Junioři sebevědomě přehráli Slavii

P l z e ň - Junioři: HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha 2:0 (1:0, 1:0, 0:0). Plzeňští mladíci po dni volna na svém ledě přivítali nebezpečnou Slavii, ale svému soupeři nedovolili v utkání prakticky nic. Navíc se parádně trefili Sullmann se Stránským a společně s Mazancovou nulou nám vychází jasná rovnice, a to tříbodové vítězství pro indiány.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha

2:0
1:0, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: Sullmann (Petruška, Hošťálek), 25. Stránský (Pitule, Roušal). Rozhodčí: Pražák - Jindra, Vavruška. Vyloučení: 10:9. Bez využití. Diváci: 73. Střely na branku: 28:30. Průběh utkání: 2:0.

HC Škoda Plzeň

Mazanec - Hucl, Ruprecht, Sullmann, Hrbas, Špaček, Zeman, Boháč - Sedláček, Pitule, Mainer, Hošťálek, Baxa, Petruška, Herm, Bernad, Roušal, Hájek, Jonák, Stránský.

HC Slavia Praha

Furch - Beránek, Doležal Ondřej, Šíma, Krejčí, Švidra, Němec, Krejčík - Vylíčil, Hertl, Palaščák, Doležal Tomáš, Mavrojanidis, Zohorna, Slavíček, Hadrava, Žejdl, Klhůfek.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Marek Mazanec 60 30 0 30 100,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Jan Baxa 0 0 0 0 0
Jakub Bernad 0 0 0 0 0
Dominik Boháč 0 0 0 1 0
Radek Hájek 0 0 0 0 0
Jannik Herm 0 0 0 0 0
Ondřej Hošťálek 0 1 1 1 0
Marek Hrbas 0 0 0 1 0
Jan Hucl 0 0 0 0 0
Vít Jonák 0 0 0 0 0
Petr Mainer 0 0 0 0 0
Patrik Petruška 0 1 1 1 0
Tomáš Pitule 0 1 1 1 0
Adam Roušal 0 1 1 1 0
Jakub Ruprecht 0 0 0 0 0
Pavel Sedláček 0 0 0 0 0
Jan Stránský 1 0 1 1 0
Alex Sullmann 1 0 1 1 0
Michal Špaček 0 0 0 0 0
Petr Zeman 0 0 0 1 0

komentář

Hosté byli po úvodním tlaku odměněni přesilovou hrou, kdy na trestnou lavici usedl Vít Jonák. Nenaložili s ní ale nijak dobře a o osmnáct vteřin nato fauloval Tomáš Doležal. Domácí sebevědomě převzali otěže zápasu a velmi rychle se jim to vyplatilo. V čase 4:17 se parádně trefil Alex Sullmann - 1:0.V sedmé minutě si do dobré střelecké pozice sjel obránce Beránek, ale Mazanec si na jeho střelu počkal a bezpečně ji zkrotil ve své lapačce. Na druhé straně se i přes dobrou obrannou hru Slavie před vlastní branku téměř v letu dostal k zakončení Stránský, avšak jeho střela skončila k nelibosti domácích jen na konstrukci branky. Dorážet zkoušel po otočce kolem branky Hošťálek. Na druhé straně se ukázal Zeman, který zlikvidoval samostatný nájezd Zohorny tak, že Mazanec ani nemusel zasahovat. Ve čtrnácté minutě při vlastní přesilovce pálil od modré čáry Krejčí, avšak nijak úspěšně. Zohorna to zkoušel sjetý z levého kruhu, stejně jako spoluhráči však neuspěl. Do zakončení se v šestnácté minutě dral i Tomáš Doležal, Mazanec si s jeho pokusem poradil a kapitán hostujícího celku pak po důrazných obranných manévrech skončil na několik sekund s bolestivou grimasou na ledě. V sedmnácté minutě na trestné lavici seděl za každé mužstvo jeden hráč a na ledě se otevřelo více prostoru. To vyhovovalo více domácích, jmenovitě Petruška se dral do zakončení, hostující gólman Dominik Furch se obelstít nenechal. V posledních chvilkách první části Plzeň nevyužila kratinkou přesilovku pěti proti třem, a tak se oba týmy rozešly do kabin za stavu 1:0 pro domácí.

Ospalý úvod druhé části rozřízla až rychlá akce Radka Hájka, který dojel odpálený puk a pak ještě zkoušel poslat puk do protipohybu Furcha. Slavistický gólman tomuto ataku ještě čelit dokázal, ne tak pohotové střele Jana Stránského, která mu prošla přesně mezi betony - 2:0. 28. minuta také představovala pro hostující klec nebezpečí. To když Hájkovu střelu ještě zkoušel dorážet Jakub Bernad, avšak jeho střela byla jen sražena do ochranné sítě. O minutu nato se do improvizovaného krátkého samostatného nájezdu prodral Patrik Petruška, avšak byl nakonec příliš blízko Furchovi, proti němuž uspět nedokázal. V plzeňské přesilové hře vybojoval Jonák puk za brankou, nahrál jej před ní číhajícímu Mainerovi a chyběly jen centimetry, aby vytáhlý útočník zdvihal radostí ruce nahoru. Jen co se vrátil vyloučený slavista zpět na ledovou plochu, vyměnil si takřka místo s plzeňským Sullmannem, který byl velice přísně vyloučen za napadení protihráče. Pravdou ale zůstává, že faulovaný kapitán Doležal na ledě nechal několik kapek krve a zdál se být poměrně otřesený. Přesto se z hlediště zdálo, že Sullmann byl v celé věci nevinně, avšak hlavní rozhodčí pravděpodobně vzhledem k tvrdosti zákroku vylučoval. V následující početní převaze minul Lukáš Žejdl z poloviny odkrytou branku, když byl sám u levé Mazancovy tyčky. V polovině 33. minuty se vyznamenal Mazanec, jenž vychytal osamoceného Zohornu. V úvodu 36. minuty Němec při rozehrávce zazmatkoval, puk mu vypíchl domácí Hošťálek, přihrál jej Petruškovi, ale ten opět tváří v tvář Furchovi neuspěl.

Poslední dvacetiminutovku načali slávisté v přesile o jednoho muže v poli, ale až na Herlovu šanci z Roušalova trestu nic nevytěžili. V 45. minutě si na modré čáře vyčíhal puk Stránský a upaloval na Furcha, jenže tentokrát jeho pokus úspěch neslavil. O dvě minuty později se v šanci ocitl Pražan Mavrojanidis, jenže Mazanec měl svou lapačku ve formě. V 52. minutě usedl na trestnou lavici Bernad a Slavia měla velkou šanci se svému soupeři dostat na dostřel. Místo toho Hadrava fauloval Adama Roušala, a tak se hrálo znovu ve stejném počtu. Velkou šanci poté prováhal Hadarva, jehož před brankou našel Vylíčil.Dvě a čtvrt minuty před třetí sirénou hostující celek nechal na střídačce svého gólmana a navíc hrál přesilovou hru. Jasné znamení, že se blížil konec základní hrací doby a najednou probuzení hosté začali toužit po bodech. Avšak optický tlak nedokázali proměnit v branku. Mazanec svou branku hájil natolik spolehlivě a jeho obranná čtyřka si také počínala na jedničku. I díky tomu si Plzeňští připisují 3 body za výhru.