Plzeň ztratila bod s Kladnem

P l z e ň - Již podruhé za sebou remizovali Keramici na vlastním ledě v rámci čtvrtfinálové skupiny D hokejového poháru, a opět utkání skončilo výsledkem 2:2. Stejně jako zápas se Spartou i toto utkání okořenila bitka, za níž dostal Václav Král trest do konce utkání.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

2:2

5. V. Král (Řezníček, J.Straka), 46. Štefanka (J.Straka) - 44. Fink (Pazourek), 45. Kalla (Kameš). Vyloučení: 9:9, navíc V. Král 10 min - Mojžíš 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1200. Rozhodčí: Florian - Hauser, Sichrovský.

Hamrla - Chvojka, Řezníček, Vobořil, Špelda, Mazanec, Vlček, Kubeš, Výborný - Dvořák, J.Straka, V.Král - Sedlák, Štefanka, Důras - Volák, Voskár, Koreis - Švík, Krátoška, Adamský

Pospíšil - Ševc, Kasík, Zeman, Vaněček, Hájek, Evan, Mojžíš, Skuhrovec, - Sedlák, Zajíc, Hořava - Bílek, Pazourek, Fink - Kysela, Kalla, Kameš - Grón, Takáč, Klimt

Zápas Tipsport cupu s ex-extraligovým Kladnem měl být jasnou záležitostí favorita – Keramiky Plzeň. Začátek tomu nasvědčoval. Už na konci třetí minuty dostali Plzeňáci možnost přesilové hry, kterou Václav Král využil, když zasunul bekhendem puk za záda brankáře Pospíšila. To však bylo na dlouhou dobu vše, alespoň co se gólů týče. Jak se dalo předpokládat, nejvíce hýřili aktivitou hráči bojující o svoje místo v kádru. Kladno zahrozilo jen občasnými úniky – v čase 9:45 se před Hamrlou zjevil osamocený Takáč, vymrzlý gólman Keramiky jeho střelu kryl. V patnácté minutě už kotouč po akci Krátoškova útoku doputoval na brankovou čáru, naštěstí pro Kladno se dezorientovaný Pospíšil vzpamatoval včas a zabránil tak dorážce.

Druhá třetina začala ve znatelně ostřejším tempu. Už na začátku třetí minuty prověřil Pospíšila bombou od modré Mazanec, několik vteřin nato byl vyloučen Štefanka. Keramici však v oslabení hráli aktivně, napadali a útočili a vynutili si tak srovnání sil na ledě, ven šel Vaněček. Při přesilovce o sobě dal vědět Štefankův útok, když Vobořil tvrdě vypálil od modré, k vyraženému puku se dostal Důras, následně šel do pěkné šance Sedlák a opět od modré dělovka Špeldy.

Zajímavá situace nastala v čase 26:20, kdy Důrasovu vyraženou střelu vrátil do branky Koreis. Nebylo však jasné zda kotouč celým objemem přešel brankovou čáru a gól po menších diskusích uznán nebyl. V této době měli Plzeňané jasně navrch a vynutili si na svém soupeři dvojnásobnou přesilovku. Z ní však Keramici vytěžili jen Vobořilovu bombu od modré a náznak bitky mezi Důrasem a Ševcem, ohodnocený dvěma minutami pro oba zúčastněné.

Jestliže druhá třetina byla spíše v režii domácích, o té třetí se to již říci nedá. V 44. minutě dokázala v jedné z mnoha přesilovek skórovat exznojemská posila Fink po přihrávce svého kamaráda Pazourka. Možnost reparátu dostali domácí vzápětí, to byl vyloučen za sekání Kysela, ale místo o vedení museli zakrátko usilovat o vyrovnání. Pro vyhozený puk si Hamrla dojel skoro k modré čáre, pouze ho posunul a po nedorozumění s obranou skóroval Kalla do prázdné branky.

Vyrovnání přišlo po Špeldově pěkné střele od modré, kterou Pospíšil pouze srazil před sebe a Štefanka dorážkou mezi betony skóre srovnal. Z neznámých důvodů si pak hosté vynutili videozáznam. Po uznání branky měli Plzeňští pokračovat v přesilovce, neboť byla dosažena při signalizovaném dalším vyloučení. Nicméně domácí vyrazili na led v pěti a opět se přerušovalo a vysvětlovalo… Po tomto intermezzu se hra přelévala ze strany na stranu, za zmínku stojí dvě šance Voláka, Krále a na druhé straně Gróna. V polovině desáté minuty došlo k další zajímavé situaci. Rozhodčí signalizoval vyloučení a ponechanou výhodu a Hamrla vystartoval z branky. Kotouč z plzeňských holí přebrali Kladenští, ale světe div se píšťalka mlčí. Plzeňský brankář si sprint zopakoval opačným směrem. Když se domácí puku opět zmocnili byl vyloučen Koreis. V následující přesilovce se Hamrla vytáhl při Finkově střele a štěstí při něm stálo, když si Kalla pohrál s domácí obranou a kotouč proklouzl pod jeho betonem mimo bránu. Po ostré střele v závěru přesilovky dloubal Kysela tak dlouho do plzeňského brankáře ve snaze vydolovat z něj puk, až to schytal od V.Krále, na kterého pro změnu uhodil hostující Hájek. Konečný verdikt zněl Král 5+DKU a Hájek 5 min. za hrubost.

V další přesilovce se dvakrát ukázal Štefanka pohotovými střelami ze skrumáže před brankou. Je nutno poznamenat, že Juraj Štefanka byl po celý zápas v těchto situacích velice aktivní a využíval svého fyzického fondu i v nekompromisních osobních soubojích. Zápas se dohrál již bez dalších úprav skóre, i když na konci třetiny měla ještě solidní šanci Voskárova řada. Vyloučení obránce domácích Výborného za oplácení již na výsledku nic nezměnilo.