Vítkovická obrana vymazala Keramiku

Především díky důsledné obraně dokázaly Vítkovice uspět ve druhém duelu na plzeňském ledě a odvážejí si do Ostravy jedno vítězství. Plzni nepomohl ani gól navrátilce Dvořáka, Vítkovice dokázaly skórovat především z rychlých protiútoků. Stejně jako v pondělí se nedokázala Keramika výrazněji prosadit v mnohých přesilovkách!

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera

1:4

12. M. Dvořák (J. Straka, Jiří Hanzlík) - 8. Seman (A. Padělek, I. Padělek), 35. A. Padělek, 37. Kaděra (Stantien, Moravec), 57. Moravec (Galvas, Stantien). Rozhodčí: Homola, Husička - Čížek, Padevět. Vyloučení: 10:13, navíc Burger (Vítkovice) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 6218. Stav série: 1:1.

Barta - Vobořil, Řezníček, Mazanec, Veber, Jiří Hanzlík, Výborný - M. Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Duda, Kracík, Brabenec - Švík, M. Straka, Z. Sedlák - Volák, Voskár, Adamský

HC Vítkovice Ridera

Trvaj - Tesařík, Galvas, Jurečka, Seman, Výtisk, Zápotočný, Philipp - Stantien, Burger, Moravec - I. Padělek, A. Padělek, Pavelek - Kaděra, Melenovský, Selingr - Irgl, Čermák, M. Tomášek

Druhé utkání série začala Plzeň mnohem aktivněji než první duel. Její vstup podpořilo vyloučení Semana, který poslal zemi mladého Kracíka. Při přesilovce prověřil Trvaje Výborný, jeho slabá střela ale brankáře hostí výrazně neohrozila. To šance Dvořáka v 6.minutě Trvaje, který zvednutou rukou signalizoval ofsajd, řádně vystrašila, i když mu puk trefil pouze do hrudi. V osmé minutě přišel zčistajasna gól na druhé straně. Čtvrtý plzeňský útok si nedokázal poradit s akcí Padělkovy řady, starší Ivan Padělek našel najetého beka Semana a ten zblízka otevřel skóre. Za půl minuty měl vyrovnání na holi Josef Straka, ale nedokázal zvednout puk, stejně jako jeho dorážející spoluhráči. Při vyloučení Burgera přihrával nesobecky Josef Straka výhodněji postavenému Dvořákovi, ale puk opět nepřekonal kritickou výšku a pro Trvaje neznamenal výraznější práci. Zkušenosti se zvedáním puku už ale navrátilec do plzeňské sestavy Dvořák zúročil ve dvanácté minutě. Po další z mnoha nezištných přihrávek Josefa Straky trefil levý vingl Trvajovy brány! Vyrovnání povzbudilo Vítkovice ke větší aktivitě. Při vyloučení Vebera Tesařík nejprve krásně uvolnil Burgera, který však minul puk. Vzápětí tentýž vítkovický obránce ztratil puk na modré a Radek Duda se řítil sám na Trvaje, jeho nájezd uhasil hákováním obránce Galvas. Hezky pak kličkoval na druhé straně Mazanec, ale jeho přihrávku k brance Řezníček nevyužil. Při vyloučení Michala Straky za držení hole střílel nebezpečně Moravec, jeho rána šla vedle, ale puk trefil konec Bartovy hole a odrazil se do brankoviště. Zdeněk Sedlák jej naštěstí včas uklidil. Plzeň začala druhou třetinu špatnou přesilovkou, ale postupně se dostávala do tempa. V 6. minutě našel Andrašovský Josefa Straku, ale ten byl už příliš blízko před brankářem, aby mohl šanci zakončit gólem. Pak přišla dlouho ve vzduchu visící mela před vítkovickou střídačkou, po které zůstal ležet na ledě Radek Duda. Vítkovice výrazně přitvrdily a na ledě se pořádně přiostřilo. S pomalým střídání Plzeňských pak ztratili trpělivost hlavní rozhodčí a vhodili puk osamocenému Pavelkovi. Rozběhl se čas a Pavelek se řítil na samotného Bartu, který jeho sólo chytil a teprve pak se časomíra zastavila. Na ledě začal vládnout chaos. Vyloučení střídalo vyloučení, oba týmy dostaly šanci zahrát si dvojnásobnou přesilovku, ta plzeňská trvala dokonce více než minutu. Přibývalo nečistých zákroků a do té doby velmi kvalitní hokej získal bohužel i jiný rozměr. Vítkovice měly mírnou převahu, šanci dvojice Melenovský - Burger zlikvidoval z posledních sil Libor Barta. Galvasovo nahození pak skončilo na tyči a další střela téhož obránce trefila Bartovu masku. Plzeň nakonec dlouhé oslabení přežila, ale když se vrátil Hanzlík na led, ujela dvojice bratří Padělků a Aleš Padělek sám před Bartou suverénně zavěsil. Když potom v 37. minutě po skrumáži před Bartou dorazil puk do sítě Roman Kaděra, vedli hosté o dvě branky a do třetí třetiny vstupovali s jasným cílem vedení udržet, naopak Plzeň jako by dostala z náhle nepříznivého stavu strach. Do třetí části Farda a spol. stáhli hru na tři útoky, ale výraznější změnu herního projevu to nepřineslo. Neúnavný bojovník Josef Straka se snažil připravovat spoluhráčům šance, ale důsledná vítkovická obrana mu práci značně ztěžovala. Na potyčku z druhé třetiny nechali dvakrát vzpomenout "kamarádi" Duda a Zápotočný, vítkovický obránce to dvakrát odnesl dvouminutovým vyloučením. Bohužel ani v přesilovkách se Keramika nedokázala výrazněji prosadit, jejich vynervované přesilovky dokázali Vítkovičtí v čele se skvěle bránícími Moravcem a Stantienem zdárně rušit. Poslední branka zápasu padla také při plzeňské přesilovce. Roman Stantien získal ve středním pásmu puk, zavezl jej za Bartu a i když obránci dokázali od branky puk odehrát, nebezpečí nezažehnali. Na modré se k němu totiž dostal Galvas, jeho střelu tečoval zkušeně Moravec a bylo po zápase. Plzeň už utkání dohrála pouze z povinnosti s vědomím, že se série po dvou duelech v Ostravě na západ Čech vrátí.

Milan Razým (Plzeň): "Vítkovičtí hráli celoplošný hokej, hlavně velmi dobře zvládli oslabení. Mnoho nám toho nedovolili a navíc vynikl brankář Trvaj. Nemohu našim hráčům upřít snahu, ale ta sama o sobě nestačí. Na přesilovky posíláme dvě speciální řady, ty nejzkušenější hráče, ale koncovka zatím zůstává slabinou. Zápas hodně ovlivnila častá vyloučení v průběhu druhé třetiny, která naši hru narušila."
Mojmír Trličík (Vítkovice): "Máme velkou radost, svůj cíl jsme tady splnili. Plzeňští po pondělním utkání, které rozhodli až v závěru, začali tentokrát velmi ofenzívně, o čemž svědčí i poměr střel. Rozhodla ale druhá část, v níž jsme dali dva góly, a do té závěrečné jsme už šli s jasným záměrem nenechat se vylučovat a udělat co nejméně chyb. Hodně nás dnes podržel Jirka Trvaj."