VIT - PLZ 5:2: Plzeňané odjíždějí smutní

Vítkovice/Plzeň - Plzeňští hokejisté nedokázali navázat na dvě předchozí výhry a na vítkovickém stadionu jasně prohráli 2:5 z modrobílého pohledu. Domácí si vypracovali dvougólový náskok, který ve druhé třetině zkrouhl Mark Bomersback. Nicméně se opět Hadamczikovi hráči dostali znovu do výraznějšího vedení a Plzeň zase smazávala větší manko. Část odkrojil Martin Straka, ale to bylo z plzeňských hokejek vše. Naopak domácí pálili ostrými, a když ani Vlasák neproměnil trestné střílení, utkání skončilo 5:2 pro domácí.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň

5:2
2:0, 1:1, 2:1

Branky a nahrávky: 5. Svačina (Klimek, Strapáč), 12. Varaďa (Hruška), 28. Burger (Hubáček, Varaďa), 55. Kvapil (Hubáček, Štefanka), 56. Hubáček (Jurečka) - 26. Bomersback (Straka, Modrý), 44. Straka (Vlasák, Benda) Rozhodčí: Jeřábek, Kubeš - Barvíř, Blümel.. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. Diváci: 4175. Střely na branku: 35:37. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2.

HC Vítkovice Ridera

Štěpánek - Kuboš, Stehlík, Jurečka, Rehák, Sičák, Trnka - Treille, Štefanka, Krenželok - Kvapil, Burger, Hubáček - Ujčík, R. Hruška, Varaďa - Klimek, Strapáč, Svačina.

Pöpperle - Jeřábek, Modrý, Benák, Mezei, Benda, O´Brien, Dresler - Bomersback, Straka, Vlasák - Hvila, Kracík, Tvrdík - Stránský, Kovář, Matějovský - Dvořák, Heřman, Adamský.

Tomáš Vlasák 0 1 1 0 0

Ačkoliv Plzeňští prohráli, nezanechali na ledě Vítkovic vůbec špatný dojem. A kdo ví, jak by utkání dopadlo, kdyby Straka proměnil své příležitosti. Jenže všechno bylo jinak a pověst nedáš – dostaneš potvrdil v páté minutě Svačina, který poslal bekhendem touš pod břevno a tím pádem i Vítkovice do vedení. – 1:0 Plzeňští se ale nevzdali a vytvořili si slibnou šanci i v oslabení. Když ale Matějovský promáchl před prázdnou brankou, naplnilo se nedáš – dostaneš podruhé. To Varaďa využil přečíslení dvou na jednoho a vypálil na Pöpperleho, kterému jen tak tak propadl kotouč do branky. – 2:0 Plzeň se sice z tohoto gólu chvilku vzpamatovávala, ale rozhodně nepovolila. Fakt, že právě prochází střeleckou krizí potvrdil Adamský, jenž se objevil úplně sám před Štěpánkem. Reprezentační brankář ale jeho bekhendový blafák vytěsnil.

Západočeši chtěli na soupeře vlétnout do druhé třetiny. Jejich rozletu ale zabránilo vyloučení. Indiáni oslabení přečkali a vrhli se dobývat Vítkovickou branku. To se jim povedlo při přesilové hře, kdy Bomersback tečoval Strakovu střelu. – 2:1 Hosté se tak dostali do kontaktu. Jejich snahu o vyrovnání ale opět přibrzdilo vyloučení, po kterém nakonec bylo ještě hůře. Jiří Burger zužitkoval přihrávku zpoza branky a vrátil Ostravanům dvougólový náskok. – 3:1 Dosavadní průběh utkání plzeňský tým nemusí tolik mrzet, jak to, co se dělo na samém počátku druhé poloviny utkání. Nejprve Dvořák mířil krásnou střelou do horního rohu branky Štěpánka, ten ale střelu se štěstím vyrazil krajem lapačky. O minutu déle se Vlasák šikovně zbavil protihráče a jen pár centimetrů chybělo k dosažení branky. Další minuta navrch a Tvrdík získal po chybné rozehrávce puk a řítil se sám na Štěpánka. Ale muž s maskou ztělesňující aktuálně noční můru Plzně, opět vytlačil touš mimo tři tyče. To už ale domácím stačilo a aby se nenechali zahanbit před čtyřmi tisícovkami diváků, také nebezpečně zahrozili. Konkrétně Burger se dostal do brejku. Zakončení si ale jistě představoval lépe, a tak i přes vysokou snahu obou útoků se skóre do konce třetiny nezměnilo.

V počátku třetí třetiny se už hostům podařilo vstřelit branku a Martin Straka tak zavelel k útoku na vyrovnání. – 3:2 Vytrvalý desetiminutový tlak ale k dalšímu gólu nevedl a tak přišel opět trest a nezůstalo pouze u jednoho. V čase 54:04 neudržel Pöpperle Kvapilovu ránu – 4:2. A v čase 55:35 využili domácí přesilovou hru. Autorem branky byl Hubáček, který nikým neatakován objel branku a zakončil. – 5:2 Tři minuty před koncem dostal Vlasák příležitost zdramatizovat. Narazil ale na Štěpánka, který trestné střílení prostě chytat umí. O minutu později si dal Vlasák repete ze hry. Vítězem tohoto duelu byl opět Štěpánek stejně jako na konci zápasu. Plzeň si tak pro první ztrátu bodů přijela až do Ostravy.