MBL-PLZ 3:4pp - Plzeň se vyhoupla na špici tabulky!

Plzeň - Modrobílí v rámci jednatřicátého kola dokázali i počtvrté v řadě vyloupit mladoboleslavský stadion. Indiáni tak prodloužili bodovou šňůru již deset zápasů, navíc Martin Straka bodoval již po čtrnácté v řadě! Všechny tyto faktory vynesly Západočechy na první místo extraligové tabulky, kterou nyní vede Plzeň s dvobodovým náskokem!

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň

3:4p
0:1, 3:2, 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 21. Pabiška (Král), 24. Pabiška (Král), 38. Král - 17. Adamský (Vampola), 32. Vampola (Hanzlík), 37. Vlasák (Straka, Kovář), 61. Hanzlík (Straka, Vlasák). Rozhodčí: Husička, Turčan - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 7:8. Využití: 0:1. V oslabení: 2:1. Diváci: 3920. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:4.

BK Mladá Boleslav

Schwarz (Valent) - Jindra, Lehikoinen, Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Frolo - Bahenský, Handlovský, Vrbata, Nouza, Pabiška, Sup, Macho, Král, Boháč, Fabuš, Krejčík

Pöpperle (Francouz) - Jeřábek, Hanzlík, Benda, Modrý, Benák, Dresler, O´Brien - Vostřák, Vampola, Straka, Vlasák, Pitule, Stránský, Hvila, Kovář, Lev, Dvořák, Heřman, Adamský

Pavel Vostřák 0 0 0 -2 2

Zápasu předcházela show BudvarBab a slavnostní předání dresu Richardu Královi se symbolickým číslem 900 na počest jeho pátečního devítistého startu v extralize. Zajímavé okamžiky se ale servírovaly také po úvodním buly. Už ve druhé minutě usedl na trestnou lavici ex-boleslavský Benda, avšak daleko více zahrozili oslabení hosté. Modrý vystihl rozehrávku Mladé Boleslavi, napřáhl na modré a kotouč rozezvonil tyč. V sedmé minutě bylo na tyčky srovnáno. Macho střílel z pravého rohu, už měl ruce radostně nad hlavou, ale jak potvrdil i videorozhodčí, puk zastavila tyčka.

O dvě minuty později si zahráli první přesilovku také hosté, ale gólman Schwarz si poradil se všemi střelami od modré. Jednu takovou musel krotit i ve 13. minutě, když už byli domácí dávno kompletní. Hanzlík napřáhl na modré a tvrdou ránu zneškodnil mladoboleslavský strážce svatyně efektním zákrokem lapačkou. O čtyři minuty později ale už tak úspěšný nebyl. Adamský nahazoval z rohu kluziště kotouč před branku a za Schwarze ho srazil podle všeho nešťastně vlastní obránce Duben. Do přestávky se už skóre nezměnilo.

Zato ve druhé třetině stačilo domácím na vyrovnání 14 vteřin. Král vyjel zpoza branky, posunul kotouč k Pabiškovi a ten ho dorazil za brankovou čáru. Rozhodčí ještě konzultoval s kolegou u videa (ne)zásah bruslí, ale gól byl uznán. Souhra elitních útočníků Mladé Boleslavi nesla ovoce také o tři minuty později. Pabiška v oslabení atakoval plzeňskou rozehrávku, Král se zmocnil puku, předal ho před prázdnou branku svému kolegovi a Pabiška podruhé relativně snadno skóroval.

Vyrovnaný stav mohl platit ve 27. minutě, kdy šli do brejku Adamský a Hvila, jenže druhý jmenovaný poslal kotouč jen do tyčky. Vzápětí mohl skórovat na druhé straně Sup, ale po výměně puku s Králem už ho nedokázal usměrnit do poloprázdné části branky. Ve 32. minutě se Západočechům povedl stejný kousek jako domácím o osm minut dříve – udeřili v oslabení. Žabka si po buly ve středním pásmu nepohlídal Vampolu, který tak unikal na Schwarze a přesnou střelou vyrovnal na 2:2. Za dalších pět minut navíc hosté skórovali i v početní výhodě. Straka našel u vzdálenější tyčky Vlasáka, který snadno vrátil Plzeň do vedení. Jenže Boleslavským dnes jinak hra v oslabení vyhovovala. Svěřenci Mariana Jelínka hráli další přesilovku, ale do úniku se dostal Král, Hanzlík ho zahákoval a nařízené trestné střílení proměnil sám faulovaný. Boleslavský vůdce si pozvolna najel před Pöpperleho branku a s přehledem provedl úspěšnou kličku do bekhendu. Stav 3:3 vydržel do druhé přestávky.

Třetí třetina začala dvěma přesilovkami domácích. Nejprve tou pokračující ze závěru předchozího dějství, kdy fauloval Dvořák, a krátce poté, co se vrátil na led, poslal hosty znovu do čtyř svým nedovoleným zákrokem Jeřábek. Boleslavským to však proti oslabenému soupeři nešlo a v podstatě potvrdili, že by se daleko lépe cítili při opačné situaci. Více než minutové oslabení 3 na 5 po vyloučení Frola a Dubna sice bylo “nad plán“, ale hostům dvojitá přesilovka příliš nevyšla. Daleko větší nápor si vytvořili v pokračující klasické početní výhodě, ale branka Schwarze zůstala nepokořena.

V 57. minutě si zahráli dvojnásobnou přesilovku i domácí, během 19 vteřin se provinili Vostřák a Hanzlík, jenže Pabiškovi v největší příležitosti zabránil v hattricku Pöpperle, který se stihl na brankové čáře přesunout ke druhé tyči. Když v poslední minutě základní hrací doby nestrhl vítězství na plzeňskou stranu dorážející Modrý, zápas dospěl do prodloužení.

Přesčas však nakonec trval jen 25 vteřin. Povedenou plzeňskou kombinaci zakončil Hanzlík.