SLA - PLZ 5:7 - Divokou přestřelku vyhrála Plzeň!

P l z e ň - Hráči se bavili útočnými akcemi, diváci žasli a těšili se na každou další vteřinu utkání. Jen trenérům možná trochu zešedivěly vlasy. Plzeň prohrávala hned od úvodních minut, dokázala však skóre ještě v první třetině otočit. A to hlavně zásluhou Petra Vampoly, který již ve 21. minutě dovršil hattrick a o pár minut později přidal ještě dvě asistence. Díky čtyřem gólům ve 2.třetině se Plzeň dostala do vedení 6:3, ale Slavia se rozhodně nevzdala a z utkání se tak stala divoká přestřelka. Nakonec mohli indiáni oslavit osmou výhru v řadě!

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň

5:7
1:2, 2:4, 2:1

Branky a nahrávky: 5. Sloboda (Vondrka, Červenka), 26. Vondrka (Kůrka, Červenka), 27. Vondrka (Červenka), 51. Hruška (Beránek , Drtina), 56. Vondrka (Červenka, Kůrka) - 14. Vampola (Vlasák), 20. Vampola, 21. Vampola (Modrý), 25. Vostřák (Dvořák, Straka), 29. Dresler (Vampola, Adamský), 32. Benda (Hanzlík, Vampola), 43. Stránský. Rozhodčí: Jebavý, Kubeš - Lhotský, Rozlílek. Vyloučení: 7:7, navíc Modrý (PLZ) 10min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 7365.. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4, 3:7, 5:7.

HC Slavia Praha

Orct (od 25. Neruda) - Žižka, Kadlec, Roth, Kolařík, Špelda, Drtina, Sloboda - Doležal, Červenka, Jelínek - Beránek, Sklenář, Tomica - Vondrka, Růžička, Hruška - Kůrka, Havel, Čermák.

Pöpperle - Hanzlík, Benda, Modrý, Benák, Dresler, O´Brien, Pitule, Dobrovolný - Vostřák, Straka, Vlasák - Hvila, Vampola, Adamský - Bomersback, Scofield, Heřman - Stránský, Kovář, Dvořák.

Pavel Vostřák 1 0 1 0 0

Na úvod je třeba zmínit kapitána Plzně, který drží skvělou sérii patnácti zápasů v řadě, ve kterých si připsal alespoň jeden bod. V této bilanci vstřelil deset golů a na šestnáct nahrál.

Do slávistické branky se poprvé doma postavil Zdeněk Orct, který je ve Slavii na střídaví start z prvoligového Ústí. Na začátku utkání se slávisté nedokázali dostat rozehrávkou přes střední pásmo, to se povedlo až ve třetí minutě, když pas na modrou čáru nezpracoval Vladimír Růžička. Červenobílí byli více na puku a to se jim vyplatilo. Po vyhraném buly v útočném pásmu, se v páté minutě od modré čáry trefil Karol Sloboda.

Hra se odehrávala především ve středním pásmu a prosazovaly se pouze první útoky obou týmů, ale do vyložených šancí se nedostaly. A tak vyrovnání zařídil Petr Vampola, když se prosmýkl kolem obránce Žižky a po objetí branky zasunul kotouč do prázdné klece.

Plzeňští indiáni přebírali iniciativu a díky tomu se dostali do dvojnásobné přesilovky, kterou nepohrdli. Podruhé v utkání se prosadil Petr Vampola, jenž potrestal nedůrazné vyhození slávistické obrany – 1:2. Domácí sice v první třetině soupeře přestříleli, ale vedení si držela Plzeň.

Indiáni vstoupili do další části velice aktivně. Už ve druhém střídaní dokončil svůj hattrick Petr Vampola, jenž dorazil střelu Jaroslava Modrého, a tak Západočeši utekli na rozdíl dvou branek. Po úspěšném oslabení se hosté opět vrhli do útoku a Pavel Vostřák vstřelil čtvrtý gól. Asistenci si připsal i Martin Straka, který prodloužil svojí sérii na šestnáct zápasů. Zdeněk Orct neváhal a nechal se vystřídat Stanislavem Nerudou. O minutu později Slavia snížila. Zasloužil se o to Michal Vondrka, jenž dokončil akci Tomáše Kůrky – 2:4. Vzápětí v oslabení skóroval opět Michal Vondrka po minele Pavla Vostřáka.

Velice atraktivní hokej nabídl první branku i do sítě Stanislava Nerudy, který zřejmě neviděl nahození od modré čáry Jana Dreslera – 3:5. I tento gól padl v oslabení Plzně. Útočná smršť ze strany Plzně pokračovala. Jan Benda vstřelil svůj teprve druhý gól v sezoně – 3:6. Ve zbytku třetiny tempo hry zvolnilo a obranná hra obou celků se zlepšila.

V úvodu třetí dvacetiminutovky slávistické snažení zabrzdila chyba Stanislava Nerudy. Po rozehrání v rohu se nestihl vrátit do branky a Jan Stránský vsítil svůj první gól v sezoně. Plzeň neusínala na vavřínech a dál tlačila soupeře. Po krásné rotaci v rohu si ocitl sám mezi kruhy Martin Straka. Indiáni ani za tohoto stavu nechtěli dát v osobních soubojích soupeři nic zadarmo a přitvrdili.

Až v početní výhodě skvěle rozehrál akci Josef Beránek a z prostoru mezi kruhy se nemýlil David Hruška – 4:7. Druhý hattrick v zápase mohla shlédnout dobrá divácká kulisa v podání Michala Vondrky. Slavia se nevzdala a spustila v soupeřově pásmu kolotoč. Rozdíl skóre byl o pouhé dvě branky, a tak sešívaní cítili šanci na vyrovnání zápasu, ale Tomáš Pöpperle podržel mužstvo několika skvělými zákroky v koncovce utkání.

Střelecké hody Michala Vondrky a Petra Vampoly pozvedli úroveň utkání o několik tříd výše, protože oba vstřelili hattrick. Olympijský vítěz Martin Straka prodloužil šňůru zápasů s bodem na šestnáct. Na druhé straně premiéra Zdeňka Orcta v O2 areně nevyšla, neboť se nechal vystřídat už ve 25.minutě.

Jiří Čelanský (Slavia): "Plzeň hraje velice nátlakově, její agresivní styl žádnému mančaftu nesedí a vynáší jí pozice, na kterých je. I když se nám utkání nepovedlo, je pozitivní, že jsme se dokázali dvakrát dotáhnout. Vážím si toho, že se hráči dokázali do utkání vrátit i za stavu 3:7. Mrzí nás porážka, ale od kvalitního soupeře nás musí jen posunout dál."

Marian Jelínek (Plzeň): "Jeli jsme samozřejmě na Slavii s tím, že tady chceme bodovat, protože se nám se Slavií v této sezoně zatím nedařilo a získali jsme jediný bod. Byli jsme hladoví, bylo to vidět. Chtěl bych mužstvu poděkovat, protože podalo heroický výkon. Hlavně z toho důvodu, že Slavia dvakrát vstala, dotáhla se a je to psychicky velice náročné."