PLZ-MBL 4:1 - Plzeň začala přípravu vítězně

P l z e ň - Po dlouhé letní dřině si plzenští hokejisté vyzkoušeli zápasové tempo. S řadou nových posil a pod novým názvem klubu HC Plzen 1929 se postavili proti BK Mladé Boleslavi. Středočeši v přesilové hře se sice dostali do vedení, ale ještě v téže první třetině domácí srovnali. Od začátku se mezi tyče plzeňské branky postavil Tomáš Pöpperle, kterého v polovině utkání vystřídal Pavel Francouz. Mezi střelci se blýskl Jan Kovář, který zatížil konto mladoboleslavské branky dvakrát. Z nových tváří v plzeňském klubu se prosadil slovenský ostrostřelec Lukáš Hvila. HC Plzeň 1929 si tedy v prvním přípravném utkání připisuje výhru 4:1.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav

4:1
1:1, 3:0, 0:0

Branky a nahrávky: 11. Kovář (Stránský), 23. Hvila, 25. Kovář (Dresler), 34. Benák - 8. Bahenský (Boháč). Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1250. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Pöpperle (31. Francouz) - Benák, Hanzlík, Dresler, Dobrovolný, Sullmann, O Brien, Benda, Boháč - Scofield, Kracík, Bomersback - Stránský, Kovář, Matějovský - Hvila, Heřman, Pitule - Kubica, Hobl, Lev - Dvořák, Adamský

BK Mladá Boleslav

Schwarz (31. Řehoř) - Jiruš, Duben, Bauer, Kasík, Štěrbák, Jindra, Čížek, Král, Macho, Gajovsky, Pabiška, Sajdl, Krejčík, Bahenský, Boháč, Sup, Belay, Kotrba

První přátelské utkání Plzně se odehrálo před plzeňským obecenstvem, které slušně zaplnilo otevřenou polovinu stadionu. Pro některé plzeňské příznivce zajímavá otázka, s kým budou hrát dvě útočné posily ze zámoří, byla zodpovězena hned při prvním střídání, kdy se mezi tato dvě křídla postavil Kracík. Plzeň začala i bez svých opor minulé sezóny odvážně a sebevědomě. Schwarz hned od začátku musel řešit několik ošemetných situací, o které se zasloužila právě první plzeňská formace. Ovšem první vyloučení za nešťastné vyhození puku mimo hrací plochu bylo Středočechy hned potrestáno, konkrétně Bahenským. O tři minuty déle se radovali i domácí. Jeden z domácích beků krásně přihrál u tyče čekajícímu Stránskému, který na dvakrát nepřekonal Schwarze. Volný kotouč ale nakonec dopravil do sítě Kovář.

Ze druhé třetiny uplynulo pouze deset sekund a Tyler Scofield v tomto utkání již podruhé netrefil dobře touš před prázdnou brankou. Ačkoliv nové tváři v plzeňských řadách nevyšly situace dle svých představ, naznačuje to, s jakou vervou se zámořské posily pustily do prvního utkání v modrém dresu. O druhý gól se ale postaral jiný útok, jiná posila. Ve 23. minutě se střelou zápěstím zpoza kruhu prosadil Hvila. Boleslavští bruslaři kupili další chyby, plzeňští útočníci nabízené šance odmítali jen dvě minuty. Poté se ke kotouči dostal Kovář a svou druhou trefou poslal domácí do dvougólového vedení. Přišla polovina utkání a jak už to tak v přípravných zápasech bývá, slovo dostali náhradníci utkání. Do branek se tedy postavili Francouz a Řehoř a helmy si nasadili Dvořák a Adamský. A byli to právě oni, kdo se postaral o následný závar před Řehořem, zakončený faulem. Následnou přesilovku předčasně ukončil tvrdou ranou Benák.

Třetí dvacetiminutovku začali domácí opět útočně. Aktivním a důrazným napadáním znepříjemňovali obraně hostů život. Nejvýraznější příležitost měli opět Kanaďané. Po Scofieldově přihrávce tentokráte před prázdnou brankou puk netrefil Bomersback. V další velké šanci se ocitl navrátilec Hanzlík, mezi kruhy ale zamířil pouze do Řehoře. Hosté se snažili se stavem i hrou něco udělat. Když už se však dostali k brance, zastavil jejich snažení Francouz, což poznali na vlastní kůži Bahenský i Boháč. Prvně jmenovanému útočníkovi se také ale nelíbilo dohrávání soubojů plzeňské obrany, což šel rázně vysvětlit jednomu z plzeňských beků a označení přátelský zápas mohl vzít za své. Dvořák však na své poměry nezvykle celou situaci zklidnil. Dvě a půl minuty před koncem se do samostatné pozice před brankářem dostal Sup. Jeho nepovedený blafák zpacifikoval Francouz. Plzeň měla své úvodní ledové představení před diváky plně pod kontrolou a zaslouženě zvítězila 4:1.