plzeň - DOROSTENCI: HC Lasselsberger Plzeň - HC Oceláři Třinec 0:3.
Konečný stav série 1:2.

Modrobílí dorostenci letos svou spanilou jízdu až k titulu neobhájí, nad jejich síly byl nakonec jejich první soupeř. Přestože si v předchozím střetnutí vybojovali rozhodující třetí utkání, nepodali v něm optimální výkon a soupeř je předčil v bojovnosti a nasazením. Dorostencům tedy sezóna skončila a čekají je jen tréninky.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec

0:3
0:0, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 26. Bumbál (Hegyi), 40. Hegyi (Uher, Bumbál), 45. Bumbál (Uher). Rozhodčí: Zubzanda - Bartlík, Šulo. Vyloučení: 7:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 215. Střely na branku: 19:29. Průběh utkání: 0:3.

HC Škoda Plzeň

Král - Houfek, Kvapil, Slavík, Špaček, Karpíšek, Hrbas - Pejchar, Mainer, Culek, Váchal, Erben, Noga, Pacanda, Hájek, Vizinger.

HC Oceláři Třinec

Sklenáŕ - Senzel, Pavlík, Kurzok, Burzala, Sklenář, Teper - Faksa, Hegyi, Chvostek, Franek Tomáš, Bumbál, Matuš, Herman, Šebek, Labaj, Franek David, Uher, Číhal.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Tomáš Král 60 29 3 26 89,66 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Jakub Culek 0 0 0 -2 0
Stanislav Erben 0 0 0 -1 0
Radek Hájek 0 0 0 -1 0
Jakub Houfek 0 0 0 -2 0
Marek Hrbas 0 0 0 -2 0
Marcel Karpíšek 0 0 0 0 0
Tomáš Kvapil 0 0 0 -1 0
Petr Mainer 0 0 0 -2 0
Tomáš Noga 0 0 0 0 0
Tomáš Pacanda 0 0 0 -1 0
Daniel Pejchar 0 0 0 0 0
Jakub Slavík 0 0 0 0 0
Michal Špaček 0 0 0 -1 0
Martin Váchal 0 0 0 0 0
Petr Vizinger 0 0 0 -2 0

komentář

Ve čtvrté minutě si jako první vyzkoušeli početní výhodu hosté, ale nenaložili s ní nijak efektivně. Na druhé straně to zkoušel individuálně Pacanda, avšak Sklenář si prostor po zemi pohlídal. V desáté minutě zaútočili Oceláři, jmenovitě Bumbál, Král byl také na svém místě. Do velké šance se dral znovu Bumbál, ale Špaček včas odvrátil hrozící nebezpečí. I před třineckou brankou se to jen vířilo - Hájek propásl příležitost propálit přehnaně vyjetého gólmana. Krále poté vyzkoušel Radek Faksa. Po faulu RObina Číhala si přesilovku zahráli i modrobílí, ostře v ní pálil Kvapil, po něm Hrbas. Těsně po uplynutí trestu Stanislava Erbena ujížděl hříšník ze všech sil na Sklenáře, ale jeho pokus byl zablokován.

V úvodu dvacetminutovky se k početní výhodě propracovali hosté, ale i Sklenář se musel mít na pozoru proti dotírajícímu Mainerovi a Hájkovi. Když se hra přesunula na druhou stranu, jen těsně pálil od modré Pavlík. Při plzeňské přesilové hře už byl třinecký gólman překonaný a kotouč se líně šoural za čáru, v tu chvíli zaskočil na brankovišti zaskočil jeden z bránících hráčů, rukou stiskl kotouč a ještě ho navíc přihrál svému spoluhráči. Podle nových pravidel se ale nic nepískalo. Překvapení domácí zapomněli na druhé straně na dvojici Třineckých a Adrian Bumbál pohodlně otevřel skóre. Zvýšit náskok mohli Oceláři ve třiatřicáté minutě, když se nechal vyloučit Váchal. V oslabení Lasselsberger opět ujel, ale Hrbas s Hájkem jen těsně minuli branku. Naopak Robin Číhal trefil svým projektilem pouze břevno. V další plzeňské přesilové hře létala jedna nebezpečná střela za nebezpečnější třineckým obranným pásmem, ale ani jedna se neujala. Zato na druhé straně jako blesk z čisté nebe Hegyi.

Plzeňská předsevzetí rychle snížit a znovu se dostat do utkání vzala rychle za své, jelikož Lasselsberger zapomněl na zadní vrátka a ujíždějící duo Uher - Bumbál poslalo svůj tým do třígólového trháku. Michal Chvostek pak po konci přesilovky pálil jen do Královy masky. Čas na nějaký zvrat Plzni přesto zůstával, ale řadou nepřesností a snad svázáni nervozitou se sami připravovali o slibné šance. Nebo vyloučeními v nepravou chvilku. Ale hosté se pochopitelně do útoku nijak netlačili, avšak i tak se před Králem zjevovali celkem často. Ale plzeňský gólman si proti Chvostkovi vyjel a jeho pokous bezpečně zkrotil.

Ohlasy trenérů

Miroslav Přerost (trenér Plzně):

Zápas se jistě nehodnotí jednodušše, ale přesto... jaké jsou příčiny prohraného utkání?
Překvapilo mě, jak hráči neměli absolutně žádné nasazení v play-off, nebojovali, hráli alibisticky, vyráběli hrubé chyby. Naprosto chybělo přesvědčení, že chceme vyhrát. Podle toho to také dopadlo.

A co se změnilo oproti včerejšímu vyhranému zápasu?
Včera tam bylo nasazení, odhodlání, bojovnost. To vše chybělo, proto to tak dopadlo.

Jaký bude váš nejbližší program?
Budeme mít nějaké volno a pak nás až do konce března čekají tréninky.