Junioři si spravili chuť

Plzeň - Junioři: HC Plzeň 1929 – HC KEB Kladno 4:1. Po včerejším nepovedeném zápase v Karlových Varech se dnes do branky vrátil Marek Mazanec a byl jedním z hlavních strůjců vítězství. Kladenští ho dokázali překonat jen jednou, při dvojnásobné přesilové hře. Dalším strůjcem úspěchu byl Jan Stránský, který si připsal přesný zásah a dvě asistence.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

4:1
1:1, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 14. Jonák (Boháč), 21. Jeřábek (Stránský), 33. Stránský (Hrbas), 54. Lev (Stránský) - 13. Pour (Látal, Stach). Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Mazanec (Záhrubský) - Hucl, Ruprecht, Sullmann, Hrbas, Zeman "A", Jeřábek, Boháč - Polívka, Sedláček, Pitule "C", Hošťálek "A", Baxa, Petruška, Herm, Bernad, Roušal, Jonák, Stránský, Lev.

Rytíři Kladno

Lejsek (33.Vokatý) - Pour, Kužel, Petráček, Pulchart, Šmíd, Látal, Jupa - Doudera, Melka "A", Dalecký, Máša, Medřický, Doskočil, Drda, Kupec "C", Bušek, Stach, Čurda.

Petr Zeman 0 0 0 0 4

Kdo přišel na juniorské derby mezi Plzní a Kladnem rozhodně nelitoval. Od úvodních minut se hrál svižní hokej s řadou šancí na obou stranách. Na úvod se na domácí straně postavil útok Lev – Pitule – Stránský, v obranně vše jistil Sullmann s Jeřábkem, tedy pětice, která má zkušenosti i z A týmu. Úvodní střídání jim také patřilo, ale chyběla vyložená šance. Ta přišla až o dalších šedesát vteřin později, když sražená přihrávka z pravého rohu se doporoučela až do mezikruží, kde byl první kladenský Šmíd, který ovšem branku netrefil. Následovali dvě vyloučení, postupně jedno na každé straně. Nejdříve putoval na trestnou indián Zeman, ale hosté se nedostali ani ke střele. Ještě hůře se dařilo Plzni při vyloučení Daleckého. V situaci jeden na jednoho vypálil přes obránce jeden z Kladenských, Mazanec jen vyrazil před sebe, kde už číhal Medřický a ten orazítkoval břevno. Ve třinácté minutě už hosté trestali. Na osmadvacet vteřin poslal svůj tým do tří Zeman, Středočechům stačilo na vedení jen deset. Po vyhraném buly se touš dostal k Josefu Pourovi, který tvrdou střelou otevřel dnešní zápis - 0:1! Domácí kontrovali rychle. Za necelou minutu potrestali vyloučení Kupce, když ve čtyřech, po dvou vteřinách, pálil úspěšně hned po buly Vít Jonák – 1:1! V závěru se ještě dostala početní výhoda domácím, ta však málem skončila katastrofou. Nejprve 90 vteřin před úvodní sirénou ujel obraně Čurda, ale blafákem na Mazanece nevyzrál, neujala se ani následná střela bekhendem. Poté, půl minutky do konce třetiny, se na Mazance řítil sám Melka, ale ani on na včerejšího premianta v dresu A-týmu technicky nevyzrál. Skončila tak zajímavá a hodně divoká první pasáž hry.

I úvod prostřední dvacetiminutovky patřil domácím, tentokráte toho dokázali indiáni využít. Po čtyřiapadesáti vteřinách hry zakončil zmatky v kladenské obraně tvrdou střelou od modré, která se ještě otřela o tyčku, Jakub Jeřábek - 2:1! Přišlo první vyloučení, na domácí straně, a jak to dnes platí, více ze hry měl oslabený tým. Kladno ani nevystřelilo, naopak mohlo inaksovat. Do situace dva na jednoho se hnali Sedláček s Roušalem, ale prvně jmenovaný akci překazil finální přihrávkou na paty. O chvilku později se divákům předvedl Pitule, který si najížděl od levého mantinelu, stahovačkou se zbavil obránce a orazítkoval spojnici hostující svatyně. Plzeň se ale dalšího zásahu dočkala. brzy po uplynutí poloviny zápasu potrestali indiáni vyloučení Buška. Za deset vteřin. Hrbas našel křižnou přihrávkou Jana Stránského, který tvrdou a rychlou střelou z první vyhnal Lejska z klece - 3:1! Nastoupil Vojtěch Vokatý, který ovšem příliš práce neměl. Naopak, zapotil se Marek Mazanec, při oslabení v závěru třetiny, kdy si nejprve položil a objel obránce Látal ,ale tvrdou střelou neuspěl.

Hned v úvodu poslední dvacetiminutovky mohl z utkání udělat drama Bušek, ale po přihrávce zpoza branky pálil z mezikruží jen do připraveného Mazance. O chvilku později už-už pálil do polo-odkryté branky Medřický, na poslední chvíli se ale vrátil Stránský a přihrávku srazil. Tempo hry opadlo, kladenské útoky většinou končily už na útočné modré, naopak Plzeň nikam nespěchala. Až v padesáté čtvrté minutě vysunul Stránský Jakuba Lva, který využil rychlý protiútok - 4:1! Kladno už se pak na nic nezmohlo, nepomohla ani přesilová hra při vyloučení Boháče. Domácí tak uzavírají první polovinu „české“ části s bilancí deset zápasů a sedm výher!

-----------------------------------------------------------------------------------