Liberec znovu o branku úspěšnější

Plzeň - Junioři: HC Plzeň 1929 – Bílí Tygři Liberec 2:3. Stejně jako v prvním kole i dnes byli ve vzájemném duelu úspěšnější Tygři. Oba gólmani předvedli velmi kvalitní výkony, na hostující straně s navíc blýskl Kedršt, který dvě branky vstřelil a třetí připravil pro spoluhráče.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

2:3
0:1, 1.2, 1:0

Branky a nahrávky: 27. Stránský, 54. Boháč (Lev) - 16. Kedršt (Bulíř), 29. Pulec (Kedršt), 39. Kedršt (Klima). Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.

Mazanec (Seqvens) – Hucl, Ruprecht, Zeman “A“, Sullamann, Hrbas, Špaček, Boháč – Polívka, Sedláček, Pitule “A“, Trojan “C“, Hošťálek, Baxa, Petruška, Herm, Bernad, Jonák, Stránský, Lev.

Blažíček (Pyrochta) – Niko, Pánek, Lacek, Bartejs, Hobza, Šefl, Pulec, Sobotka - Bulíř, Kedršt, Mizerík, Filippi, Skalický, Chlouba, Vařecha, Bittner, Brokeš, Klíma, Liška “C“, Maďar.

Petr Zeman 0 0 0 0 0

Liberec vstoupil do utkání výborně a již po necelých dvou minutách měl gól na hokejce Klíma, ale sám před gólmanem se neprosadil ani dorážkou. Hosté přesto byli aktivnějším týmem, hrozili hlavně střelami od modré čáry, jenže Mazanec v plzeňské brance dokazoval, proč už nakoukl i do extraligy. Do složité situace vystavil svůj tým před polovinou úvodního dějství Pitule, který zasáhl protihráče vysokou holí a vyfasoval od sudího 2+2 minuty. Indiány to paradoxně nakoplo. Během dlouhého oslabení se semkli a jedinou nebezpečnou šancí Tygrů byla rána pár kroků od modré v podání Bulíře. Již při hře v pěti na obou stranách to zkoušel z podobného místa Klíma, ale Mazanec měl opět betony na místě. Pak o sobě dali vědět i domácí. Lev se mezi kruhy zkřížil se Stránským, ten pálil z první, Blažíček však byl na místě. Pět minut před první sirénou si od levého mantinelu vybruslil až před Mazance Filippi, ale i jeho bekhendový pokus ztroskotal na betonech domácího brankáře. Tygři se nakonec dočkali. Jaroslav Kedršt se dostal s toušem až do mezikruží, odkud vymetl pavučinky v levém horním růžku - 0:1! Domácí obdržený gól nabudil, ale i přes tlak v závěru třetiny už to na vyrovnání nestačilo.

Prostřední třetina začala dalším nástupem Liberce. Během dvou minut si hosté vypracovali dvě tutovky. Nejprve si od modré sjel mezi kruhy Sobotka, ale přestřelil, po chvilce si ve stejní situaci vedl obdobně i Klíma. Hostům se následně naskytla přesilová hra, ale i přes řadu šancí zůstala nevyužita. Tygři však i nadále tlačili, ale zapomněli na zadní vrátka. Po chybě na útočné modré se sám na Blažíčka řítil jeden z Plzeňských, byl zahákován a hlavní sudí neváhal zkřížit ruce. Trestného střílení se ujal Jan Stránský a bezchybně a krásně zavěsil - 1:1! Radost indiánů však neměla dlouhého trvání. Nenápadnou, ale dobře umístěnou a schovanou střelou, která se navíc otřela o tyčku, opět poslal Liberec do vedení Ladislav Pulec – 1:2! Vzápětí mohl znovu vyrovnat Zeman, střela z levého kruhu pouze orazítkovala bližší tyč. Další šance domácích přišla při přečíslení tří na dva, když pálil tentokráte z pravého kruhu Petruška, ale nemířil přesně. Tygři nakonec udeřili i v závěru prostředního dějství. 72 vteřin před koncem zakončil postupný útok po křižné přihrávce znovu Jaroslav Kedršt – 1:3! Plzni nepomohl ani fakt, že vyrovnala hru a byla i aktivnější, než-li soupeř.

I poslední část začala velmi svižně. Trojan posílal na vzdálenější tyč střílenou přihrávku a Stránský jen o kousek minul Blažíčkovu klec. Z protiútoku naopak mohl navýšit vedení svého týmu při situaci dva na jednoho Filippi, prováhal však nejlepší moment na přihrávku a z úhlu pak minul. Dlouho s pak hrálo bez přerušení. Hokej nahoru-dolů, rychlý, svižný, ale bez vážnější šancí. Až v padesáté minutě rozehnalo klidné vody vyloučení domácího Herma. Hostům se příliš nevedlo, půl minuty je držel ve vlastním pásmu skvělé odehraným střídáním Jonák. Jen co se Plzeň dostala do pěti, snížila. V situaci tři na jednoho vystřelil z pravého kruhu Lev, jeho střelu vyrazil Blažíček jen před sebe, kde už číhal Dominik Boháč, jenž napálil touš do poloprázdné tygří svatyně - 2:3! Indiáni vycítili šanci a hnali se dopředu. Hned po buly střílel z mezikruží Lev, ale beton hostujícího gólmana byl mrštnější. Tím se ovšem otevírala vrátka na druhé straně, čehož využil Klíma, který ujel domácí obraně, nezamířil však přesně. Plzeň si v závěru ještě vyžádala oddechový čas, ale přes velkou řadu střel už se jí vyrovnat nepodařilo. Modrobílí tak museli podruhé v sezóně před Tygry sklopit hlavy.