TsC: KLA-PLZ 2:2: Více bojovnosti než krásy

K l a d n o - V malé kladenské hale nastoupili hokejisté Keramiky v pátek dopoledne ke svému čtvrtému utkání Tipsport Cupu proti Kladnu. Na nekvalitním ledě jim bylo Kladno více než vyrovnaným soupeřem a remízu 2:2 zachránil až Radek Duda, který si nejprve vykoledoval přesilovku a následně v ní skóroval. Plzeň tak v obou utkáních s Kladnem remizovala 2:2 a zatím si drží v tabulce skupiny D Tipsport Cupu vedoucí příčku. Ačkoli se utkání hrálo na žádost Plzně v pracovní den dopoledne, sledovalo ho asi 400 diváků.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň

2:2

HC Vagnerplast Kladno - HC Keramika Plzeň 2:2 (0:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky
: 23. Zajíc, 46. Kysela (Kalla, Hájek) - 36. Andrašovský (Řezníček), 56. Duda (Andrašovský, Straka)
Rozhodčí: Bolina - Řešátko, Gusta. Vyloučení: 5:3, navíc Zajíc dva tresty na 5 minut plus do konce utjkání a Král do konce utkání. Využití: 1:2. Diváků: 400

Rytíři Kladno

Orct (31. Pospíšil) - Ševc, Kasík, Hájek, J. Evan, Zeman, Vaněček, Mojžíš, Vl. Kameš ml. - P. Sedlák, Zajíc, Hořava ml. - Kysela, Kalla, J. Kameš - Bílek, P. Fink, Bělka - Gron, Takáč, Klimt. Chyběli zranění Pazourek, Skuhrovec a Havel.

Barta - Dobroň, Řezníček, Špelda, Hanzlík, D. Mazanec, I. Vlček, Výborný, Chvojka - M. Dvořák, J. Straka, Andrašovský - Duda, Štefanka, Švík - Koreis, Voskár, Volák - V. Král, Krátoška, Adamský. Chyběl zraněný Eiselt a nehrál ani Z. Sedlák.

Už při svém druhém střídání řada Josefa Straky naznačila, že bude svého soupeře hodně zlobit. Po sérii rychlých přihrávek pálil od modré vůdce elitní formace. V 11. minutě vystřelil těsně nad ledem Řezníček. Domácí zlobili jen z větších vzdáleností, ale Barta nepůsobil v úvodu utkání nejjistějším dojmem. První velkou šanci Vagnerplastu měl Slovák Roman Takáč, jenž je spolu s Tomášem Gronem v Kladně na zkoušce ze Slovanu Bratislava, ale zvedl puk tváří v tvář Bartovi příliš vysoko. V 17. minutě si hezky sklepl puk do volného prostoru Václav Král, ale mířil vedle, v zápětí kontroval na druhé straně Zajíc. Těsně před koncem třetiny se hezkými akcemi blýskli ještě Josef Straka a zejména Juraj Štefanka, jenž se pěkně proháčkoval před Orcta. Se sirénou ještě Král neusměrnil do sítě Švíkovu střílenou přihrávku.

Zatímco v 1. třetině byla Plzeň lepší, ve druhé třetině to bylo úplně naopak. Bojovné Kladno se tlačilo dopředu a dokázalo se lépe vyrovnat s velmi nekvalitním ledem. V úvodu se do velké šance dostal Miloslav Hořava ml., jemuž padl v poslední chvíli velmi dobře hrající Michal Dobroň. Ve 27. minutě zaváhala ve středním pásmu obranná dvojice Hanzlík, Špelda a kapitán domácích Josef Zajíc propálil Bartu - 1:0. O tři minuty později vystrašila Bartu pumelice Mojžíše. Ševcovu ránu pak hezky tečoval Přemysl Sedlák, ale Barta, jenž se dostal do obvyklé pohody, bravurně kryl. První vážnější ohrožení Jiřího Posíšila, jenž v polovině utkání vystřídal Orcta, měl na svědomí Jaroslav Špelda, jehož ránu ještě dorážel Juraj Štefanka. Ve 36. minutě převzal při vyloučení Patrika Finka Dušan Andrašovský puk od Řezníčka, projel celým kluzištěm a nádherné sólo zakončil vyrovnávacím gólem - 1:1.

Kvalita ledu se ve třetí třetině dále zhoršovala, ale Kladnu to příliš nevadilo. Vagnerplast předváděl v první polovině závěrečné části mnohem lepší hokej než Keramika, jejíž hráči se na ledě spíše hledali Ve 42. minutě po minele Špeldy ujížděl na Bartu v saamostatném nájezdu Robert Kysela,ale pálil vedle. Za necelou minutu "našel" Petr Chvojka Tomáše Grona, jenž si vyzkoušel tutéž situaci, odražený puk po jeho sóle pak přes hradbu padlých těl neusměrnil do odkryté branky Přemysl Sedlák. Ve 46. minutě v přesilovce Kladno totálně vyšachovalo plzeňskou čtveřici a souhru Hájek - Kalla - Kysela zakončil litvínovský odchovanec brankou - 2:1. Pak byl podruhé v utkání vyloučen Řezníček, Martin Výborný rozehrál zpoza branky na plzeňského odchovance Tomáše Klimta. Ten už však drahnou dobu hájí kladenský dres, ale tentokrát byl k Plzni milosrdný. Teprve 11 minut před koncem Plzeň vyrpovnala hru. Švík vysunul Krátošku, tomu však ještě nezbyl čas na zakončení. V 55. minutě si Radek Duda vykoledoval faul, najel si před branku a Andrašovského přihrávku proměnil ve vyrovnávací gól - 2:2. Vzápětí měl Štefanka na hokejce vedení, ale nedal a při dohrávání jeho akce fauloval Josef Zajíc zezadu u mantinelu Aleše Krátošku a byl poprávu vyloučen do konce utkání. Po faulu na něj ještě vystartoval Václav Král a oba svedli pěstní bitku. Plzeň hrála až do konce utkání přesilovku, ale nevyužila ji. Těsně před koncem Hanzlík ošklivě zasáhl kotoučem do obličeje Jiřího Zemana, jenž z krvavým zraněním odešel do šatny.

Richard Farda (trenér HC Keramika Plzeň): "Byl to spíše bojovný zápas. Na pohled pro diváky to nebylo nic moc. Oba týmy šly do utkání z plné přípravy. Nám posloužilo zejména ke sledování výkonnosti hráčů před sezónou."