Výhru trefil Kovář

Plzeň - Junioři: HC Plzeň 1929 – HC Sparta Praha 3:1. Vyrovnanou bitvu svedli mladíci ze západu Čech. Pražané se dostali v první třetině do vedení a náskok si drželi až do závěru dějství prostředního. Vše nakonec rozhodl tři minuty před koncem Jan Kovář a juniorka tak mohla opět oslavit tříbodovou výhru.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

3:1
0:1, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 36. Sedláček (Petruška), 57. Kovář (Boháč), 58. Mainer (Sedláček) - 16. Přibyl. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Mazanec (Seqvens) - Hucl, Ruprecht, Růžička, Sullmann, Špaček, Zeman (A), Boháč - Polívka, Sedláček, Pitule (C), Mainer, Baxa, Petruška, Herm, Bernad, Roušal, Jonák, Stránský (A), Kovář, Lev.

Novotný (Kocián) - Vošmik, Kořínek, Veselý, Pohl, Žovinec, Husák (A), Zacpálek, Přibyl - Merta, Tůma, Puna, Forman (A), Sovík, Rubeš, Morkes (C), Chára, Žalčík, Hanták.

Petr Zeman 0 0 0 0 2

Úvodní část zas až tolik hokejové krásy nepobrala. První vzájemný duel vyhrála Plzeň na Spartě 6:3, dnes se v úvodu aktivněji prosazovala Sparta. Ta si také vykoledovala dvě úvodní přesilové hry a svého soupeře mocně svírala, přesto se diváci branky nedočkali. Aktivní byli zejména Vošmik a Zacpálek, ale oba si vylámali zuby na Mazancovi. Poté přišly dvě početní výhody i na stranu domácích, mrzet musela hlavně šance Sullmanna, který pálil z mezikruží a Kovář, který z první zkoušel štěstí po křižné příhře. A tak přišel trest. Vyloučený Vojtěch Přibyl přebral touš rovnou z trestné lavice a uháněl se spoluhráčem do situace 2 na 1. Sparťanský obránce vzal vše na sebe a trefil přesně vzdálenější růžek - 0:1! Hostům se ještě naskytla ve zbývajícím čase výhoda jednoho muže v poli, ale domácí tentokráte bránili precizně, skóre se tedy po odehraných dvaceti minutách měnilo pouze jednou.

Do prostřední třetiny domácí doslova vlétli, ale šance Stránského či Kováře skončily na výborném Novotném. Poté však přehnal snahu Hucl a Plzeň se bránila. Bylo vidět, že v šatně muselo být perno, protože hosté se nedostali ke střele. V polovině zápasu pak Lev na modré nepropálil prvního stojícího protihráče, který mu následně nasadil kličku a plzeňské třicítce nezbývalo než hákovat – trestné střílení. K provedení byl vybrán kapitán Petr Morkes, ale jeho pokus do bekhendu Mazanec vybruslil. Plzeň byla stále v laufu a za svou snahu byla nakonec odvděčena brankou. Petruška si vyměnil s Pitulem za brankou kotouč, vybruslil před, nahrál na druhou tyčku na najetého Pavel Sedláček, kterému stačilo trefit poloprázdnou branku- 1:1! V závěru, v oslabení, mohl navíc dokonat obrat Jonák, který ze svého samostatného úniku trefil břevno. Vše tak měla rozhodnout poslední pasáž hry.

Poslední dvacetiminutovka začala tam, kde předchozí skončila. Plzeň hrála velice aktivně, nepouštěla Spartu do hry a snažila se strhnout vedení na svou stranu. jenže z ničeho nic ujel po pravé straně hostující kapitán Morkes, ale ani tentokráte na Mazance nevyzrál, jeho pokus skončil v lapačce. Domácí poté nabídli Pražanům i dvojnásobnou početní výhodu v délce 36 vteřin, ale až na střelu od modré se hosté k ničemu nedostali. Když už se zdálo, že vše míří do prodloužení, napřáhl ihned po buly v sedmapadesáté minutě Jan Kovář a Novotný musel jen sklopit hlavu - 2:1! Hosté se samozřejmě hnali za vyrovnáním, vzali si oddechový čas, ale vzápětí vyřešili situaci 2 na 1 precizně Sedláček se zakončujícím Petrem Mainerem, který trefil přesně pod břevno - 3:1! Plzeňští junioři tak opět mohou oslavit tříbodovou výhru.