V prvním přípravném zápase padlo 10 gólů

P l z e ň - Po šesti dnech přípravy na ledě sehrál tým HC Keramika Plzeň své první letošní přípravné střetnutí. Ačkoli to zpočátku vypadalo na nepříliš pohledný hokej se šťastnějším koncem pro České Budějovice, nakonec odcházeli věrní fanoušci spokojeni.

28. Výborný (Štefanka, Duda), 36. Sedlák (Duda, Výborný), 42. Sedlák (Duda), 47. Sedlák (Duda), 53. Vlček (Volák), 60. Andrašovský (Straka) - 10. Štrba (Turek, Bartoš), 13. Hřebejk (Ondřej), 45. Turek (Bartoš), 50. Gřegořek (Šimánek).

Barta (od 10. Hamrla) - Chvojka, Řezníček - Dobrovolný, Výborný - Mazanec, Vlček - Vobořil - Dvořák, Straka, Andrašovský - Duda, Štefanka, Sedlák - Král, Švík, Eiselt - Koreis, Voskár, Volák.

Banes Motor České Budějovice

Hudáček (od 10. Kučera) - Nedoma, Kotaška - Suchánek, Gřegořek - Babka, Barinka - Jindra, Mucha - Štrba, Turek, Bartoš - Brož, Michálek, Lála - Vondrka, Novotný, Šimánek - Ondřej, Řehoř, Hřebejk - Žákovský.

Od úvodního hvizdu se hrál hokej plný nepřesností, s čehož vyplývala častá přečíslení v útoku. Na šance to bylo celkem vyrovnané, ale hlavní rozdíl mezi oběma mužstvy v první třetině byl v tom, že domácí své šance zahazovali. Hosté se prosadili poprvé při přesilové hře, kdy nepokrytý Martin Štrba zblízka zavěsil pod víko. Druhý gól padl ve 13. minutě rovněž z bezprostřední blízkosti plzeňské klece. Tentokrát Jihočeši přečíslili plzeňskou obranu a Hřebejk pohodlně skóroval do odkryté části branky.

Druhá dvacetiminutovka byla ze strany domácího týmu lepší jak herně, tak i gólově. Jako první se ve 28. minutě prosadil přesnou střelou Martin Výborný. Ve 36. minutě vyrovnal Zdeněk Sedlák po Dudově přihrávce zpoza brány na 2:2.

79 sekund po zahájení poslední části hry už byli Plzeňští o gól napřed, když Sedlák zakončil další Dudovo lahůdkové přiťuknutí. Ve 45. minutě vyrovnal ze skrumáže na 3:3 Filip Turek nekompromisní střelou pod břevno. 2 minuty nato však přišla ta nejlepší odpověď ze strany těch, od kterých se to vzhledem k předchozímu průběhu zápasu čekalo. Kdo jiný než Radek Duda našel koho jiného než Zdeňka Sedláka, který ve 47. minutě završil svůj hattrick. Budějovičtí se ještě jednou zmohli na odpověď- Gřegořek vyrovnal v 50. minutě na 4:4. Vítězný gól dal překvapivě Ivan Vlček, který si v 53. minutě najel před branku a potěšil několik set nejvěrnějších příznivců. Těm se líbil i poslední gól, který už padl při power-play. Dušan Andrašovský rychle projel středním pásmem a 11 sekund před koncem z několika metrů doslova napálil puk do prázdné branky. Tím dal výsledku prvního přípravného utkání plzeňského týmu konečnou podobu- 6:4.